• Tiberius B
    #65
    Elolvastam, mennyi mindenről maradtam le: sok vicces és kevésbé vicces hozzászólásról, ja és ha NEXUS6 el tudná nekem magyarázni magát a Schrödinger egyenletet, vagy akár mutatna egy a kérdéssel foglalkozó MAGYAR nyelvű oldalt, nagyon megköszönném. Jelenleg a kvantumfizikáról is csak annyit tudok, hogy ott minden más, és bizonytalan (meg egy sor más dolgot, de ez nem tartozik a hozzászóláshoz), mér? mer nem tudjuk rendesen megfigyelni! na bumm
    a kozmológia is gyerekcipőben jár, pont, mint a kvantumfizika, mér? mer nem tudjuk közvetlenül megfigyelni, csak találgatunk! baj? nem. még azok a gyerekcipők is nagyonmagasak az átlagembernek (most egy kirohanás köv.), mér? mer nem azzal kezdik még az oktatást, hogy tágítsák az agyunkat sok szempontból. Még, remélem majd a gyerekeink (pontosabban a kb. 10 év múlva születők) már úgy tanulják, ahogy mi még nem. És felnő majd egyszer egy olyan nemzedék amelyik tisztában lesz az ilyen hírek hátterével, és hamarabb és pontosabban tanulnak mindent, és ki tudnak majd rendesen bontakozni... blablabla optimista és utópista és egy kicsit "a tudomán megoldja majd az társadalom (élet) problémáit"-ista vagyok, nem tom mi a tudományos neve. Az oktatás egy kicsit lemaradt, asszem nemrég volt egy felmérés, hogy a tankönyvek mennyire aktuálisak, pontosak stb. asszem 80% rossz. De nem biztos. Szerintem csak nem szeretem az oktatásügyet manapság, mert pont nálam kevertek be vagy 20-szor felülről.
    Ez egy kicsit nem ideillő volt, de ha vki hozzá tudna szólni KONSTRUKTÍVAN, előre is köszi.
    Arik ezek a smile-k.