• Zedas
    #63
    "Elégett gáz kijőn, kitágul, előre, vagyis föl hajtja a marha nagy tömeget. Ideje lenne beújítani"

    Tudtommal a rakéták a hatás - ellenhatás elvén működnek, tehát nem a kitáguló gáz térfogata tolja el a rakétát, hanem a nagy sebességgel távozó részecskék az ellenkező irányba tolják a rakéta testét (mint amikor egy fegyver visszarúg).

    "Eléggé időszerű lenne antigravitációs megoldásokat alkalmazni"

    Ha szállítod a bizonyítottan működő tervrajzokat, esküszöm megcsinálom! A bevétel háromnegyede a tiéd lehet! :)

    "Amúgy azért a NASA is kísérletezget, pl létezett/létezik 1 projekt ahol hanggal lebegtettek 1 élő békát...is, ezt láttam videón"

    Stimm, kár hogy a béka másfél centis volt és kellett köré egy 20 köbméteres elektromágnes :)
    Az űrhajót is fel lehetne így emelni, csak nem szabad fémből csinálni és köré kell építeni egy hold nagyságú elektromágnest (és persze azt is felemelni).

    "Sok érdekes megoldás létezik és ezért nem értem, hogy miért nem alkalmazzák őket?!"

    Szerintem ennek nagyon sok oka van, anyagi, technológiai, gazdaságossági stb. Biztos van némi létjogosultsága az összeesküvés elméleteknek, de a projektek leállása / lassúsága többnyire elég prózai okokra vezethető vissza.

    Például a ramjet/scramjet meghajtás esetleg jó lenne a jövőben a terhek világűrbe szállításához, vagy az űrlift is egy megvalósíthatónak tűnő dolog, de ezek mind hihetetlen mennyiségű pénzbe és időbe kerülnek majd, mire esetleg létrejönnek.