71
  • Vargagy
    #71
    4 GB-os SDMMC kártyát akartam tenni a DMC-LZ1 masinába, de azt mondta, hogy nem jó. Nem egy mai darab. Elképzelhető, hogy csak 2 GB-ig tud kártyát kezelni?
  • colos01
    #70
    Sziasztok valaki nemtudna küldeni scannelve egy megyar nyelvű leírást fz30-hoz (esetleg fz50hez) vagy egy linket ahonnan leszedhető mert sehol se lelek
  • takitibi
    #69
    Szewa kishell! Nálam fuji szóba se jöhet. Szar képe van. Torzít, és tán még több zajt termel mint az zf30. Ja a durva, hogy ha már csak az optikából indulunk ki...a fuji s9500: műanyag lencse, vs. Lumix: Leica üveg... nem mind1... :D
  • takitibi
    #68
    Szewasztok!
    Ez a kemény nem a rush!
    Ezen az alábbi honlapon látjátok, hogyan kell profin rászerelni a tcon-17 előtétlencsét egy FZ-5 -re. A lényeg h mivel az eleje ugyanígy néz ki az fz30-nak is úgyhogy dettó... Nagyon komoly... Nézzétek meg a szerelés lépéseinek a meneteit az illusztrált képekkel.. :O

    Na ide kattints!

    Üdv!
  • kishell
    #67
    Sziasztok,

    a dilemmám óriási! Két gép versenyez értem, a vásárlóért! (Valójában két vásárló van, de ez most lényegtelen.)

    Az egyik a Fujifilm Finepix S9500
    a másik a Panasonic DMC-FZ30.

    Az a kérdésem, ha te vásárló lennél, és szeretnéd megvenni azt a gépet, amit sokáig használhatsz arra, amit te akarsz, de nincs akármennyi pénzed, melyik mellett döntenél

    Néhány példa, amire használnám
    -természetfotók
    -városi fotók (épületek, emberek, járművek, stb.)
    -művészfotók (szürkeárnyalatos és színes!)
    -koncertfotók, éjszakai felvételek, rendezvényfotók
    -családi fotók
    -portrék

    Valamelyikért ki fogom adni a pénzt, de nem tudom, melyikkel járok jobban. Esetlegesen előfordulhat, hogy szeretnék magazinban is képet megjelentetni, tehát nem mindegy, hogy egy sorozat képből van-e jó kocka, vagy nincs.

    Kérlek, meséljetek, elolvastam a tesztleírásokat, de a döntés nehéz.
  • neccesnick
    #66
    Nos nekem sajnos nem volt sajnos lehetőségem kipróbálni sajnos a KM A2-t és A200-at, de netszerte fellelhető források akkor arról cikkeztek, hogy sokkal jobb a zajszűrése, mint az összes másik 8Mp-s természetsen úgyszíntén sony érzékelős gépnek. De ha neked már ott sok volt a zaj, akkor itt sem lesz szerintem másként, a gyártástechnológia nem változott sokat, csak ezúttal a pana gyártja, szerintem itt már fizaki problémákba ütközi jelenleg ez a dolog. Nekem igazat megvallva az fz20-as zaja sem volt meggyőzően kicsi, de átlag fotózásra nagy zoomal teljesen jó gép, a kényelmetlen használatán kivűl, meg azon kivűl, hogy az amúgy sokkal szerényebb z1-esem hamarabb fókuszál és nagyobb tallati aránnyal, és gyorsabban is zoomol. Nem mondom, a helyes út szerintem az egy jól átdolgozott gép lenne max 6mp-vel és nagy nagy szép és okos hibátlan és gyors optikával. Ezt a kategóriát szerintem ez támasztaná fel. Persze sok sok extrával. Persze aztán felébredünk és azt látjuk hogy még kétévet gyűjtögethetünk, mert nincs pénzünk dslr-re, ebbe meg nem "feccölnek" eleget. Egyébként ha utána néztek akkor nagy mázliuk van azoknak akik nem másodkézből szereztek ilyen gépet, mert az A1 A2 A200 és a 7H 7Hi valamint talán még az ezek elődjének is most valami közös sony-KM akció keretében lecserélik elméletileg inygen a ccd-jét. bár lehet hogy igyekezni kell már vele.
  • Loál János #65
    E-digital-on már vagy 2 hete 168k volt, tegnap vettem észre, hogy most 10-zel az alá mentek, és az akciós készülékek közé sorolták be.
  • rgranc
    #64
    10 ezres? Én múlt héten még 180ezerért láttam valahol... Azt a húsz százalékos árzuhanást sokalltam, ha csak 10ezer Ft különbség volt, akkor visszavonom, annyit mindegyik gép esik időnként...
  • Loál János #63
    Jaja, volt egy 10ezres árzuhanás, E-digital-on most 158-ért kapod meg, ami csak 3ezerrel több, mint a Pana.
  • rgranc
    #62
    Most olvasom a Fuji S9500 indexes topikjában egy viszonteladótól, hogy 150ezer alá (!!!) akciózta az árát a forgalmazó. A 180-valahány ezer-ről... Na, AZ már tényleg kétségbeesett lépésnek tűnik... :)))
  • rgranc
    #61
    a belépőszintű DSLR gépek nagyon szorongatják már ezt a kategóriát

