• szivar
    #392
    "Ez szép, de önmagában még nem elegendő bizonyíték. Ugyanis nincs kiszűrve a placebo hatás, ami simán okozhat akár ilyen jelenséget is. Kettős vak tesztet kell használni ilyen esetekben."

    A vaktesztet nem nekem kellene mondani. De az akupunktúra mint módszer, ezzel a cselekedettel bizonyított jópár orvos körében.

    "Ezt honann veszed?"

    Kérdésre kérdéssel válaszolnék, méghozzá kettővel is.
    Szerinted van Isten?
    Szerinted létezik W bozon?
    Mert sokan az utóbbiban hisznek, az előbbiben pedig nem. Mert Istent csak emlegetik ósdi irományok és még senki sem látta... És lőn háborgás, ha azt meri valaki mondani hogy ő hisz a létében.
    Utóbbi létét viszont méréssorozatok erősítik meg, de látni senki sem látta és nem is fogja - valószínűsíthetőleg. Ezt olyanok is elfogadják, akik sem a mérések mikéntjével, sem eredményeivel nincsenek tisztában. És nem is látták egyiket sem. Peldának kedvéért egy gyorsítóban is minden ütközéskor több TB adatot rögzítenek, ezeket szűrik meg a 'szeméttől' szoftverek segítségével, hogy egyálltalán földi halandó át tudja tekinteni ezt az adathalmazt. Honnan tudják, hogy az ami érdektelennek tűnik, az nem fontosabb-e a tudomány számára, mint a 'hasznos' adat. Ilyen adathalmaz esetén mondhatni nem lehet kizárni teljesen az eredmények helytelen értelmezését. Ráadásul ezen -csak feltételezhetően helyes- eredményekre alapozzák a logikailag néha önmagának is ellentmondó matematikailag 'szilárd' elméleteket, melyből valaki ismét kikövetkeztet valami értelmeset,stb...

    Kérdem én, mitől külömbözik az elméleti fizika a hittől? Az hogy vannak jóslatai, amik valóra válhatnak? Mert a régmúltba is jósoltak, pl. a világvégét :).

    Vajon a kvantumfizikai alapokon nyugvó szupravezetés megaszondása miért mondhat ellen az energiamegmaradás törvényének, és az 'általános' kvantumfizika -egyesek szerinti- értelmezésének?