• neccesnick
    #66
    Nos nekem sajnos nem volt sajnos lehetőségem kipróbálni sajnos a KM A2-t és A200-at, de netszerte fellelhető források akkor arról cikkeztek, hogy sokkal jobb a zajszűrése, mint az összes másik 8Mp-s természetsen úgyszíntén sony érzékelős gépnek. De ha neked már ott sok volt a zaj, akkor itt sem lesz szerintem másként, a gyártástechnológia nem változott sokat, csak ezúttal a pana gyártja, szerintem itt már fizaki problémákba ütközi jelenleg ez a dolog. Nekem igazat megvallva az fz20-as zaja sem volt meggyőzően kicsi, de átlag fotózásra nagy zoomal teljesen jó gép, a kényelmetlen használatán kivűl, meg azon kivűl, hogy az amúgy sokkal szerényebb z1-esem hamarabb fókuszál és nagyobb tallati aránnyal, és gyorsabban is zoomol. Nem mondom, a helyes út szerintem az egy jól átdolgozott gép lenne max 6mp-vel és nagy nagy szép és okos hibátlan és gyors optikával. Ezt a kategóriát szerintem ez támasztaná fel. Persze sok sok extrával. Persze aztán felébredünk és azt látjuk hogy még kétévet gyűjtögethetünk, mert nincs pénzünk dslr-re, ebbe meg nem "feccölnek" eleget. Egyébként ha utána néztek akkor nagy mázliuk van azoknak akik nem másodkézből szereztek ilyen gépet, mert az A1 A2 A200 és a 7H 7Hi valamint talán még az ezek elődjének is most valami közös sony-KM akció keretében lecserélik elméletileg inygen a ccd-jét. bár lehet hogy igyekezni kell már vele.