LED FAQ
  • Supergamer_real
    #1
    Mivel mostanában kezdtem el komolyabban érdeklődni a LED alapú világítás iránt, gondoltam nyitok egy topicot neki itt az SG-n (a kereső használata után természetesen), hátha mást is érdekel.

    Lenne is rögtön egy kérdésem azokhoz akik az elektronikához kicsit jobban konyítanak. Adott a következő helyzet



    Ez egy 3 szintes polc rendszer, a polcok egymás felett helyezkednek el.

    Level-1-en van 4 led a sarkokon és 5 oldalanként (össz 24)
    Level-2-őn van 4 led a sarkon
    Level-3-an szintén 4 led a sarkokon

    A megoldandó problémák:
    A különböző szinteken külön kapcsolóval szeretném kapcsolni a világítást.

    Level-1: Szeretném, ha a 24 led 1 pontból kiindulva (1 vagy 2 irányban terjedve) kis késleltetéssel kapcsoljanak fel. Tehát mind a 24 felkapcsolható legyen egy kapcsolóval, de néhány milisekundumos késéssel (mint a kifutópályafény).
    (Ill. lehetőség szerint, külön csak a sarkon lévő 4 fényt is felkapcsolni, a többit nem - de ez nem létkérdés, csak opció)

    Level-2: Mind a 4 LED egyszerre legyen felkapcsolható.

    Level-3: Mind a 4 LED egyszerre legyen felkapcsolható.

    Fontosabb adatok:

    Fogyasztás
    A LEDek 5mm esek, szükséges feszültség: 3V, és kb 30mA (ennyit mértem). Ugye ez elvileg 0.03x32=0.96 Amper.
    A táp amit venni szeretnék hozzá, 1400mA-s, de (!) 12 voltos. Tehát, ha jól értettem 4-essével kell őket párhuzamosan kötni.

    Kérdés:
    - Ez esetben megoldható-e a késleltetés a párhuzamosan kötött 4 led között is? vagy csak a 4-es csoportok között?

    Hogy célszerű ezt a gyakorlatban megoldani? Milyen építőelemekre lesz szükségem?

    Kérem, hogy akinek van ötlete és ért is hozzá, segítsen megoldani ezt a "problémát".

    Minden segítséget előre köszönök :)