• BiroAndras
    #376
    "Te olvass vissza! Itt indult: #299, és itt folytatódott: #315. Átlagemberekről volt szó."

    Tévedsz. Innen indult : #233

    Nem találom, de addig is egy másik kapcsolódó dolog: a materializmus a klasszikus fizikán alapuló eszme. A klasszikus fizikával rég nem magyarázható a sokminden, ezért alakult ki a relativiszikusos fizika, majd a kvantummechanika. A klasszikus fizika alapján lehetetlennek, azaz kizárhatónak tűntek a természetfeletti dolgok. De a kvantummechanika épp azt mutatta meg, hogy nem olyan "materiális, racionális" a világ, mint korábban hitték. Most már egyátalán nem zárható ki, hogy van valami akár a vallásokban is. Azaz nem távolabb került a tudomány és a hit, hanem közelebb.

    Itt még szó nem volt átlagemberről. Én erre reagáltam, és te keverted bele őket utánna.

    "Megint nem sikerült megértened, amit írtam? Pedig nagyon egyszerű. Az emberek egy része nem ismeri a klasszikus fizikát, de a hétköznapi realitást igen. Egy másik részük meg ismeri, és abból indul ki. Mindtkettőnek "fantasztikus" a kvantummechanika. (De még a relativitás-elmélet is.)"

    Erre ismét csak az a válaszom, hogy :
    "Attól, hogy valaki nem ismer egy elméletet, még nem feltétlen vonja kétségbe."


    ""Az okos ember ilyenkor csöndben marad, és figyel."
    Az emlegetett 90%-ot nem épp ők teszik ki..."

    Az ilyen fórumokon esetleg. De szerintem még itt is a többség csöndben van. Viszont aki ne ír be, azt nem látod, tehát alapvetően hibás a mintavételezés.
    Számolj az összes SG olvasóval és ehhez képest az idióta hozzászólók arányával.

    ""Nem tiltom meg. Csak tökéletesen feleslegesnek érzem. Pláne úgy, hogy nekem címzed, mintha én nem érteném."
    Nem mondták még, hogy néha nem úgy vannak a dolgok, ahogy gondolod? Mellesleg most sem érted."

    Nem látom az összefüggést.

    "Vagy csak nem sikerül azt fognod. Talán meg nem ismered az önkritika fogalmát."

    Ha azt írod, hogy "nem értessz hozzá", meg ilyeneket, akkor nekem ebben észre kéne vennem az információt?

    "Önállóan nem látod az inkonzisztenciát a lexikális tudástáradban."

    Sose volt lexikális tudásom.

    "Ezek közül melyikben van számottevő személyes tapasztalatod: meditáció, relaxáció, önhipnózis, biofeedback, jóga-jógalégzés, akupunktúra, speciális diéták (pl. léböjtkúra), nagydózisú mikrotápanyag-terápia, biorezonancia, hidroterápia, fitoterápia, stb.?"

    Nem specifikáltad a tapasztalat tárgyát. Nekem más területeken van tapasztalatom.

    "Nekem úgy tűnik (sőt te utalsz is erre), hogy amiről te (a "széles körűen művelt", olvasott, stb.) nem tudsz, az nincs is..."

    Ne találgass, hanem érvelj.

    ""2. Attól, hogy valamit nem tudunk megmagyarázni, még nem feltétlen kell hozzá kvantumfizika."
    Nem feltétlenül, de adott esetben igen."

    Pont az adott esetben nem.

    ""3. Kvantumfizikával se tudjuk megmagyarázni."
    Egyes dolgokat igen."

    Pl.? Látod, már megint zéró információ.

    "Sokan nem így gondolják. (Hanem azt hiszik, fizikával minden megmagyarázható.)"

    Tessék már megint. Szó sem volt arról, hogy a sokak mit gondolnak. Teljesen lényegtelen. Azt próbálom megfejteni, hogy te mire gondolsz.

    ""5. Az hogy az emberi elme magyarázásához nem kell kvantumfizika, nem jelenti azt, hogy semmi máshoz sem kell."
    Ez hogy jön ide?"

    Úgy, hogy azt állítottad, hogy mivel itt nem látom a kvantumfizika szerepét, ezért bizotsan úgy gondolom, hogy sehol sincs szerepe.

    "Ó, te nem érteni akarod, hanem olyan személy szájából akarod hallani a dolog elismerését, akiben eléggé megbízol. De én nem tudhatom, hogy te kiben bízol."

    Ne érdekeljen, hogy én kiben bízok. Őszerinted úgysem fognak téged igazolni.
    Olyt idézz, aki szerinted hiteles. Különben sosem fogom megismerni az álláspontodat. Mindíg csak belekötsz másokba, és sejtelmesen utalsz bizonyos perdöntő információkra, amik egyértelműen téged igazolnak, de ezeket sose vagy hajlandó megosztani. Jó módszer a bölcsesség és tudás látszatának keltésére, ha csak mások hibáira mutatsz rá, de magad nem állítassz semmit.
    Szóval nyugodtan linkelj be neked tetsző cikkeket. Legfeljebb nem hiszek nekik. De ha nem adsz semmit, akkor esélytelen, hogy meggyőzz.

    "Bár úgy tűnik, csak a materialisztikusabb szerzőkben, és ők meg nem nagyon fogják ezt forszírozni."

    Ha mégegyszer materialistázol, én is kitalálok neked valami jó kis kategóriát, és következetesen használni fogom, bárhogy is tiltakozol. De komolyan.

    "Szerintem sok ilyen esetben tévedsz."

    Vagy nem. Legtöbbször egyszerű logikai hiba van az elképzelésben, azt nem nehéz megfogni. Máskor meg már cáfolt alapokra épít. Meg szoktak még nyílvánvalóan hibás kísérletekre hivatkozni. De láttam már olyat is, ami tényleg meggyőző volt. Csak sajnos más forrásból nem sikerült megerősíteni, márpedig anélkül nem 100% a dolog.

    "Mert ugye azok szubjekívek."

    A szubjetív tapasztalatok igen. De vannak objektívek is.

    ""Materializmus!=objektivitás"
    Nem egyenlő, de közel állnak egymáshoz."

    Egyáltalán nem. A materializmus egy fajta világnézet. Az objektivitás pedig egy módszer, amivel a világot megismerni próbáljuk.

    "Csak a buták hiszik azt, hogy kapásból mindig mindent értenek... (Közben meg úton-útfélen kiderül, hogy nem.)"

    És én mikor mondtam ilyet?