188
Ki néz szívesebben meg egy magyar filmet és ki egy amerikait?
  • Taranov
    #108
    A legjobbakat?
    Ezt így egy kicsit húzós kijelenteni.
    Azt elfogadom, hogy a leglátványosabbakat, a legnagyobb költségvetésűeket, de nem csak ez számít egy filmnél.
    Előnyben vannak az amerikaiak, hisz ők eleve több filmet csinálnak, mint a többi nemzet, de nekem a francia, spanyol és magyar filmek is tetszenek általában.
    Az amerikaiak is készítenek művészfilmeket, de úgy érzem, te a kommerszekre gondoltál.
  • fifi
    #107
    abban a kommentben azon volt a hangsúly, hogy mi bunkók nem járunk színházba, nem pedig azon, hogy a színpadi játékhoz stabilabb tudás kell...

    én ebben a nemében is reagáltam a kommentre.
  • B0B0
    #106
    Nem mindenki látja be, csak te meg még egy-ketten
  • Gina79 #105
    ezt mindenki belátja

    te nem látod be, hogy nem ez volt a probléma a színházas kijelentéseddel:)))
  • B0B0
    #104
    Nem tudok mit hozzáfűzni a színházas kijelentéshez. Aki nem látja be, hogy színházi szerep eljátszása sokkal nagyobb tudást igényel mint egy szar amcsi kommerszfilmé, annak nem tudok mit mondani
  • B0B0
    #103
    Ki nem szarja le, hogy külföldön siker lenne-e? Most itt vagyunk magyarországon. Ezzel az erőve a Grease-t sem érhetnénk itt, mert nem tudjuk milyen volt az 50-es évek beli USA...
  • banok
    #102
    azért vannak jó magyar filmek, ilyen a már említett a Kontroll vagy a Miniszter Félrelép, Valami Amerika, Tanú...
    Persze az amerikaiak csinálják a legjobbakat de ők sokkal több pénzből is gazdálkodhatnak.
  • Halfer
    #101
    :) én igen. nem szeretem a magyar filmeket. erőltetettek (de biztos van kivétel is)
  • Thanatos
    #100
  • Dying Soul
    #99
    Nem szeretem a magyar filmeket, kevés jó magyar filmet láttam igazából, de a Kontroll egyike ezeknek.
    Amerikai oldalon is vannak hihetetlen gáz filmek és nagyon jók is egyaránt. Olyan vitákba ne menjünk bele, hogy a színészek közül ki az igazán jó színész, mert majdnem az összesnek van egy szinte ismeretlen vagy nem nagyközönség számára, hanem egy szűk célközönségnek készült ilmje, amiben igazán kiderül mit is tud az illető. És ez azért lehetséges, mert általában teljesen más karaktert játszik. Egy színész tehetségét többek között az mutatja meg mennyire képes többféle karaktert eljátszani nagyon szép teljesítménnyel. Szerintem nagyon jó példa rá egy mostanság feltörekvő csillag, Cillian Murphy. Nagyon szeretem a játékát, hiába játszik a filmjeinek többségében gonoszt, ettől még nagyon jó színész marad. Mert nem az számít, hogy gonosz (tehát nem játszik egy szerepet), hanem az, hogy az milyen gonosz. Vegyük az egyik utóbbi filmjei közül a Red Eye-t, azt a filmet is a színészi játék emeli 75% közelébe. Vegyük a Batman Begins-t, ahol ő Madárijesztő, nagyon jól játssza azt a szerepet is. Vegyük a 28 nappal később végét, nem gonosz, de negatív figura lesz belőle, egy 20 percre. Nagyon jól játssza az életéért küzdő, kissé kiszolgáltatott embert.
    Vagy akkor vegyük másik kedvencemet, az abszolút mestert, Christian Bale-t. Batman Begins-ben szépen játssza Batmant, Az Amerikai Psycho-ban zseniális, mondhatni a legtökéletesebb játéka, aztán pl. Equilibrium-ban is nagyot alakít. A lényeg, hogy egy színész minél több profilba belepasszoljon és ne csak rábízzák a szerepet, azzal a szöveggel, hogy "játszd el".
  • gergelyanevem
    #98
    nem azt nézem, hogy amerikai-e, vagy magyar-e a film...
  • fifi
    #97
    én nem kétlem, sőt tudom, hogy jó színész, csakhát ugye a téma a honfoglalás, a magyarság ,a kialakuló MAGYARORSZÁG volt, remélem azért ez is feltűnt a főcímdal mellett...