    De miért is szorongatják? Hasonló áron csak olyan alapobjektívekkel tudsz DSLR-t venni, amelyek leginkább észrevehetően vignettálnak, erős a kromatikus aberráció, nem túl jó az autofókuszuk... Legalábbis én többnyire ilyen panaszokat olvasok a nagy átfogású Tamron, Sigma objektívekről. Természetesen lehet kisebb átfogású vagy jobb minőségű objektíveket venni, de akkor meg már jóval többet fizetünk, mint egy ilyen csúcskompaktért...

    Tehát szerintem azért még nem kell aggódnia ennek a kategóriának, a DSLR-ek hasonló zoomátfogással egyelőre jóval többe kerülnek...
  • Blasta
    #60
    Ja, ez lemaratt: Igen, a Minolta A1-A2 az egyik legprofibb bridge kamerák voltak, nagyon frankó objektívvel (ámde az A2 obija 28mm-en vignettált keményen). Én is sajnáltam, hogy így alakult, de a belépőszintű DSLR gépek nagyon szorongatják már ezt a kategóriát.
    Nem lenne rossz, ha a KM kijönne egy A3-mal, egy hasonlóan frankó obival (28-300 mondjuk) és egy NEM SONY CCD-VEL! :-)
  • Blasta
    #59
    Őőőőőőő.
    Minolt A2??? Legjobb ebben a kategóriában?

    Most vagy én vagyok túl igényes, vagy az A2-nek van az egyik legzajosabb érzékelője amit láttam. A lényeg, hogy csak ezért váltam meg kb. fél éve a szeretett A2-mtől. Valami borzasztóan zajos volt, ISO64 fölött soha nem is használtam, lényegében értékelhetetlen képeket készített.

    Az A200-ról nincs semmi infóm, de az A2-t ne említsük az élvonalba ha zajszintről van szó.
  • Deniboj
    #58
    Tess, link, FZ30 és A200 összehasonlítása
    http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz30/page9.asp
  • rgranc
    #57
    Kétségkívül így van. Ha ma valaki jól használható képstabilizátoros gépet keres, én is a Konica-Minoltákat szoktam említeni neki elsősorban. De az A200, bár több téren továbbfejlesztették, pár területen ugye visszalépés az A2-höz képest (ott már készült a KM az 5D-re), így az sem tökéletes gép...

    Kivéve ha fontosabb a nagyobb tele, mint a nagylátószög, mert akkor azért inkább az FZ30-at ajánlom - ultrazoomban nem nagyon van konkurrenciája. Az 5 megapixeleseket az FZ30 5 megapixelesre leméretezett képe lenyomja (ha már úgyis elég az 5mp), a 8 megapixeleseknek meg kisebb átfogású az objektívje...

