Ki néz szívesebben meg egy magyar filmet és ki egy amerikait?
  • KnightRider
    #185

    Azért az amerikai kultuszfilmek sem mindig olyan "nagyok" így kelet-európai szemmel. Én személy szerint semmi fantáziát nem látok a Keresztapa filmekben. Értelmetlen lövöldözős-vérengzős az egész. Meg aztán a háborús filmek is elég trék az utóbbi időben. Ott van pl. a Ryan közlegény megmentése, ami hatalmas, monumentális, de az egészet elrontja az amerikai rágógumi-patriotizmus. Ellenpéldaként ott van mondjuk a Soha többé háborút!, amely régebbi film, de minden ízében letaglózza a nézőt. Ugyanez vonatkozik A Szakasz című örökbecsűre.

    Még valami. Lehet, hogy ez túlságosan kemény kritika, de hangsúlyozom, senkit sem akarok megbántani vele. Megnéztem annak idején a Sorstalanságot. Megnéztem másodszorra. Harmadszorra ötpercenként felröhögtem. Mondom, NEM a téma miatt, hanem annak vizuális megvalósításának okán. Emberek, sokmillió forintot költenek egy Schindler Listája KLÓNRA! A legtöbb jelenet egy-az-egybeni másolata Spielberg lenyűgöző műremekének! Még a kameraállások is ugyanazok! Mondom, nem a holokauszt-téma miatt, mert az szörnyű, de a film a sok Schindler-utánzás miatt egyenesen röhejes...