126
  • roliika
    #86
    Na most aztán jól megkaptuk.:-D
  • Ratty
    #85
    Ebben egyetértek! Aki elméleti fizikát tanul/tanít általában nagyon művelt ember, nem csak a fizikán belül. Az egyetem erre is tanít, bármilyen meglepő.
    És roliika egy mérnököt ne hasonlítsunk össze már egy elméleti fizikussal plz. Ez köbö olyan, mintha egy autószerelőt hasonlítanál össze, egy olyan mérnökkel aki tervezi az autót a papíron.
    És lola te meg már igazán leírhatnád azokat az állítólagos elméleteidet amiket kitaláltál a megfelelő nyelven (matematika), utána meg lehet itt pattogni, hogy mindenki téved.
  • kukacos
    #84
    Nekem az a benyomásom, hogy a kutatók/hivatásos gondolkodók általában jóval szélesebb látókörrel rendelkeznek minden területen, mint a laikusok. De persze ez nem jelent semmit, te biztos más emberekkel szoktál találkozni.
  • kukacos
    #83
    Az ebéd esetében az ízéhez értesz, az a privát benyomásod, ráadásul senkiével össze nem hasonlítható élmény. Lehet, hogy mindenki ízletesnek találja, de te nem, ez is elfogadható. A tudomány esetében minek felel meg az íz a hasonlatodban?
  • irkab1rka
    #82
    srácok, azért annyit megjegyeznék, hogy "ezek a tudósok" akik fehér köpenyben mászkálnak, ezek csak a half-life örökérvényű eposzban szerepelnek. A többiek kozmológusok, kvantumfizikusok, stb,... ráadásul különböző tudmányos fokozattal, élettel és háttérrel.

    1, Tehát az a mondat igaz, hogy "ezek a tudósok nem tudnak semmit", ezt minden pixelharcos tudja(enter).

    2, Ez egy fórum, nem is valami tudományos fórum, hanem csak bulvárfórum (ahogy erre Lola nagyon helyesen rámutatott)(enter)

    3, a kettő eredőjét meg itt olvashatjátok #82 hozzászóláson keresztül :)

    4, olvassátok el a linkelt cikkeket, mielőtt hozzáböfögitek nagyon fontos és megalapozott véleményeteket. 10telet a kivételnek :)
  • Tiberius B
    #81
    Nem tud valaki egy bővebb cikket, mer a NASA honlapján nem találom és akkor is angolul lenne.
    Előre is köszi.
  • Tiberius B
    #80
    Már megint. Szerintem ne kezdjünk el itt azon veszekedni: kinek hány diplomája van. Esetleg, ha megmondod milyenek, én sajna még az első közelében se vagyok, éés? Ez az oldal szeintem arra való, hogy mindenki kortól, nemtől sőőőt HIVATALOS tanultsági foktól függetlenül leírhassa a véleményét a TÉMÁBAN, és sajnos már megint az lesz, hogy 2 ember összeveszik, néhányan megpróbálnak nem oda figyelni, néhányan meg néha beszállnak.
    A világegyetem működése annyira egyszerű, hogy mi azé nem értjük meg mer még csak a bonyolult jelenségeket látjuk, azon az egyszerű alapon. Néhányan viszont néha túllépnek rajta pl. Einstein, ...stb...
    Bár hozzá fogható nincs másik, még. Szerintem.
    Talán csak ennyi. De még visszatérek!
  • IoIa
    #79
    "Mert nem láttszik meg rajtad." - Egy tével is jó lesz az :) De miből gondolod, hogy nekem az a célom, hogy neked megfeleljek?
    "Nekem nincs diplomám se" - látod, nekem több is van...
  • IoIa
    #78
    "Csak ugye ilyen alapon alig szabadna működnie valaminek körülöttünk [a korábbi tudományos elképzelések alapján]" - én ezt nem vettem észre. Persze attól függ, hogy mennyire "korábbi tudományos elképzelések alapján". Nyilvánvaló, hogy én sem a középkori elképzelésekre gondoltam. De egy jópár újkeletű handabandázás nélkül is jól le lehet írni a dolgokat.
  • roliika
    #77
    Nézd csak meg hány átfogó témájú oldalt találsz? Hát nem sokat.
  • dez
    #76
    Niiincs? :) http://szabadenergia.lap.hu/
  • dez
    #75
    Esetleg ha leírnád 1-2 mondatban, miért gondolod, hogy marhaság az egész. Mert ennek így nincs sok értelme. Ezt bárki mondhatja, aki tanult egy kis fizikát. (Csak ugye ilyen alapon alig szabadna működnie valaminek körülöttünk [a korábbi tudományos elképzelések alapján].)
  • roliika
    #74
    "Nálad tanultabb vagyok. Pájer Tibinél is" <- hát ez gáz. Mert nem láttszik meg rajtad. Nekem nincs diplomám se..csak sokat filózok mert ráérek.:-) Tibi
    nem én vagyok. Csak 1 értelmes fickónak tartom aki a szabadidejét ezekre a fura dolgokra áldozza ezért linkelem be néha...na+ más hasonló magyar oldal nincs!
  • IoIa
    #73
    Nálad tanultabb vagyok. Pájer Tibinél is...
  • IoIa
    #72
    Nem Te vagy véletlenül ez a Pájer Tibi? Mert az eddigi megnyilvánulásaid alapján akár te is lehetnél. MEGALOL!!!
    Ráadásul ezt a Pájer Tibi gyereket állandóan reklámozod. Ez is akár alátámaszthatná...

