Ki néz szívesebben meg egy magyar filmet és ki egy amerikait?
  • KnightRider
    #171

    Régebben véleményem szerint még voltak jó magyar filmek. Szeretem a Bujtor István-féle "Budspenceres" filmeket és a top 10-es listámban benne van Koltai Csocsó, avagy éljen Május elseje c. filme. Megvan nekik a maguk "magyaros" bája és még nem fertőzte meg őket a nyugati antikultúra. Aztán ott van a Tanú. Hát van olyan ember, aki nem látta ezt az örökbecsű klasszikust?! Az utóbbi idők magyar filmjeit én személy szerint nem komálom. Az Üvegtigrisből kb 10 percet, a Magyar Vándorból még annyit sem bírtam megnézni, valahogy taszít az a fajta humor, amit az ilyen filmek képviselnek. Nem akarok senkit sem megbántani, de ezekben a filmekben csak prolihumor van, folyamatosan csak a b*meg és a lóf*sz.

    Az amerikei filmekkel is úgy vagyok, mint a magyarokkal. Régebben voltak jó jenki filmek. Emlékszem, kissrác koromban mekkora nagy szám volt nekem Chuck Norris körbepörgőrúgása (azóta persze elszámolt a végtelenig, kétszer). Kedvelem Stallone Rocky-filmjeit, főleg a bunyó mögött hordozott üzenet miatt: hittel és kitartással elérheted a céljaidat. Az első két Terminatort is nagy becsben tartom, de a harmadik, nos, pestiesen nagyszar. Az utóbbi idők amerikai filmjei történet nélküli effektparádék, tisztelet a kivételnek, pl. eredeti Mátrix. Semmi ötlet, semmi emberi hangvétel, csak neon-metál-SFX káosz. Néha kijön egy-két igazi gyöngyszem, gondolok pl. az Egy csodálatos elmére vagy Az utolsó szamurájra, de a 92%-uk értéktelen, legalábbis az én nézőpontomban.