Elegáns Univerzum - húrelmélet és a többi vad elképzelés. Lehet-e...?
  • overseer-7
    #146
    Tudom tudom.. hogy mire gondolsz..
    De úgy mondom, hogy mi lenne ha én oda tartoznék.. és kizárnék minden érzelmet a helyzetem..családom helyzetének analizálási és a döntési folyamataiból.. mert hát sajnos így tudom meghozni a legelőnyösebb lépéseket.

    Nem hülye emberek vannak ott fönt azokban a poziciókban.
    A pénzrendszer hihetetlenül gonosz módon működik.
    Nem hülye emberek találták ki ezt az egészet.. az már biztos..

    érdekelte őket az, hogy ezzel minden pénzt használó ember teljesítményén élősködnek?
    Nem..
    Még azt is el tudják érni, hogy a többség ne is lássa ..mit művelnek.
    Vagy pl azt is.. hogy akik látják magát a folyamatot.. és meg is értik.. pl közgazdászok, bank rendszerben bennfentesek.. ne lássák "gonosznak, rossznak, piócának" a rendszert.. hanem csak azt gondolják hogy ez már csak ilyen..
    hogy a pénz is csak egy termék mint a többi..

    csak hát ez nem igaz.. a pénz nem csak egy termék.. mint az arany, vagy a krumpli.. egy nagyon speciális termék..
    végtelen mennyiséget létrehozhatok a levegőből belőle..
    tonna számra gyárthatom és költhetem.. és akkor olyan inflációt csinálok, hogy millpengőért, vagy millforintért veszed a tízóraidat a sarki büfében... ezzel elloptam mindenki teljesítményét, kisajátítottam.
    De ez csak egy teknika.. ugyan ilyen teknikás vagyok, amikor a semmiből létrehozott pénzt adom kölcsön kamatra embereknek..ami valójában nem is létezik..csak adatok egy számítógépes SWIFT rendszerben.... majd ezért valódi teljesítményt várok vissza.. vagy ha nem akkor lefoglalom a fedezetet.. ingatlant.. kocsit..stb

    Ha mondjuk én is ilyen okos lennék, és a középkorban élnék.. és én is gátlástalan lennék..
    akkor teljesen kézenfekvő lenne, ilyen rendszert üzemeltetnem.. a leggyorsabban tudnék vele meggazdagodni.
    ..és még csak dolgoznom sem kellene