• BiroAndras
    #370
    ""Nem, kifejezetten nem az átlagemberről volt szó."
    De. Úgy általában az emberekről volt szó."

    Olvass vissza.

    "De hát nem is ismerik!"

    Attól, hogy valaki nem ismer egy elméletet, még nem feltétlen vonja kétségbe. Az okos ember ilyenkor csöndben marad, és figyel.

    "Miért is akarod te megtiltani, hogy leírjak le valamit, ha úgy érzem, hasznos adalék? Fenntartom a jogot az önállóságra."

    Nem tiltom meg. Csak tökéletesen feleslegesnek érzem. Pláne úgy, hogy nekem címzed, mintha én nem érteném.

    "Vagy inkább csak hiszik. Ha szélesebb körben olvasnál, te is látnád. (Vagy nem.)"

    Vagy inkább te olvass szélesebb körben. :)

    ""De látod, már megint csak leszól másokat, ahelyett hogy konstruktívan reagálnál."
    Információt átadni konstruktív."

    Pontosan. De ezt te sokszor elmulasztod.

    "Én nem egyes embereket kérdezek, hanem sokat, plusz ott vannak a saját tapasztalataim is."

    Dettó.

    "Inkonzekvens vagy magaddal. Az előbb még azt mondtad, hogy nem tudsz olyan jelenségről az emberrel kapcsolatban, aminek magyarázatához kvantummechanikára lenne szükség. Ezzel azt mondtad, hogy mindent meg lehet magyarázni a klasszikus fizikán belül."

    1. Az hogy én miről tudok és miről nem, az teljesen más kérdés.
    2. Attól, hogy valamit nem tudunk megmagyarázni, még nem feltétlen kell hozzá kvantumfizika.
    3. Kvantumfizikával se tudjuk megmagyarázni.
    4. Egyáltalán, a fizikának kevés köze van a dologhoz.
    5. Az hogy az emberi elme magyarázásához nem kell kvantumfizika, nem jelenti azt, hogy semmi máshoz sem kell.
    "Egyes állításokat lehetségessé tesz."

    Azért ez nem ugyanaz, mint ha igazolva lenne minden.

    "Túl sok linket kellene beszúrni."

    Nem kell túl sok. Csak néhány. Hogy értsem, mire gondolsz.

    "Ezért inkább ajánlom, hogy tágabb körből szerezd az információidat."

    Elég tág körből szerzem. Nem zárok ki senkit és semmit, ha nem ordít róla, hogy áltudományos/ezoterikus/vallásos baromságról van szó megint. De néha még ilyen esetekben is beleolvasok, csak hogy megnyugtassam magam, hogy 1 percen belül képes vagyok kielégítően cáfolni.

    "(Ha már saját tapasztalat nem jön szóba.)"

    Miért ne jönne szóba?

    "Lásd fent. Egyébkétn már unom ismételgetni, hogy semmi közöm a materializmushoz. Próbáld már meg kiverni a fejedből ezt a fogalmat."

    "Talán nem csak azt fogadod el (sőt csak azt ismered), amire objektív bizonyítékok vannak?"

    Materializmus!=objektivitás

    "Sőt úgy érzem, ennek is csak egy részét: aminek komplexitása nem halad meg egy bizonyos szintet."

    ???