Melyik miért jobb.
  • 505thZajcev[PT]
    #26
    Hidd el en is jatszom single-t, mert tudom, hogy vannak jo sztorik, amik melle erdemes leulni. Splinter Cell sorozatot vegigtoltam, legutobb a PoP:Two Thrones-t, szamos fps jatekot. Ennek ellenere a multit tartom izgalmasabbnak. Single-ben scriptelt dolgok vannak, amik tobbnyire jateklogikatol fuggoen ugyanugy hajtodnak vegre (es igen, ugy vannak megcsinalva,hogy mindenki megtudja csinalni, mert nem szabad a jatekost buntetni). Ez megunhato,ezert jelent a jatekfejlesztoknek kihivast, hogy ezt kikuszoboljek. FPS jatekoknal ezt a legnehezebb kikuszobolni. Mig egy kalandjateknal, TPS jateknal, ez viszonylag egyszerubb, hisz nem allnak olyan korlatok elott, mint egy FPS jateknal.
    Elmeletem szerint a single csak felkeszit a multira. Epp ezert oreg hiba ha vmelyik hianyzik a repertoarbol.
    A multiban sokkal mas eszjarassal kell godolkodni, mint egy singleben. Singleben streamelve kell elore menni, legtobbszor csoben meno jatekkal. Palyatervezesben is ezt a fonalat eroltetik ,mert igy konnyebb a jatekost iranyitani a palyan.
    Multiban meg egyenesen kovetelmeny, hogy egy adott hely megkozelithetosege ne csak egy iranybol tortenjen. A szituaciok nem egy felepeitett sema alapjan tortennek amit a designerek jeloltem ki, hanem a helyzettol fuggoen tobb szaz fele is lehet akar. Epp ez a resze az amit a single nem tud, hogy sose tudod mi tortenik majd a kovetkezo sarkon. Milyen skilles, milyen fegyverrel rendelkezo jatekossal talold magad szembe. Remelem ibrik is meglatja benne a kulonbseget.
    Egy szo mint szaz, nem lehet a multit osszehasonlitani a singlevel ,mert masrol szol. Szamomra a multi tobb kihivast ,izgalmasabb jatekmenetet ad. Ne ertsetek felre nem csiter mindenki aki singlezik, csak a felko gyerek ().

    Amugy minap ert egy kellemes meglepetes, ha van idotok nezzetek meg a CS:Source botjait. A valve-os sracok nagyot alkottak, mert olyan FPS botot csinaltak ,ami naiv kollegakat is atvert. Siman osszekeverheto egy emberi jatekossal!!!

    Netkapcsolattal pedig nincs mit tenni amig ilyen anomaliak uralkodnak, mint ebben a cikkben is olvashato. Hamarosan jon az ADSL2, mashol meg meg mindig modem van....