Ki néz szívesebben meg egy magyar filmet és ki egy amerikait?
  • Dying Soul
    #99
    Nem szeretem a magyar filmeket, kevés jó magyar filmet láttam igazából, de a Kontroll egyike ezeknek.
    Amerikai oldalon is vannak hihetetlen gáz filmek és nagyon jók is egyaránt. Olyan vitákba ne menjünk bele, hogy a színészek közül ki az igazán jó színész, mert majdnem az összesnek van egy szinte ismeretlen vagy nem nagyközönség számára, hanem egy szűk célközönségnek készült ilmje, amiben igazán kiderül mit is tud az illető. És ez azért lehetséges, mert általában teljesen más karaktert játszik. Egy színész tehetségét többek között az mutatja meg mennyire képes többféle karaktert eljátszani nagyon szép teljesítménnyel. Szerintem nagyon jó példa rá egy mostanság feltörekvő csillag, Cillian Murphy. Nagyon szeretem a játékát, hiába játszik a filmjeinek többségében gonoszt, ettől még nagyon jó színész marad. Mert nem az számít, hogy gonosz (tehát nem játszik egy szerepet), hanem az, hogy az milyen gonosz. Vegyük az egyik utóbbi filmjei közül a Red Eye-t, azt a filmet is a színészi játék emeli 75% közelébe. Vegyük a Batman Begins-t, ahol ő Madárijesztő, nagyon jól játssza azt a szerepet is. Vegyük a 28 nappal később végét, nem gonosz, de negatív figura lesz belőle, egy 20 percre. Nagyon jól játssza az életéért küzdő, kissé kiszolgáltatott embert.
    Vagy akkor vegyük másik kedvencemet, az abszolút mestert, Christian Bale-t. Batman Begins-ben szépen játssza Batmant, Az Amerikai Psycho-ban zseniális, mondhatni a legtökéletesebb játéka, aztán pl. Equilibrium-ban is nagyot alakít. A lényeg, hogy egy színész minél több profilba belepasszoljon és ne csak rábízzák a szerepet, azzal a szöveggel, hogy "játszd el".