    Az internet elég nagy, mindenki publikál fűt-fát. Miért kéne bárminek is igaznak lennie ezek közül? Azért, mert te mondod? Vagy mert Pájer Tibi oldalán megjelent? Ne legyél nevetséges.

    Ha publikálnék, azt nem az sg-n tenném. Ez egy bulvároldal bulvárfórummal, ahová még te is beírhatsz...
  • roliika
    #71
    Ráadásul nem ő találta fel ezeket ő csak publikálja. És az oldalán lévő cikkek tanulmányok több száz embertől származnak, így kvázi ha lehülyézed őket azt állítotd hogy az egész baromság, akkor az a pár ember mind hülye csak te látod tisztán a dolgokat! És még valami! Soha nem volt 1 normális elméleted sem bármilyen témáról is volt szó eddíg itt az SG-n, mindíg mindenkit és mindent fikázol! A világgal van neked bajod ember...
  • roliika
    #70
    Szerintem inkább szállj magadba! Tibit ismerem, ráadásul mérnök, szóval nem 1 tanulatlan bunkó ellentétben veled...
  • IoIa
    #69
    Ez a Pájer Tibor egy idióta.
    A másik oldal is marhaság.
  • IoIa
    #68
    "Aki nem tudja, viszont kritizálja a tudományt, legalábbis szégyellje magát. Valamit úgy minősíteni, hogy nem ismerjük, előítéletnek nevezzük." - ez kb. úgy hangzott, mint pl:
    Aki nem tud főzni, az nem mondhatja el a véleményét, hogy jó volt-e az ebéd, vagy sem.
    Nevetséges megállapítás volt részedről.
  • WiZZaRD
    #67
    Anno előző fősulin kedvenc oktatóm szokta volt mondani, hogy a "világegyenlet" V=H*G. Ahol V: válasz; H: hálózat; G: gerjesztés. Ha jobban végiggondolja az ember, igaza is van....senki egy szót sem szólt arról, hogy emögött a 3 betű mögött milyen elborult matek/fizika/stb lehet és van:).
  • Tiberius B
    #66
    Lehet hogy kicsit lemaradtam az oktatás mai állásában, benne vagyok még, sajna.
  • Tiberius B
    #65
    Elolvastam, mennyi mindenről maradtam le: sok vicces és kevésbé vicces hozzászólásról, ja és ha NEXUS6 el tudná nekem magyarázni magát a Schrödinger egyenletet, vagy akár mutatna egy a kérdéssel foglalkozó MAGYAR nyelvű oldalt, nagyon megköszönném. Jelenleg a kvantumfizikáról is csak annyit tudok, hogy ott minden más, és bizonytalan (meg egy sor más dolgot, de ez nem tartozik a hozzászóláshoz), mér? mer nem tudjuk rendesen megfigyelni! na bumm