    Az FZ30 közel sem tökéletes gép, távol van még attól, de szerintem a jelenlegi ultrazoom kínálatban akkor is a legjobb. Ez persze szomorú is - mármint hogy nincs jobb... :)
  • neccesnick
    #56
    Húú ezt nem is értem, hogy hasonlíthatjátok össze a képzajt 800-as iso és 400-as iso esetén? A pana szép a pana jó, de 400-as iso-val már elég gyengén muzsikál, KM A2, A200 messze legjobban szerepel ebben a ketegóriában, persze be kell látni azt, hogy optikában a legerősebb talán a pana, ugye ha a samsung nem szerel képstabilzátort a p815 akkor ezzel semmire sem jut. DE szolgáltatások terén is KM A2, A200 ugyan csak 7szeres optika, de abbóül nagyon jó, és ugye nagylátószögű, lehet hozzá venni rengeteg kiegészítőt stb... bár én még mindig az A1-et preferálom jó lenne ha újragondolnák azt a gépet is mert a legjobb záridőkkel rendelkezik:)
  • rgranc
    #55
    Kösz, most már sikerült azokat is megnézni.
  • rgranc
    #54
    Azok szerint, akiknek volt/van mindkettő, ég és föld a különbség.

    Az FZ20 exponálógombja... Hehe.

    Ehhez nem tartozik ugyan szorosan, csak eszembe jutott, hogy én (most már) több év kompaktozás után azon akadtam ki, amikor egy olyan gép került a kezembe, ahol a ki/bekapcsolás van az exponálógomb körül, egy jobbra-balra mozgatható kapcsolóval, ami pont olyan mint nagyon sok kompakton a zoom... Na, ott sikerült zoomolás helyett párszor reflexből kikapcsolni a gépet... :)))
  • Thrawn
    #53
    Az FZ20 exponáló gombja valóban nagyon rossz helyen van. Néhány óra erejéig volt alkalmam kipróbálni, állandóan a markolat elején kapirgáltam az ujjammal, ahol megszoktam, hogy az exponáló gombnak ott kell lenni normális esetben. A többi modellnél jó helyen van. Képek alapján szerintem az FZ30 rendben lévőnek tűnik ergonómiailag, szívesen kipróbálnám.
  • Deniboj
    #52
    Most próbáld meg, megtelt a tárhelyem, MOV-ot töröltem.
  • Deniboj
    #51
    Kromatikus aberráció
  • Deniboj
    #50
    Igen, harmadszorra próbálom feltölteni, de mindig megszakad...
  • Cat #49
    http://www.sg.hu/cikkek/33876/1
  • neccesnick
    #48
    Húú egy kérdés, remélem valaki megválaszolja nekem. Szóval mi az a bridge kategóriás gép? És, hogy miért kérdem? Mert én még mindig értékesebbnek tartom az fz30-nál az fz 20-ból kiindulva a minolta A1, A2, A200 -as gépeket bár lehet hogy más kategóriába tartoznak. Az A2 és az A200 volt az egyetlen amelyek zajszűrése az összes addigi 8mp-s sony érzékelőre építve készült gépek közt elismerést kapott. Tudom, hogy a 12szeres optika sokat dob a gép értékén, de hol a 800-as iso használható formában a panából, amin ezek a gépek még jól teljesítenek, meg az 1/4000 (A2) és 1/3200 (A200). Az ergonómiáról nem is beszélve. Az fz20-as pana kiesik akezemből bármely óvatlan pillantban, és az elsütő gomb na hülyébb formában és helyen nem is lehetne. Én drukkolok a panának, mert a minolta lassan elhagyja ezt a piacot, de figyeljenek oda ezkre is.:)))
  • rgranc
    #47
    SG.hu ügyelet által a link törölve, ott van(nak) a #46-ban. Érdemes megnézni a képeket, ez alapján például egyáltalán nem kell "leírni" az FZ30-at, a gyakran szinte etalonnak tekintett Olympus C8080-nal szemben sem...
  • rgranc
    #46
    Nabasszus. Bocs a hosszú url-ért. Nem lenne rossz egy szerkesztés link...

