Ha választhatnál, hogy kiköltözz külföldre az ittenihez képest egyenrangú munkával és lakással megtennéd-e?
  • a zsírkereskedő
    #364
    nagymamám,nagyapám tolmács volt beutazták egész dél-amerikát majdnem minden spanyolajkú országban voltak a 2ik vh háború alatt kint éltek a családjaikkal mint menekültek...
    mégis most itthon vannak és h miért? mert 56ban pont aznap zárták le a határokat amikor mentek volna ki...
    ők ezért élnek azóta is itt nem a hazáért hanem a haza miatt
    én nem igazán érzem magam itthon ebbben az országban...
    már gyűjtöm is a pénzt h az egyetem után kimehessek, v ha nem vesznek fel akkor is max 1 évet kelljen itt élnem
    a család? az nem izgat meglesznek nélkülem
    barátok hát bki abból nincsen sok kibírják
    és hogy hiszem-e hogy jobb lesz nekem?
    igen határozottan tudom
    nem várom a sült galambot , tudom, h egyedül leszek de megéri
    itthon senki vagyok egy szomorú senki
    kint is senki leszek vszínűleg, de BOLDOG senki aki magára főzhet moshat és szabad lehet - végre
    nekem a haza még nem létezik
    ahol jól érzem magam ott jó lesz nekem
    mo-hoz nem köt semmi a családon kívül utálom a kajákat az embereket a gyűlölködést és h mindenki okosabb a másiknál
    még 3évem van itthon vagy annyi se ezt kibirom még és utána usgyi vissza se nézek, lehetőséget se adok arra, hogy meggondoljam magam
    és mégvalami rettentőmód félek ettől.. mi van ha nem fog tetszeni? nem tudom... de nem várok ölbetett kézzel hanem nyelvet tanulok tájékozódok
    uticél írország és h miért? mert a gyerekeim(magayrul persze beszélni fognak-mert elfelejteni honnan jöttél nem szabad) már írek lesznek befogadják őket és ide "haza" csak kirándulni fogunk járni!