2058
  • trident
    #1978
    Csak egy pár apróság lemaradt...:)

    Tényleg nem szeretnék okoskodni, elvégre hosszú távon megvalósítani valamit akár más szervekkel, az jóval nehezebb, mint leírni pár sorban.:)
    Ha rajtam múlna, lenne a halőröknek éjjellátó és több nagy teljesítményű távcső és még pár kolléga...

    Remélem kapunk majd hírt a lebukott rablókról. Bár azért nekem meglepő, hogy van aki börtönbüntetés után is újra kezdi az orvhalászatot...

    Viszket már a tenyerem egy pecáért...:D
    Legyen már jobb idő...:D
  • trident
    #1977
    Igazad van!:) Én külön ezzel a gondolatsorral nem foglalkoztam, de igazad van, így lesz teljes a kör.

    De ezért is írtam a VPOP-t, mert ez már szervezett bűnözésnek tekinthető (szerintem). Van megfelelő technikai, jogi, ügyészi háttér, néhány komolyabb per és büntetés után néhányan meggondolnák, megéri-e...:)
  • trident
    #1976
    Úgy tudom, pontatlanul van a cím is megfogalmazva, mert itt a halászatról szólna az aláírásgyűjtés: "általános halászati tilalmi időszak" bevezetéséről.

    re Yeti: respektálom is a véleményed, nincs is ezzel szerintem semmi baj, a link a halászatról szól. Úgy tudom sok országban a természetes vizeken nincs is nagyon halászat, talán itt is érdemes lenne elgondolkodni, hogy legyen a természetnek lehetősége regenerálódni.

    Amúgy szerintem a horgászat szabályzása rendben van. Ezen szerintem nem is kell szigorítani, a hozzáállás kell változzon.:)

    (Külön lehetne amúgy gondolkodni az autentikus, régi halászmódszerek nagyon kis számú, hagyományőrző célból való engedélyezése, de ez ugye nem lenne pariba a "modern" halászattal)

  • fifi
    #1975
    az igazságnak ugye mindig három oldala van :)

    amiről itt nem írtatok, pedig kardinális kérdés, és sok mindennek elejét lehetne venni vele, az pedig az az oldal, hogy a rablók el is adják valahová a halat.
    az a barom, aki egy éjjel 2 mázsa amurral távozik innen-onnan az nem házhoz adja el a halat. hanem boltba, vendéglőbe... nem írom le hol, mert most is tart az ügy, de a vendéglőben a a pontyhúsban a vendég megtalálta a chipet. Tehát a tenyészhalat/állományt nyúlták le és vendéglőben kötött ki... :(
  • Firerock
    #1974
    Ezzel viszont teljesen egyet tudok érteni!
  • fifi
    #1973
    minden telepítés után 4-5 napos, teljes horgásztilalmat rendelnék el minden vízen.
    időszaktól-halfajtától-horgászmódszertől függetlenül

    mondom ezt, mint halőr...!
  • Frank99
    #1972
    a két hónapot soknak tartom.

    régen is kibírtuk a Balatonon az ápr. 20-tól május 20-ig tartó tilalmat, akkor szinte az összes hal le tudott ívni, a ponty állítólag nem ívik a Balatonon, így az meg igazán nem volt érdekes. Bottal még tartózkodni is tilos volt, a fajlagos tilalmat meg a gyenge ellenőrzés miatt ki lehet játszani....
  • trident
    #1971
    Tudom, hogy egyszerűbb leírni pár ötletet és milyen nehéz egy egyszerű dolgot is megtenni...:(

    Amit írtam azt kettéválasztanám. Egyrészt lehet ragaszkodni ahhoz, hogy egy telepítésnél részt vegyen a helyi horgászközösség (horgász egyesület).
    Meg lehet próbálni segíteni a halőrök munkáját is. Apadó víznél végig lehet fényképezni a kikandikáló varsákat, hálókat.

    A másik része, amikor már túl kell lépni a személyen, mert rendészeti kérdés. Nyugodtan beszállhatna a rabsicok lefülelésébe a VPOP is, egyrészt mert esetleg nekik lesz technikájuk és hátterük, de amúgy joguk is hatékonyan fellépni.

