46641
  • bon
    #34031
    Igen, próba képpen leszedtem most.
  • naaa
    #34030
    hello

    nálatok működik az adobe flash player letöltés?
  • aate
    #34029
    A Microsoft kedden kiadott egy frissítést a Windows 7 és Windows Server 2008 R2 rendszerekhez, ami ahhoz szükséges, hogy a későbbiekben feltelepíthessük a készülő SP1 szervízcsomag végleges verzióját.

    A KB976902 számú update-ről a Microsoft-nál a következő információkat találjuk:
    "A frissítés telepítésével biztosítható a jövőbeli frissítések sikeres telepítése a Windows 7 vagy a Windows Server 2008 R2 összes kiadásán."
    A frissítés megjelenése, arra enged következtetni, hogy az SP1 csomag hamarosan elkészül, hiszen egy ilyen felkészítő update rendszerint röviddel a szervízpakk kiadása előtt szokott megjelenni.
    Andre Ziegler Microsoft Technet profi egy hozzászólásában elszólta magát és azt állította, hogy az SP1 elkészült és a Build 7601.17514.win7sp1_rtm.101119-1850 számot viseli.
    kb976902-x64.cab.

    A cab fájlt kibontva 7601.17514 számozás fogadott minő véletlen, hogy pont egyezik a szám sor a fentebb említett hírben találhatóéval

    A most megjelent frissítés nem csak a Windows 7 RTM változatára elérhető, de megjelenik az SP1 Beta és RC változatait futtatóknak is a Windows Update-en, mint fontos frissítés.
    Fórumozók visszajelzései szerint nem jelenik meg a frissítés azon felhasználóknak, akik nem telepítettek előzőleg, minden addig megjelent update-et.
    A közelgő megjelenést támasztja alá az a tény is, hogy a Microsoft tavaly Októberben kiadta a szervízpakk automatikus feltelepülését blokkoló eszközt (vállalatok számára fontos), amit rendszerint a szervítpakkok megjelenése előtt két hónappal szokott megjelentetni.

  • Mikiller
    #34028
    Jobb klikk az asztalon, személyreszabás, ablak színe, speciális beállítások,ikonok vizszintes távolságát vedd le, vagy az ikon méretet.
  • Puhos
    #34027
    Szia!

    Ma reggel megnéztem a Bios-ban és auto-ra volt rakva amit átraktam enabled-re, így már jó. Köszi a segítséget.
  • qqqqq257
    #34026
    Tudom, bocsánat, de nem találtam gyors forumot, ez a legfrissebb
  • bon
    #34025
    Alaplapi memóriából nincs mit lecsípni, mert alaplapon nincs memória, a Rendszer memóriából szokott lecsípni az integrált vga, a felhasznált memória mértéke a bios-ba állítható, de a kép alapján 256mb be van már állítva, ami integrált esetén már soknak számít.
    De sajnálattal kell közölnöm, hogy most már túl sok a nem témába vágó hozzászólás így meg kell, hogy kérjelek a megfelelő topicba tedd fel a kérdésed hardver ügyben.
  • qqqqq257
    #34024
  • qqqqq257
    #34022
    Integrált vgam van.
  • qqqqq257
    #34020
    Akkor ez most hogy van? nem lehet beállítani, hogy az alaplapi memoriából többet csipjen le, mondjuk Akkor ez most hogy van? nem lehet beállítani, hogy az alaplapi memoriából többet csipjen le, mondjuk 256mbot?
  • Evin
    #34019
    Ha integrált vga-d lenne. Feltételezem még arról van szó. De mivel kártyásat lehet csak cserélni, ez attól független.
  • Puhos
    #34016
    Kiegyensúlyozott(ajánlott)-ra van állítva. de akkor se megy lejjebb, valószínű, hogy a bios-ban nincs akkor engedélyezve.
  • bon
    #34015
    Energigazdálkodást (prociét is) a Windows 7-ben is belelhet állítani: Vezérlőpult\Energiagazdálkodási lehetőségek
  • Evin
    #34014
    Ha Xp-n is azt használtad. Nem hiszem, hogy a progi nevét változtatták volna, de lehet, hogy van belőle W7 kompatibilis.
  • bon
    #34013
    Már csak igen. Nagyon régen az AGP előtt volt még PCI is többek közt. AGP-s alaplapot felejtsd el, pláne ha PCI-Express-es a másik, az AGP egy lassú és hallottnak nevezhető foglalat típus, semmi korszerűt nem csinálnak már rá. Rossz vétel volt.
  • qqqqq257
    #34012
    ugy értem hogy 2 fajta, hogy AGP és PCI-Express
  • qqqqq257
    #34011
    csak ez a 2 fajta van? van egy másik alaplapom ami viszont AGP-s és ki tudom cserélni az alaplapot?
  • bon
    #34010
    Ha nem agp-s akkor Pci Express-es, az agp kártyát viheted vissza vagy adhatod el, de ki is dobhatod, nem fog műkődni a gépeddel.
  • qqqqq257
    #34009
    Bocsi hogy zavarlak, de van egy problémám, tudom, hogy nem itt kéne feltennem ezt a kérdést, de sürgős és fontos. Vettem egy videokártyát, ami agp-s, de később derült, ki hogy az alaplapom, nem ilyen foglalatú. Tehát nem AGP-s akkor milyen? Mit tehetek?
  • Puhos
    #34008
    Rá van dugva az alaplapra.
  • Carmang
    #34007
    Az én gépemen érzékeli az előlapi csatlakozókat is. A házban, az előlapi vezetékezés egy AC-97, és egy HD Audio feliratú fejet tartalmaz. A HD feliratút dugd az alaplapra, akkor érzékelni fogja (szemmel láthatóan több láb van kiosztva neki). Nálam legalábbis ez működött.
  • Puhos
    #34006
    Köszi. Mivel nem vagyok még jártas a Win7-es driverekben akkor nekem ezek szerint ez kell: AMD OverDrive ver:3.0.2,
  • [HUN]FaTaL
    #34005
    Nem tartalmazza, csak a 3.5-t és az alatta lévőket és nem kompatibilis lefelé.
  • sunlight
    #34004
    A biosban be van kapcsolva a Cool 'n' Quiet nézd meg?
  • Evin
    #34003
    Az Asrock oldalán kellene szétnézned, az alaplapod letöltései között.
  • Torzonborz
    #34002
    én meg már nem tudom mi van. szerintem meghülyült szerencsétlen win7-em.
    MS féle dotnetuninstaller-el leszedtem az összes .net-et a gépről majd restart. nem telepítettem semmit és most felment az XNA.