    a kozmológia is gyerekcipőben jár, pont, mint a kvantumfizika, mér? mer nem tudjuk közvetlenül megfigyelni, csak találgatunk! baj? nem. még azok a gyerekcipők is nagyonmagasak az átlagembernek (most egy kirohanás köv.), mér? mer nem azzal kezdik még az oktatást, hogy tágítsák az agyunkat sok szempontból. Még, remélem majd a gyerekeink (pontosabban a kb. 10 év múlva születők) már úgy tanulják, ahogy mi még nem. És felnő majd egyszer egy olyan nemzedék amelyik tisztában lesz az ilyen hírek hátterével, és hamarabb és pontosabban tanulnak mindent, és ki tudnak majd rendesen bontakozni... blablabla optimista és utópista és egy kicsit "a tudomán megoldja majd az társadalom (élet) problémáit"-ista vagyok, nem tom mi a tudományos neve. Az oktatás egy kicsit lemaradt, asszem nemrég volt egy felmérés, hogy a tankönyvek mennyire aktuálisak, pontosak stb. asszem 80% rossz. De nem biztos. Szerintem csak nem szeretem az oktatásügyet manapság, mert pont nálam kevertek be vagy 20-szor felülről.
    Ez egy kicsit nem ideillő volt, de ha vki hozzá tudna szólni KONSTRUKTÍVAN, előre is köszi.
    Arik ezek a smile-k.
  • roliika
    #64
    Van hát, mert ha nagyobb lenne átmenne a kezemen ha+kisebb akkor könnyeb lenne...na de te is tudod,hogy nem erre gondoltam...
  • roliika
    #63
    Épp 1 oldal fejlesztésén munkálkodok, lesznek rajt videók amik mexikóból, a NASA-tól és a KGB-től származnak...pár embernek megrengítő erejű lexxxx...addígis nézd meg azt a 2 linket, különösen ajánlom az antigravitációs részeket! Ami Pájert oldalán van az tesztelt és nem kamu, a másik..háááát... szóval itt a 2 linkLink1Link 2
  • Tiberius B
    #62
    Hát elkezdődött...
  • MrTressy
    #61
    pihent agy rlz
  • dez
    #60
    BTW, az is érdekes, amikor valaki fel tudja írni az egyenleteket, aprólékosan el tudja magyarázni, mi mit jelent benne, de hogy mit jelent mindez összességében, nos az 1db idegsejtet sem mozgat meg benne. Ahhoz már más képességek, másfajta érdeklődés kell, nyitottabb szellem, több fantázia. De az az igazi, ha ezek egy emberben vannak jelen, és ebből igen kevés van. Pl. Einstein. (Bár ő nem mindenben szerette a kvantumfizikát, de persze ismerte.)
  • NEXUS6
    #59
    "...Hányan tudnátok mondjuk az első öt hozzászólóból felírni a Schrödinger-egyenletet és elmagyarázni, mi micsoda benne? Aki nem tudja, viszont kritizálja a tudományt, legalábbis szégyellje magát. Valamit úgy minősíteni, hogy nem ismerjük, előítéletnek nevezzük."

    De hát könyörgöm, ez csak egy fórum!!!!!!

    Persze ha gondjaid vannak a Schrödinger-egyenlettel szívesen elmagyarázom, persze csak a magam szintjén;)))))))
  • NEXUS6
    #58
    ""Röviden válaszolva, halvány lila fogalmam sincs!;))))))"

    Itt kellett volna megállnod."