    Nem csoda, hogy néhány halőr nem fogja tudni a szervezetten rablókat lebuktatni, még akkor is ha nagyon jó eredményeket tudnak produkálni.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Néhány napja, itt Gyulán volt békemenet meg még békébb menet. Annyi rendőr volt, hogy egymást kerülgették a rendőrségi mikrobuszok, rendőrautók, nem volt olyan utca, ahol 2 percenként nem ment volna el járőr vagy kutyás járőr...

    Ha havonta néhányszor végigmennének a természetes vizeken, netán egy motorcsónakkal jó halradarral vagy leeresztett lánccal, akkor szerintem eltűnne az orvhorgászok fele - három negyede. Ahol meg tudott, hogy gubanc lehet, oda meg mehetnek a "kommandósok" gyakorolni.


    Más: ezzel mizu?
    Más.
  • Frank99
    #1970
    teljesen igazad van, és maximálisan egyet értek az összes szavaddal!

    csakhogy itt az akarat -esetleg meglenne- de egy volt tiszai halász, aki korábban térdig gázolt néha a süllőkben- a halászat vezetője jelen pillanatban, a pénz meg addig van, amíg a nem létező telepítésre ki lehet írni a könyvelésben...
  • Frank99
    #1969
    az, hogy ezzel vízi közlekedési szabályokat sértesz esetenként -pl ápr. 1-től 30-ig TILOS csónakból horgászni, az meg vonatkozik mindenkire, aki csónakba ül a Balatonon...
  • trident
    #1968
    Én csak a fokozott ellenőrzésben; vadorzók/halorzók elleni agresszív fellépésben és a természetes vizek halászatának csökkentésében látom a lehetőséget, hogy kikopjanak a húshorgászok és a vizek regenerálódni tudjanak...

    Pénz, elhatározás, akarat kell.

    Van olyan veterán pecás ismerősöm, aki hiába a vadvízen nőtt fel, lehet ebben az évben már nem vált területi engedélyt. Más pecás ismerősöm körbekérdezett, kivel lehetne beszélni, hogy hálókat látott sorba lerakva, de ő egyedül nem mer lépni... Lehet hallani fegyveres rabsicokról is...

    Én nem bánom, hogy nemrég kezdtem ebbe a gyönyörű sportba ebben az éven sport-horgász bérletet váltok egy tóra (de gyomai holtágon is remélem sikerül minél többször horgásznom). Egy halat sem fogok sajnálni visszarakni.

    Kurva sok a húshorgász, hála a jó Istennek, hogy egyre több az olyan ismerősöm, aki a pihenés, kikapcsolódás miatt látogat ki valamilyen vízpartra.:)

    Amúgy tényleg vicces egy pár hónapos magyar horgászban is elolvasni a túrabeszámolót, ahol az első oldalon leírják, hogy rakosgatják bilincsre a "süllőcskéket", majd a következő oldalon panaszkodnak, hogy hova tűntek el a "halak" a vízből...
  • Frank99
    #1967
    én érdekes módon feederrel is fogok... nem kell ahhoz behordani semmit...
  • Frank99
    #1966
    te nem ismered a vizet. a déli parton talán igaz....

    itt 50-70 m-en már 1,5 méter a víz....már amikor van.... :-()
  • Firerock
    #1965
    ebben egyetértük,de ha a behordást betiltják akkor a pontyhorgászatot is,mert -hozzátenném nem ismerem a balatont- a jobb dobók is 140m körül tudnak dobni és ott is fél méteres a víz...
  • Bercy #1964
    Az 5 kilóban teljesen egyet értek!
    A behordással meg nem tudom mi a baja az embereknek, ha nagy vízfelületről beszélünk és nem zavarunk senkit.
  • Frank99
    #1963
    nem tiltották be a pontyhorgászatot, hanem a BEHORDÁST....meg asszem a 10 kg feletti elvitelt is, amúgy sokallom (keveslem), sztem 5 kg felett nem engedném elvinni...
    amúgy annyit ér egy tiltás, amennyit betartanak(ellenőriznek) belőle, úgyhogy alma...

    sajnos nem egy akváriumról beszélünk,(én is járok pár ilyenre) hanem egy ekkora tóról, amit -sajnos látható évtizedek óta- a rábízottak képtelenek ellenőrizni....
  • Firerock
    #1962
    Úgylátom te tök normálisnak tartod azt hogy betiltották a nagypontyhorgászatot a Balatonon. Nálunk ez a bevett szokás... Nem az hogy esetleg többet ellenőrzünk vagy megpróbáljuk a probléma forrását megkeresni.
  • Frank99
    #1961
    10-20? te tévedésben vagy.....

