• TokraFan
    #46570
    "De mint írtam érdekes módon senkit se zavar, Apple, Google és társai adatgyűjtései?"

    Miért ne zavarna? Egyáltalán, hogyan következett neked abból, hogy az MS-nél zavar, hogy a akkor a többi nem zavar? Komolyan ott tartunk 2019-ben, hogy egy nem teljesen laikus is már ördögtől valónak és elképzelhetetlennek tartja, ha valaki érzékeny az adataira és minden lehetésges eszközt bevet azért, hogy azok gyűjtését kivédje (mégha 100%-ban nem is lehet természetesen)? Akkor számodra gondolom meglepő lesz, hogy nem használok smart phone-t sem, sima faék egyszerű nyomógombos van, ami a telefonáláson kívól kb. semmit nem tud. Persze cellainfókból még így is következtetni tudnak a hollétemre, de legalább a halomnyi egyéb adatgyűjtést kivédtem.

    Azt sem állítottam, hogy mindenkinek gondja lenne, aki W10-et használ. Nyilván sok működik hibátlanul. Mi viszont megégettük magunkat vele, és mivel azóta is vannak stabilitási gondok a frissítések után, a munkagépeken nem merjük beválallni, mert kötbéres területen dolgozunk és nincs arra idő, hogy az OS lelkivilágát ápolgassuk egy -MS által elcseszett- frissítést követően. Bizonyára eljön majd a nap, amikor gatyába rázzák, a W7 sem volt jó a megjelenést követően. Majhd akkor átállunk, és remélhetőleg addigra az adatgyűjtés kiiktatására is lesz megoldás.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.08.09. 00:26:53