    és hát azért erre a szerepre illett volna magyar szereplőt választani. szerintem találtak volna rátermett karakter.
  • fifi
    #96
    "Egyikkötök sem jár színházba "
    és ezt miből gondolkodtad ki? mert bár nekem elég sokat autóznom kell a színházig, azért a havi 2-3előadás mindig belefér/éredeklődésbe-anyagiakba/.
    tehát: hátrébb az agarakkal!!!
  • Palinko
    #95
    akkor az Angyalok Városát sem láttad :D
  • Voltan
    #94
    A magyar filmekkel még van egy más jellegű probléma is (persze nem biztos, hogy probléma). Sokat közülük nem nagyon lehetne eladni nyugaton, mivel nem értenék meg az emberek. Gondolok itt például a Tanúra. Bármilyen zseniális legyen az a film (mert tényleg az), egy külföldi nemigen érti meg az élét, szatíráját, "mondanivalóját". Ralph Fiennes is panaszkodott a Napfény íze forgatásán, hogy az 50-es években játszódó jelenetekbe nagyon nehéz volt beleélnie magát, mert igazából nem értette, hogy mit, hogyan, miért. Ezért aztán saját bevallása szerint is kicsit szárazra sikeredett az alakítása. Ezért mondjuk nem tudom hibáztatni, hiszen semmilyen szinten nem volt része az életének az a rendszer, az a hangulat, az a világ. Nyilván, azok többsége, aki ide ír, szintén nem volt részese ennek, de mi mégis ismerjük a dolgot a szüleink, nagyszüleink történeteiből (meg hát a csapból is ez folyik még ma is). Szóval ebből a szempontból sok magyar film igen sajátságos, és a legtöbb ember számára nehezen érthető. Na már megint mennyit jár a szám...
  • Csuhai G
    #93
    Magyar filmet sokkal szívesebben nézek meg, és eddig (szinte) sosem kellett bennük csalódnom! (legútobb az Üvegtigris 2 is hatalmas poén volt! :D)
  • neuro
    #92
  • forza milan
    #91
    lol
  • Gina79 #90
    úgy szeretem az ilyen kijelentéseidet:

    "Egyikkötök sem jár színházba lefogadom és nem is tudjátok milyen az"


  • B0B0
    #89
    Na legalább valami egyezik nálunk is :))
  • B0B0
    #88
    Tim Burton filmjeit én is szeretem (kivéve a majmok bolygója) mert eredeti a képi világa és általába valami klaszikus történetet jelenít meg (Batman, Álmosvögy, Karácsonyi LIdércnyomás). Steven Seagal filmjeit is szeretem, mert nem az a verekedős film ahol a rosszfiú egyetlen ütéstől elájul. Szeretem ezeket a filmeket, de a szinészi alakítások a nullához közelítenek benne. (tisztelet a kivételnek mint pl: Danny DeVito, Dustin Hoffman, Tom Hanks..) Egyikkötök sem jár színházba lefogadom és nem is tudjátok milyen az, amikor az ember észre sem veszi, hogy egy színdarabot néz, mert annyira jók a színészek. Ezek a Hollywoodi "színészek" mind csak azért vannak ott ahol vannak, mert egy épp beválogatták egy olyan szerepre amit el tudott játszani. A magyar színészektől elvárják, hogy el tudjanak játszani 4-5 gyökeresen más karaktert és nem egy forgatáson, ahol ha elbassza akkor újra leforgatják, hanem egy színpadon ahol 2 órán keresztül végig koncentráltan kell azt nyújtani amit színészetnek neveznek.