    a Balatonon biztosan.... ÉN itt nem láttam visszaengedni bojlis halat Vonyarcon. Ellenben tavalyig 1 m3-es vizes autót láttam igen soxor.

    nem Maconkáról, a valóban ellenőrzött tavakról beszélünk.

    hanem egy ellenőrzés nélküli-sajnos így van- tóról, ahol pofátlan módon hordtak el évek óta irdatlan mennyiségű halat a bojlisok. Most, hogy meg vannak szorítva, meg minden eszközt bevetnek, hogy visszajöhessenek....
  • Firerock
    #1960
    És akkor te most az összes "bojlist" megbélyegzed a 10-20 paraszt miatt!?
  • Frank99
    #1959
    a Haldoradó egyik korábbi bojlis horgászát -egy kicsit selypítős szövegű volt- ue. távolították el jó pár évvel ezelőtt, bár nem igazán publikálták. Az a történet Gyékényesen történt, azóta pár ilyen még volt. Sajnos a nagy bojlis "kultúra" -elnézést a valóban normálisaktól- a pénztől szól, a Balatonon évek óta látjuk a művüket, a rablást. Vannak akik nem tudnak megállni, ha valaki egy kicsit olvasgatni akar az antirabsic témában, itt olvashat: (gyékényesről is...)

    http://antirabsic.wordpress.com/

    Frankie
  • Firerock
    #1958
    Ajánlom mindenkinek az ehavi pontyvilág egyik cikkét amit Orbán Pista írt a hallopásokról. Aki nem hallott még erről a dologról annak ajánlom hogy csak ezért a cikkért vegye meg az újságot. A durva az az egészben hogy a merenyei haltolvaj az egyik legfrekventáltabb magyar tó "tógazdája". Rossz belegondolni hogy tógazdának hívunk egy tolvaj ci....t.
  • Firerock
    #1957
    Hát akkor passz. Én is ilyen olcsóbb kategóriás RodPodot vettem(25e ft volt ha jól emlékszem),de ma már nem venném meg. Elég sokat megnyekergettem őket és ez volt a legmasszívabb,de még ez is nagyon lötyögős.
  • Narusco
    #1956
    mély az kell igen.
  • Firerock
    #1955
    Oké,akkor maradjunk a rodpodnál.
    Kell valami extrém botpozíció? Extrém magasba állítás vagy teljesen lenyomás?
  • Narusco
    #1954
    :DD nem sajnos. de ha már saját stégem lenne, onnantól mindenhogy királyság lenne :D
  • Firerock
    #1953
    ha saját stég,akkor lecsavarozható "leszúró" is van. Na az aztán az igazán király
  • Narusco
    #1952
    stég miatt igen :)
  • Firerock
    #1951
    Feltétlen kell neked a rodpod? ennyi pénzért már nagyon komoly leszúrókat lehet kapni,és azok egy életre szólnak!
  • Narusco
    #1950
    üdv
    ilyet megéri venni? 15k körül esetleg jobbat tudtok?
  • Firerock
    #1949
    Én csak így,kikönnyítve horgászom. Ez az egyik rögeszmém,a másik az aligner:D
  • Landren
    #1948
    Jól néznek ki.
    Nekem valamiért kevésbé működnek jól a hòember csalik, pedig sokat szoktam próbálkozni azokkal is.
  • Firerock
    #1947
    Kis felpezsdítés:) Remélem nem probléma a sok kép




  • Frank99
    #1946
    lehet, de itt Balatonon szinte csak ilyet látok....
  • Firerock
    #1945
    na...Ez azért igen erős volt...
  • Frank99
    #1944
    szted miről is szól?

    király bojlisokról és tsaikról, arról...

    ülünk, fekszünk bebaszva a sátorban, oszt csipog a jelző....

    csak mögé kéne' nézni a videónak, igen, normálisak...
  • Firerock
    #1943
    NOOOORMÁLISAK???:D
  • trident
    #1942
  • Firerock
    #1941
    Ezért a reklámért igazán megérte regisztrálnod...
    Ban!
  • KisGeGa
    #1940
    Sziasztok!

    Találtam egy jó kis webáruházat. 20% kedvezmény van minden botra és orsóra a készlet erejéig...

    http://webaruhaz.horgaszparadicsom.com

    Üdv,
    Gabi
  • Firerock
    #1939
    A békéshalak most pihenőt kaptak,de...:)