    na ez most hogy ? :D

    mind1 köszi a segítséget :)
  • Puhos
    #34001
    Köszi.

    Viszont van még egy kérdésem. A procim típusa lent látható, az XP-nél volt egy szoftver amit felraktam ill. a rendszernél be lehetett állítani a minimális energiagazdálkodást, így a proci nem pörgött csak akkor ha valami szoftver el lett indítva. Viszont itt állandóan 2994 Mhz-en megy sehogy nem tudom lejjebb venni. Erre van-e valami megoldás?
    Köszi.
  • elitehun
    #34000
    Valaki?
  • bon
    #33999
    Én úgy tudom, hogy nem kompatibilis lefelé a keretrendszer.
  • Balumann
    #33998
    Sry most nézem rosszat mondtam. Arra a sárga mappára kell kattintani (az eszközök spec beállításai alatt van), és ott "Előlapi Jack-aljzat érzékelés letöltása".
  • Evin
    #33997
    A Win7 csak a 3.5-öt tartalmazza (ami a 2.0, és 3.5). A 4 a megjelenés után jött ki, így azt külön kell telepíteni. Tudtommal nem kompatibilis lefelé, a 4 csak a 4-re fejlesztett programokat viszi.
  • Puhos
    #33996
    Köszi a válaszod. itt egy kép a beállításról:
    [IMG][/IMG]
  • Balumann
    #33995
    Az előlapi jack csatlakozóknál nincs csatlakozottsági érzékelő (bárcsak a hátsón se lenne...), az "Eszköz speciális beállításainál" ki kell kapcsolnod az előlapi érzékelést. Utána működni fog.
  • elitehun
    #33994
    Mért van az hogy minden parancsikonnál/mappánál a kijelölés ogy szét van húzva? Ja és a neveit sem akarja 2 sorba irni. akármilyen hosszú egy sorban hagyja.
  • Torzonborz
    #33993
    köszi. de a win7 eleve tartalmazza a .net4et és az fent is van. az meg elvileg lefelé kompatibilis a többi .net-el , nem ?
  • Puhos
    #33992
    Sziasztok!

    Tegnap már bizalommal fordultam egy kérdéssel, melyre választ is kaptam. Azonban lenne ismét egy kérdésem. Ma felkerült a gépre a Win 7 Home Premium 64bit-es verziója. Az a gondom, hogy az alaplapi hangkártyának (Realtek)nincs hangja az előlapi kimenetnél csak a hátsónál. Eddig úgy használtam, hogy az előlapi kimeneteknél (mikrofon, füles) volt a füles bedugva a hátsóra pedig a hifi torony. Most viszont csak a hátsó kimenet működik, tegnap amikor még az XP volt a gépen ment minden rendesen. Driver a legújabb van fent. Valaki help! Itt egy kép is róla, a két alsó ikon inaktív!
    Köszönöm.
    [IMG][/IMG]
  • [HUN]FaTaL
    #33991
    A 3.1 eleve .net 3at használ és elvileg simán fel kellene települnie, nekem is fent van a 4essel együtt, no meg a fejlesztői csomag is. Tedd fel a .NET4-et és utána próbáld meg telepíteni, bár elvileg semmi köze hozzá.
  • Torzonborz
    #33990
    Hali !

    Microsoft XNA Framework Redistributable 3.1 -et Win7x64 Ultimate-re fel lehet vhogy erőszakolni ?
    Nekem állandóan leáll hibával. 2908as errort dob ami elvileg a .net 2.0 hiányát jelenti...na de win7-en ?

    ötlet ?
  • Metwork
    #33989
    köszi, akkor kilőttem mert indult autómatikusan
  • bon
    #33988
    Valami MURATA MACHINERY,LTD cég böngésző programjánal exe-je, gondolom valami hardver-ed rakta fel, alapból nem a Windows része.