188
Ki néz szívesebben meg egy magyar filmet és ki egy amerikait?
  • B0B0
    #188
    Ma is készülnek jobb magyar filmek, csak azok nincsenek a kirakatban sajna
  • Harly18
    #187
    Akkor tényleg rossz példa volt, de a lényeget szerintem elmondtam vele. Ezeket amiket te irtál nem nagyon láttam, én inkább a mai magyar fimekre gondoltam. Sajnos egy ilyen mai magyar fimet nem tudok szinte végignézni, mert 5-10 perc után azon vezsem észre magam, hogy unatkozom, s egyszerűen nem köt le, pedig én akármiylen fimet képes vagyok végignézni, s találni bennük jót, de mostanság...
  • B0B0
    #186
    Pont azért nem jó példa a Magyar Vándor, mert az egy tipikus amerikai kommersz stílus leutánzása. Nézz meg pl. egy Csapd Le Csacsi-t! Hülyére röhögöd rajta magad és a film végére rájössz, hogy amellett, hogy jól szórakoztál végigvezettek a rendszerváltás történetén!

    De ajánlhatnék mondjuk egy Eldorádót is vagy Legényanyát ahol például egy eszméletlen geg és fekete-humor parádé közben minden ízében és vérében kiparodizálják az átkost. A Tanút meg ugye nem kell említenem :)
  • KnightRider
    #185

    Azért az amerikai kultuszfilmek sem mindig olyan "nagyok" így kelet-európai szemmel. Én személy szerint semmi fantáziát nem látok a Keresztapa filmekben. Értelmetlen lövöldözős-vérengzős az egész. Meg aztán a háborús filmek is elég trék az utóbbi időben. Ott van pl. a Ryan közlegény megmentése, ami hatalmas, monumentális, de az egészet elrontja az amerikai rágógumi-patriotizmus. Ellenpéldaként ott van mondjuk a Soha többé háborút!, amely régebbi film, de minden ízében letaglózza a nézőt. Ugyanez vonatkozik A Szakasz című örökbecsűre.

    Még valami. Lehet, hogy ez túlságosan kemény kritika, de hangsúlyozom, senkit sem akarok megbántani vele. Megnéztem annak idején a Sorstalanságot. Megnéztem másodszorra. Harmadszorra ötpercenként felröhögtem. Mondom, NEM a téma miatt, hanem annak vizuális megvalósításának okán. Emberek, sokmillió forintot költenek egy Schindler Listája KLÓNRA! A legtöbb jelenet egy-az-egybeni másolata Spielberg lenyűgöző műremekének! Még a kameraállások is ugyanazok! Mondom, nem a holokauszt-téma miatt, mert az szörnyű, de a film a sok Schindler-utánzás miatt egyenesen röhejes...
  • Harly18
    #184
    Talán a Magyar Vándor tényleg nem volt jó példa, bár a sztorija azért egyedibbnek mondható, bár jobban meg lehetett volna csinálni au tuti........
  • Taranov
    #183
    Kár, hogy az utóbbi idők egyik legunalmasabb, és a magyar történelemre és hagyományokra nézve legsértőbb filmjét hoztad fel példának.
    Voltak azért jobbak, nekem még a sokak szerint rosszul sikerült Meseautó és Hippolyt remake-ek is tetszettek, illetve a Csak szex és más semmi.

    Talán az utóbbi időben a legjobb filmek, amiket láttam, franciák és olaszok voltak.
  • Harly18
    #182
    Nekem sajnos a magyar filmekkel van egyfajta előitéletem, ami nem tudatos, de nem tudok úgy ránézni, mint pl egy külföldi filmre. Mert pl.: a Magyar Vándor alapötlete nagyon jó volt, de a sajátos magyar humor sokszor átfordul túlzásba, s valahol úgy érzem, ha detto lenne egy ugyan iylen film, ami amerikában készült, akkor biztos jobban tetszene, mint igy magyar filmként......Nálunk sok jó ötlet van, csak a megvalósitás harmatos......
  • Taranov
    #181
    A #178-ban valóban kicsit túloztam, de akár felhozhatnám azt a közhelyt is, hogy a kivétel erősíti a szabályt :-)
  • Taranov
    #180
    Egyetértek, természetesen vannak jó tömegfilmek, én is tudnék mondani jópárat.
    Örülök, hogy Michael Moore-t említetted, ő az egyik kedvencem, még a Fahrenheit 9/11 előttről, bár ez volt a legütősebb filmje.
  • KnightRider
    #179

