• droland
    #160
    "Onnan, hogy a netcsatlakozás varázsló megkérdezi, hogy milyen netcsatlakozást kívánok használni, tehát nem kell kitalálnia, tudja hogy mit kell..."

    Mondok neked egy valós ellenpéldát.

    Tételezzük fel, hogy ADSL kapcsolatot osztasz meg otthon, de úgy, hogy a kliens gép a kiszolgáló gép tárcsázója felett birtokot élvez, azaz a betárcsázó "ikon" megjelenik a hálózati kapcsolatokban, hogy ha szüksége van rá, akkor tárcsázásra tudja bírni a szervergépet. Ha a Windows XP minden esetben kikapcsolná a lan kártyán lévő tcp/ip-t tárcsázás megléte esetén, akkor:

    1/ Olyan helyzetbe kerülnél, hogy nem megfelelő odafigyelés mellett, egy szabványos lan tcp/ip-jét kapcsolná ki, holott az egy belső hálós gép, mely rendelkezik egy megosztott tárcsázó ikonnal, ami maga a szerver, tehát ebben az esetben az Xp látna egy adsl betárcsázást, és a lan tcp/ip megszüntetése esetén dobná a belső hálózati kapcsolatot, így nem hogy net, de még a teljes hálózati kapcsolat is megszűnne.

    2/ Vannak olyan egyéb nem vezetékes kapcsolatok, melyek lankártyán tartanak ugyanugy kapcsolatot, és - mint pl. a virtual private networking is - igénylik a lanos tcp/ip-t a kapcsolat fenntartására.

    Ergo: abban az esetben ha betárcsázó kapcsolat megléte esetén az xp kikapcsolná a hozzá vagy már meglévő lan kártyán a tcp/ip kapcsolatot !előfordulhat! olyan helyzet, hogy egy rossz döntés következett be, mivel egyéb esetekben megszüntetne egy olyan hálózati kapcsolatot melyre szükség van. Ezért döntöttek így, mert két eset lehetséges:

    a/ Ha kikapcsolná önként, akkor az lenne, hogy adott esetben semmilyen kapcsolat nem működne

    b/ Nem kapcsolja ki, de akkor a többség eset dhcp felesleges várakozása esetén meghosszabbítja a várakozási ciklust a bootolás ideje alatt

    Tehát a rosszabbik eset az a/ mivel ott megszűnne a hálózati kapcsolat teljesen, a user meg csak nézne ki a fejéből, hogy "mi van?"

    Na, ezért döntöttek a b/ mellett.