• Komolytalan
    #20
    Hát szerintem a HP már jóval a film előtt nagyon sikeres volt, biztos nincs gyereked, mert iskolások nagy része a kötelezőket nem olvasta, de a HP-t igen. Aztán a szülők elkérték tőlük hogy mi lehet az a baromi jó könyv ami így leköti azt a gyereket aki a Kőszívű ember fiait undorodva tolja félre, és azon vették észre magukat, hogy hiába 400 oldal, nem tudják letenni, és karikás szemekkel mennek dolgozni mert hajnali 4-re olvasták ki a könyvet. Szóval valami biztosan van benne, mert pl engem Asimov sose kötött le annyira, hogy ne tudjam letenni. Elég nehéz lesz úgy elfelejteni HP-t 30 év múlva is hogy ott figyel az ajánlott olvasmányok listájában (Asimovval ellentétben:-P
    Tolkienre meg azt mondani hogy a film óta lett felkapott eléggé lol, évekkel azelőtt olvastam, és minden fantasykedvelő barátom is olvasta, hisz alapmű. Más kérdés hogy sokkal inkább rétegkönyv mint a HP, mondjuk a Szilmarilok az kifejezetten nehéz olvasmány, nem hiszem hogy sok ált. iskolás túljut benne az első 20 oldalon. Szerintem sem Tolkien előtt, sem utána senki sem dolgozott ki annyira fantasy világot mint ő, pl Asimov regényeiben mindenki angolul/magyarul beszél, Tolkienében - vagyis a hozzá kapcsolódó jegyzetekben - meg van pl tünde nyelvtan. Szóval nem kéne élből lefikázni egy stílust csak azért mert nem kedveled, és mert ezeknek a feldolgozásait veszik meg az emberek díszdobozos DVDben, nem az I Robot-ot.