    Ez nem feltétlenül igaz. Van néhány tömegfilm, vagy tömegfilmsorozat, amely jó. Gondolok pl. Michael Moore Fahrenheit 9/11-ére, vagy sorozatként ott van Spielberg Taken-je. Persze ott van pl. a Csillagkapu, ami a Star Trek eredeti sorozatának koppintása, de hát ha ez kell a népnek (minden CSK fantól elnézést kérek, ez csak az én magávéleményem)...
  • Taranov
    #178
    Egyébként mindig, minden tekintetben igaz az, hogy a tömegáruk rosszabbak.
  • B0B0
    #177
    Inkább az a vicc, hogy te azt hiszed, hogyha valamit sokan szeretnek az csak jó lehet...
  • Taranov
    #176
    Hát az tény, hogy én nem a multiplex mozis közönségfilmeket nézem.
    Ha így vesszük, etalonként kell kezelni. Az viszont tény, hogy _szerencsére_ rajtam kívül is vannak olyanok, akik az ígényes filmeket szeretik.
  • REALista
    #175
    Vicces hogy azt hiszitek hogy a ti izléseteket valami etalonként kéne kezelni!Csak sajnálni tudlak azért hogy ilyen korlátolt vagy!
  • Taranov
    #174
    Lehet, hogy az igazi szellemi humor nem jó az embereknek, nem értenék.
    Muszáj ízléstelen és gusztustalan "poénokat" rakni a filmbe, hogy az embereknek tetsszen.
  • B0B0
    #173
    Ja, mellesleg az a baj, hogy igazán jó marketinggel bármekkora szart el lehet adni sajnos
  • B0B0
    #172
    Egyet értek veled teljesen, csak egyvalamit tennék hozzá:
    Azok, amiket te igazi gyöngyszemeknek nevezel, mind mind olyan "művek" amik nem egy mai amerikai "kocaszerző" termékei...
  • KnightRider
    #171

    Régebben véleményem szerint még voltak jó magyar filmek. Szeretem a Bujtor István-féle "Budspenceres" filmeket és a top 10-es listámban benne van Koltai Csocsó, avagy éljen Május elseje c. filme. Megvan nekik a maguk "magyaros" bája és még nem fertőzte meg őket a nyugati antikultúra. Aztán ott van a Tanú. Hát van olyan ember, aki nem látta ezt az örökbecsű klasszikust?! Az utóbbi idők magyar filmjeit én személy szerint nem komálom. Az Üvegtigrisből kb 10 percet, a Magyar Vándorból még annyit sem bírtam megnézni, valahogy taszít az a fajta humor, amit az ilyen filmek képviselnek. Nem akarok senkit sem megbántani, de ezekben a filmekben csak prolihumor van, folyamatosan csak a b*meg és a lóf*sz.

    Az amerikei filmekkel is úgy vagyok, mint a magyarokkal. Régebben voltak jó jenki filmek. Emlékszem, kissrác koromban mekkora nagy szám volt nekem Chuck Norris körbepörgőrúgása (azóta persze elszámolt a végtelenig, kétszer). Kedvelem Stallone Rocky-filmjeit, főleg a bunyó mögött hordozott üzenet miatt: hittel és kitartással elérheted a céljaidat. Az első két Terminatort is nagy becsben tartom, de a harmadik, nos, pestiesen nagyszar. Az utóbbi idők amerikai filmjei történet nélküli effektparádék, tisztelet a kivételnek, pl. eredeti Mátrix. Semmi ötlet, semmi emberi hangvétel, csak neon-metál-SFX káosz. Néha kijön egy-két igazi gyöngyszem, gondolok pl. az Egy csodálatos elmére vagy Az utolsó szamurájra, de a 92%-uk értéktelen, legalábbis az én nézőpontomban.

