#34029
A Microsoft kedden kiadott egy frissítést a Windows 7 és Windows Server 2008 R2 rendszerekhez, ami ahhoz szükséges, hogy a későbbiekben feltelepíthessük a készülő SP1 szervízcsomag végleges verzióját.
A KB976902 számú update-ről a Microsoft-nál a következő információkat találjuk:
"A frissítés telepítésével biztosítható a jövőbeli frissítések sikeres telepítése a Windows 7 vagy a Windows Server 2008 R2 összes kiadásán."
A frissítés megjelenése, arra enged következtetni, hogy az SP1 csomag hamarosan elkészül, hiszen egy ilyen felkészítő update rendszerint röviddel a szervízpakk kiadása előtt szokott megjelenni.
Andre Ziegler Microsoft Technet profi egy hozzászólásában elszólta magát és azt állította, hogy az SP1 elkészült és a Build 7601.17514.win7sp1_rtm.101119-1850 számot viseli.
kb976902-x64.cab.
A cab fájlt kibontva 7601.17514 számozás fogadott minő véletlen, hogy pont egyezik a szám sor a fentebb említett hírben találhatóéval
A most megjelent frissítés nem csak a Windows 7 RTM változatára elérhető, de megjelenik az SP1 Beta és RC változatait futtatóknak is a Windows Update-en, mint fontos frissítés.
Fórumozók visszajelzései szerint nem jelenik meg a frissítés azon felhasználóknak, akik nem telepítettek előzőleg, minden addig megjelent update-et.
A közelgő megjelenést támasztja alá az a tény is, hogy a Microsoft tavaly Októberben kiadta a szervízpakk automatikus feltelepülését blokkoló eszközt (vállalatok számára fontos), amit rendszerint a szervítpakkok megjelenése előtt két hónappal szokott megjelentetni.