• Trucker39
    #287
    Bocs a gépelési hibákért, az elmúl héten rengeteget írtam ezzel a játékkal kapcsolatosan :)

    A sakkozós résznél meg sajnos kiderült, hogy egyenlőre nincs egyérrtelmű megoldása a feladványnak.
    Nézzük csak sorjában:

    van kilenc lenyomható figura és vagy négy vagy öt vagy fogalmunk sincs, mennyit kell lenyomni ahhoz, hogy nyiljon a zár.
    Csakhogy: A kilenc figura másképp is felírható. Két állasa van vagy benyomva vagy nem, vagyis fölfogható egy bináris számsornak is.
    Ha igy irom fel: 000000000 -111111111 ebben az intervallumban, elméletileg benne kellene lennie a nyitó kódnak is.
    Tudjátok mi a vicces? Hogy igenis, meg nem is.
    Találtam olyan kombinációt, amivel tovább tudtam jutni, de hiába "puplikáltam", másnak nem működött. Ami még kellemetlenebb, hogy a végigjátszás után visszatértem ehez a problémához, nem működött a dolog!! Sőt. Elég kicsi hibaszázalékkal végigteszteltem a kombinációkat 000000000 - 111111111 között.
    Mit tapasztaltam? Azt, hogy nincs ilyen kombináció. Mindig balról jobbra haladva nyomtam le a gombokat.
    Tehát, valami más a megoldás, vagy bug van a játékban (ami nem lenne meglepő ugye?)