Narnia Krónikái
  • Bandew
    #106
    Hali!
    Tegnap én is megnézten és be kell vallanom engem nem igazán fogott meg. Ugyan egyet értek Lyan Kyj #83-as hozzászólásával. Az első 10 perc tényleg nagyon jó volt, eléggé izgalmat keltő volt és a zene is hatásos volt. De sajna utána elvesztette számomra ezt a lendületet. A jelmezek és tárgyak szépen kidolgozottak, ám sajna nagyon sterilek, nem nyújtják a kellő hatást (Peter kardja már szinte el-eltört). A színészek jók voltak és jól kiválasztottak, de sajna ez nem segített sokat. Egyes beszólásokat, pedig már nem bírtam nevetés nélkül elviselni (pl a csata elején, amikor Peter megkérdezi a kentaurt, hogy "Velem tartasz?"). Sajna ami még nem tetszett, hogy a gyerekek kivételével a karakterek többségének nem volt eléggé kidolgozva a jelleme és emiatt elvesztette a történet a hatását, már nem voltunk ott Narniában, csak egy filmet néztünk a moziban. Narnia nagyon szépen meg volt csinálva, tényleg mesés volt. Kár, hogy ilyen vegyesre sikeredett és nem tudott nálam rendesen érvényesülni. Biztos vagyok benne, hogy a gyerekeknek hatalmas élmény, nekik mindenképp érdemes megnézni. Talán majd elolvasom a könyvet is, de sajna anélkül nem teljes a film. Ez pedig nem mentség, hogy "Azért mert nem olvastam a könyvet" hisz a film az film, teljesnek kell lennie a könyv nélkül, a film keretein belül. Ezt nehéz elérni, de sajna muszáj ha jó adaptációt szeretnénk kapni.