    De mit tegyek, ha eccerűen neeeem tudtaaam!
    De ha alaposan megvizsgálod feltűnő hasonlóság van az általam leírt és pl. a #49-ben NORBIX által ismertetett dolog között.
    ;))))
  • dez
    #57
    Ha ez egy komoly tudományos prérum (sp?) lenne... :P
  • dez
    #56
    A mai kvantumfizikai egyenletek már régen meghaladják az emberi felfogóképességet...
  • dez
    #55
    Az is érdekes, amikor egy tudós, kutató csőlátással csak a saját szakterületét ismeri, de azért úgy beszél, mintha mindent jobban tudna, mint egy általánosan jobban művelt laikus. Na persze éppen ezért beszél úgy...
  • Su0my
    #54
  • Su0my
    #53
    Norbixnak szólt volna, nemtom miért nem írta ki...
  • Su0my
    #52
    ÖKÖR!!!!





    Akárki akármit is mond, ilyen hozzászólás is NAGYON kell!!
  • Caro
    #51
    Ha a kezedre raksz egy követ, ott is a gravitáció ellen ható erő van :)
  • ViperNet
    #50
    A világ az ember számára az, amit az agyunkkal fel tudunk fogni (ahogy régebben is csak azt ismerték, amit láttak, vagy érzékeltek). Az emberi agy bizonyos értelemben korlátolt (nem kell röhögni!), vannak dolgok amiket fel sem tudnánk fogni, hogy miért úgy működik, létezik. Viszont a képzelőerőnknek hála egy modellt tudunk felépíteni az általunk felfogott tudás alapján (gravitáció, stb). Lehet, hogy valójában bonyolultabb az adott dolog, de mi így "látjuk".
    Pl: papírlap 2 dimenziós (a benne levő rajz számára). ha nagyon sok papírlapot egymás mellé teszünk (összeragasztjuk), akkor úgymond 3 dimenziós teret hoztunk létre. a rajz viszont csak 2 dimenziós, így nem tud az saját lapjából kiugrani, marad ott a 2 dimenziós lapján. -> a rajz csak a számára látott 2 dimenziós teret látja, a többi lapot "teret" nem látja.
    Tételezzünk fel, hogy a mi 3 dimenziós terünk mellett is van egy 4. tér. Hiába létezne, mi nem tudnánk átlépni rá, mivel ebbe a 3 dimenziós térbe szorultunk. Viszont el tudjuk képzelni, hogy létezhet.
    Összességében: a fizika bonyolultabb is lehet, mint gondolnánk. Az elméleti fizikusok is találgatnak, és ha be is bizonyítódik a feltevésük, örülnek.
  • xnorbix
    #49
    Antigravitációs módszer:
    1. Vegyünk egy macskát (mindig a talpára esik),
    2. vegyünk egy zsíros kenyeret (mindig a zsíros felére esik)
    3. Erősítsük a macska hátára a zsíros kenyeret, zsírral felfelé.
    Nem fog leesni, mert nem tudja eldönteni, hogy melyik felére essen.

    A mozgatása is egyszerű, be kell csomagolni a fenti járművet egy fehér ingbe (ami vonza a tintát). A célhelyen sok tintát kell összegyűjteni és rögzíteni. A jármű el fog indulni a tinta felé.

  • Su0my
    #48
    Ez kegyetlen:D:D Attól még, hogy leírnak valamit, nem igaz! És most ne gyere megint azzal, hogy én hülye földhözragadt, te meg fogod élni, amikor eljönnek értünk az ufók és seggberaknak, meg te majd meg fogod élni blabla... Abban igazad van, hogy ha lenne ilyen, akkor sem tudnánk, lévén titkosítva lenne x évre-de ez még nem bizonyítja, hogy vannak Goa'uldok... VAlamiben kell hinni az igaz, de akkor is ez már kicsit sok Bocsi, de ez kellett
  • roliika
    #47
    Van már vagy 4-5 fajta antigravitációs módszer, végülis nem szó szerinti antiravitáció az összes, hanem a gravitáció ellen ható erőről van szó.