• trident
    #1968
    Én csak a fokozott ellenőrzésben; vadorzók/halorzók elleni agresszív fellépésben és a természetes vizek halászatának csökkentésében látom a lehetőséget, hogy kikopjanak a húshorgászok és a vizek regenerálódni tudjanak...

    Pénz, elhatározás, akarat kell.

    Van olyan veterán pecás ismerősöm, aki hiába a vadvízen nőtt fel, lehet ebben az évben már nem vált területi engedélyt. Más pecás ismerősöm körbekérdezett, kivel lehetne beszélni, hogy hálókat látott sorba lerakva, de ő egyedül nem mer lépni... Lehet hallani fegyveres rabsicokról is...

    Én nem bánom, hogy nemrég kezdtem ebbe a gyönyörű sportba ebben az éven sport-horgász bérletet váltok egy tóra (de gyomai holtágon is remélem sikerül minél többször horgásznom). Egy halat sem fogok sajnálni visszarakni.

    Kurva sok a húshorgász, hála a jó Istennek, hogy egyre több az olyan ismerősöm, aki a pihenés, kikapcsolódás miatt látogat ki valamilyen vízpartra.:)

    Amúgy tényleg vicces egy pár hónapos magyar horgászban is elolvasni a túrabeszámolót, ahol az első oldalon leírják, hogy rakosgatják bilincsre a "süllőcskéket", majd a következő oldalon panaszkodnak, hogy hova tűntek el a "halak" a vízből...