  • B0B0
    #170
    Na meg persze a sok amőba csak a primitív poénokon röhög
  • B0B0
    #169
    Nem hinném, hogy ez az amerikanizálódás visszafordulna (főleg amíg ilyen RLT klubok léteznek), régen sok jó magyar filmet csináltak, ma elvétve akad egy-kettő
  • Taranov
    #168
    Ezekről én már a bemutató alapján tudtam, hogy nem lesznek jók.
    A Magyar vándort azért megnéztem, de utólag sajnálom. Vannak jó magyar filmek, még a közönségfilmek közt is, rengetek magyar muvészfilm van szerencsére, de az utóbbi időben én francia, olasz, spanyol filmeket néztem, és nagyon meg voltam elégedve a terméssel. Ez azt jelenti, hogy még nincs veszve minden, talán ez az amerikanizálódás a visszájára fog fordulni, mivel a multiplex mozikban egyre kisebb a közönség, gyakran zárnak be mozikat, sokan megunták már Schwarzeneggert is úgy, ahogy az igencsak egy témára épülő fantasztikus német "vígjátékokat".
    A Muvész, a Toldi, a Puskin viszont virágzik, egy-egy jó filmen teltház van.
  • B0B0
    #167
    Az tagadhatatlan, hogy a története eléggé eredeti, de nézd meg, nem csak a társadalom, hanem a filmek is amerikanizálódás egyszerűségbe és kommerszizitásba vezető útjára léptek:
    Valami Amerika
    Magyar Vándor
    Le a fejjel
    Üvegtigris 2
    ...
  • Taranov
    #166
    Azért az Európa Expressz a kommersz film kategóriában eléggé ütős.
  • Fido4life
    #165
    ez változó, ha akció filmet, akkor természetesen amerikait, viszont magyar vígjátékokban van nemegy tetszetős is
  • B0B0
    #164
    Legyen csak arra igény! Akkor mi is gond nélkül lehetünk buták! :DD
  • Taranov
    #163
    Van, aki észrevette, de nem elegen. A filmgyártók tudják, hogy mire van igény, a King-Kongra gondolom, hogy van/volt.
  • B0B0
    #162
    Csodálom, hogy ezt végre észrevették. Mellesleg az a legszomorúbb, hogy a magyar filmgyártás is kezdi utánozni az amcsit az idétlen kommersz szarjaival :(
  • B0B0
    #161
    "A világ tekintélyes filmszaklapjainak kritikusai egybehangzóan padlót fogtak a tavalyi év film-repertoárja láttán (nem kell ugye leírni, hogy amerikai filmekről van szó), hiszen a legkevésbé rosszakat is a futottak még kategóriába sorolták. Szégyennek nevezték, hogy a King-Kong című kommersz-látványegyvelegtől várták azt, hogy helyrebillentse a 2005-ben mozikba látogatók számának várható átlagát. Egyre nagyobb méreteket ölt a színvonaltalan folytatások gyártása (Elemi ösztön 2), vagy régi sikerfilmek újrafeldolgozása (King-Kong, A köd)."

    [MTI]
  • REALista
    #160
    Van pár jó magyar film de az igazi kedvenc filmek azok amerikaiak!!!
  • B0B0
    #159
    A Kútfejek kritkában áll:

    "Mostanában kezd beindulni a magyar közönségfilmesek szekere és kis fáziskéséssel elkezdjük - nagyon helyesen - másolni Amerikát."

    Ezt persze irónikusan írja az író, majd a végén megjegyzi: "kár, hogy nem láthatunk megint egy jó magyar kommersz-filmet"
  • B0B0
    #158
    Okés :)
  • REALista
    #157
    Mindegy hogy Magyar vagy Amerikai csak jó legyen!!!!!!
  • Vlala #156
    Egyértelmű, hogy magyar filmet nézek szíveseben.
    Közelebb áll hozzám.
  • B0B0
    #155
    ??
  • Vlala #154
    Címhez: Egyértelmű, hogy magyar.
  • B0B0
    #153
    Egyetértek. Besson is átállt az amerikai mintájú kommerszizmusra, de a Nikita és a Leon még jók
  • winnie
    #152
    ha mér francia film, akkor szerintem godard és truffaut, nem? az említett besson-féle kommerszek előtt még próbálkozott is valami értelmessel luc, ld. nagy kékség, metro
  • Voltan
    #151
    Ha már francia film, akkor nekem inkább a Nikita és Leon a profi ugrik be, mint igazán jó alkotások (Az véletlen, hogy mindkettő Luc Besson munkája). A Funes-Richard-Depardieau féle filmekkel sincs semmi baj, de azok csak afféle limonádék, bennem legalábbis nem hagytak túl mély nyomot. Igaz, Depardieau-nek vannak komolyabb filmjei is. Óh, és csaknem elfelejtettem, a Jöttünk, láttunk, visszamennénk filmek! Hát azok valami szenzációsak!
  • B0B0
    #150
  • dia
    #149
    Kulturáltan csak kulturlényekkel lehet véleményt cserélni de aki lebarmoz mindenkit aki más véleményen van avval nem...
    Megnézett néhány magyar tömegfilmet és máris megvan a véleménye minden magyar filmről
    Ráadásul egy Angol filmet hoz fel példaként a nagyszerű amerikai filmgyártás védelmében... NO COMMENT