• dez
    #374
    "Olvass vissza."

    Te olvass vissza! Itt indult: #299, és itt folytatódott: #315. Átlagemberekről volt szó.

    "Attól, hogy valaki nem ismer egy elméletet, még nem feltétlen vonja kétségbe."

    Megint nem sikerült megértened, amit írtam? Pedig nagyon egyszerű. Az emberek egy része nem ismeri a klasszikus fizikát, de a hétköznapi realitást igen. Egy másik részük meg ismeri, és abból indul ki. Mindtkettőnek "fantasztikus" a kvantummechanika. (De még a relativitás-elmélet is.)

    "Az okos ember ilyenkor csöndben marad, és figyel."

    Az emlegetett 90%-ot nem épp ők teszik ki...

    "Nem tiltom meg. Csak tökéletesen feleslegesnek érzem. Pláne úgy, hogy nekem címzed, mintha én nem érteném."

    Nem mondták még, hogy néha nem úgy vannak a dolgok, ahogy gondolod? Mellesleg most sem érted.

    "Vagy inkább te olvass szélesebb körben. :)"

    Azt teszem.

    "Pontosan. De ezt te sokszor elmulasztod."

    Vagy csak nem sikerül azt fognod. Talán meg nem ismered az önkritika fogalmát. Önállóan nem látod az inkonzisztenciát a lexikális tudástáradban.

    "Dettó."

    Ezek közül melyikben van számottevő személyes tapasztalatod: meditáció, relaxáció, önhipnózis, biofeedback, jóga-jógalégzés, akupunktúra, speciális diéták (pl. léböjtkúra), nagydózisú mikrotápanyag-terápia, biorezonancia, hidroterápia, fitoterápia, stb.?

    "1. Az hogy én miről tudok és miről nem, az teljesen más kérdés."

    Nekem úgy tűnik (sőt te utalsz is erre), hogy amiről te (a "széles körűen művelt", olvasott, stb.) nem tudsz, az nincs is...

    "2. Attól, hogy valamit nem tudunk megmagyarázni, még nem feltétlen kell hozzá kvantumfizika."

    Nem feltétlenül, de adott esetben igen.

    "3. Kvantumfizikával se tudjuk megmagyarázni."

    Egyes dolgokat igen.

    "4. Egyáltalán, a fizikának kevés köze van a dologhoz."

    Sokan nem így gondolják. (Hanem azt hiszik, fizikával minden megmagyarázható.)

    "5. Az hogy az emberi elme magyarázásához nem kell kvantumfizika, nem jelenti azt, hogy semmi máshoz sem kell."

    Ez hogy jön ide?

    "Azért ez nem ugyanaz, mint ha igazolva lenne minden."

    Nem is mondtam.

    "Nem kell túl sok. Csak néhány. Hogy értsem, mire gondolsz."

    Ó, te nem érteni akarod, hanem olyan személy szájából akarod hallani a dolog elismerését, akiben eléggé megbízol. De én nem tudhatom, hogy te kiben bízol. Bár úgy tűnik, csak a materialisztikusabb szerzőkben, és ők meg nem nagyon fogják ezt forszírozni.

    "Elég tág körből szerzem. Nem zárok ki senkit és semmit, ha nem ordít róla, hogy áltudományos/ezoterikus/vallásos baromságról van szó megint. De néha még ilyen esetekben is beleolvasok, csak hogy megnyugtassam magam, hogy 1 percen belül képes vagyok kielégítően cáfolni."

    Szerintem sok ilyen esetben tévedsz.

    "Miért ne jönne szóba?"

    Mert ugye azok szubjekívek.

    "Materializmus!=objektivitás"

    Nem egyenlő, de közel állnak egymáshoz.

    "???"

    Csak a buták hiszik azt, hogy kapásból mindig mindent értenek... (Közben meg úton-útfélen kiderül, hogy nem.)