    És én nem azt mondtam, hogy minden magyar film kurva jó és minden amcsi film bárgyú szar, hanem, hogy mi a jellemző...
  • Voltan
    #87
    Így már OK. ;)
  • B0B0
    #86
    Kissé félreértettél. Nem azt mondtam, hogy egy film akkor jó, ha olcsó, hanem, hogy az a nagy dolog, ha valaki kevés pénzből tud jó és népszerű filmet csinálni
  • Voltan
    #85
    Ebben igazad van. Az a dal volt az egyetlen értékelhető momentuma a filmnek.
  • Zsolo007
    #84
    És? Akkor is fenakadtak ezen....Szerintem Franco Nero egy nagyon jó színész....
    Hogy nem magyar? Kit izgat? Ha ilyeneken akadsz fent akkor közel sem jutsz ahhoz amiért a filmet készítették....
  • fifi
    #83
    magyar vezér szerepében olasz színésszel...
    csodálatos volt
  • Zsolo007
    #82
    És a zenéi is jók voltak, a főcímdal pedig főleg gyönyörű (Szállj sólyom szárnyán), ezerszer szebb mint a "Magyarország".... (Nem akarok semmilyen vitát kirobbantani ezzel kapcsolatban, csak véleményemnek adok hangot)
  • Zsolo007
    #81
    Szerintem jó kis film volt a Honfoglalás. Anno moziban néztem, és tetszett nagyon... (szubjektív)
  • Voltan
    #80
    "Nem az a nagy, hogy sok pénzből csinálok, hanem, hogy kevésből. Itt az érték lényege"

    Értem. Vagyis minél olcsóbb egy film, annál jobb? Na ne mondd már. Vannak filmek, amiket csak nagy költségvetéssel lehet megcsinálni. A magyarok ott cseszik el a dolgot sokszor, hogy olyasmibe vágnak bele, amihez rohadtul nincs meg a keret. Ott volt például a Honfoglalás című rémálom, ami valóságos katasztrófa a magyar filmgyártás történetében. Megpróbáltak történelmi opuszt csinálni kevés pénzből, afféle "innen lecsippentünk egy kicsit, ide elég lesz két katona kétszáz helyett" módszerrel. A színészi játék és a forgatókönyv is csapnivaló volt benne. Összefoglalva: nézhetetlen szemét.
    Másik oldalról ott van pl. a Rettenthetetlen. Tény, hogy sokba került, tény, hogy olyan apparátust igényelt, ami itthon talán soha nem lesz, de az is tény, hogy ilyen témájú filmet csak így lehet csinálni. A sztori fordulatos, izgalmas, nagy vonalakban történelemhű. A rendezés tökéletes, a színészi játék szintén. Ráadásul olyan csatajelenetek vannak benne, amik láttán még ma is tátva marad a szám, Gyűrűk ura ide-vagy oda.
  • Gina79 #79
    van bizony, ezt már én is megjegyeztem:)
  • Blasta
    #78
    Van ám NEM-amerikai film is a magyaron kívül...
  • Broafka
    #77
    Valami Amerika :)
    legtutibb magyar film!!!!
  • Voltan
    #76
    Ez élből nem igaz.
  • Gina79 #75
    drukkolok

  • neuro
    #74
    Én annak fogok örülni, ha összejön rá a pénz és a végén sikerül összehozni a dolgot :)
  • Gina79 #73
    örülnék neki:)
  • neuro
    #72
    Ha kész lesz majd küldök belőle egy példányt :)
  • neuro
    #71
    ritka az olyan pillanat, amikor két olyan emberrel is találkozok itt a fórumon, akik hasonlóan gondolkoznak mint én :)
  • Gina79 #70
    biztos érdekes lesz, én szívesen megnézném:)
    egyébként is szeretem a dokumentumfilmeket:)
  • neuro
    #69
    Egerben ahol lakok rengeteg olyan rejtett "kincs" van, főleg műemlékek, érdekes helyek, házak, katakombák amiről senki sem tud. Ezeket szeretnénk bemutatni, de nem olyan uncsi módom, mint az MTV-s városbemutató filmek (két svenk egy dombtetőről, aztán alatta a narrátor mondja a szokásos szöveget), hanem kicsit érdekesebben, fiatalosabban, kézikamerásan kúszva-mászva a város alatt :)