    Még egyszer: a a teszt első része

    a teszt második része - FZ30 vs S9500 vs Olympus C8080 összehasonlítás...
  • rgranc
    #45
    Ja igen, angolt (vagy oroszt) bíróknak az orosz videozona.ru egy nagyon alapos FZ30/FujiS9500 összehasonlítást készített, letölthetőek a tesztképek (a RAW is).
    Itt jól látszik a RAW fájlokból, hogy a Fuji képzaja sem kisebb, csak jobban szűr.
  • rgranc
    #44
    És ez teljesen igaz. Az FZ20 esetében mondjuk érdekes volt, hogy kihozták az azonos méretű érzékelővel, de kevesebb képponttal rendelkező FZ15-öt, de csak Amerikában, itthon (és Európában) nem árulták, pedig kicsit zajtalanabb az FZ20-hoz képest (és gyorsabb is állítólag). Sokan lecsaptak volna egy ugyanolyan tudású, de kisebb felbontású FZ25-re is... Sajnos erre hiába vártunk...
  • Thrawn
    #43
    A régebbi Panáknál kisebb volt a CA, persze a nagyobb méretű érzékelő újratervezett optikát is kíván, na meg több megapixelen jobban kijön a CA. Szerintem ez a gép remek volna 5-6 megapixelesnek, persze csak ha maradna az 1/1.8"-as érzékelő. Tulajdonképpen minden benne van, mi szem-szájnak ingere, csak hát a marketing több megapixelt követelt.
  • rgranc
    #42
    a CA-t nem célprocesszorral illik csökkenteni, hanem jó minőségű optikával
    Ahamm. Mondj már még egy - elfogadható árú - tizenkétszeres átfogású zoomoptikát, amely nem aberrál...
  • Yeltzin
    #41
    képes, csak felhős időben már nagyon nehezen megy neki :/
  • Thrawn
    #40
    Deniboj kutyás képén eléggé látszik a CA, hiába a szűrés. Amúgy meg a CA-t nem célprocesszorral illik csökkenteni, hanem jó minőségű optikával.
  • rgranc
    #39
    deniboj, kösz a képeket, de nekem a második, a harmadik és a negyedik harmadszorra is sérülten jön le...
  • rgranc
    #38
    Nagyon erős a képzaj. Néhol erős kromikus aberácio előjön.

    Az FZ20-hoz képest nem erősebb a képzaj, az is nagyon hasonló 100%-ban nézve... A CA-t pedig szűri az FZ30 célprocesszora, így elég gyanús hogy nem lehet erősebb, mint más gépeken...

    RAW használatával (ahol a processzor nem dolgozik a képen) látszik hogy a CA-t mennyire szűri a jpeg készítésekor.

    És itt azt is hadd tegyem hozzá, hogy más ultrazoom gépekkel hasonlítsd (Olympus esetén az a C-7xx sorozat) az optikáját...

    Ezért akciózák sok helyen már 155.000 ért.

    Ezzel sem értek egyet...

    ...ezt a gépet úgy tűnik elszurták.

    És ezzel sem. Szerintem az ultrazoom kategóriában (vagy akár a "csúcskompakt" kategóriában) ez a ma kapható legjobb gép. Ismétlem, szerintem. Az alapján mondom ezt hogy elég sokáig próbáltam felmérni a kínálatot, sokat hasonlítgattam a konkurrensnek tekinthető gépeket... (Ld. #4)
  • Dömsödi
    #37
    Én az FZ20 és az Olympus 8800 között vaciláltam. Vártam, hogy jöjjön a 8MP-es Pana. Nem jött. Igy az Oly8800 lett a kiválasztott (föleg a hosszú aksi idő miatt)
    Most, hogy látom a Pana FZ30-as képet ugy érzem nem döntöttem rosszul. Nagyon erős a képzaj. Néhol erős kromikus aberácio előjön.
    Ezért akciózák sok helyen már 155.000 ért.
    Sajnálom, mert én mindig Pana párti voltam, de ezt a gépet úgy tűnik elszurták.
  • Deniboj
    #36
    tess, tesztképeim
  • Benedekco
    #35
    jó gép! marha jó... nekem egy fz20-asom van, ahhoz képest is marha jó gép, csak egy baja van, az a képzaj... nekem eddig csak mondták, de ezeken a képeken marhára látszik... az iso200 is elég elszomorító minőséget adott... ebben jobb az fz20
  • Gladiator
    #34
    "A Panasonic jó szokása, hogy logikai játékot is mellékel a csomaghoz egy kínai mesterek által hajtogatott kartonlap formájában"

    lol:DD
  • rgranc
    #33
    Koszi!
  • Deniboj
    #32
    Arról lehet szó, hogy zoomolás után a gép nem képes újrafókuszálni.
    Én példám:http://deniboj.uw.hu/fz30/P1000707.MOV
    (most töltöm felfelé, kb 15 perc múlva elérhető lesz)

    Ennek viszont egyszerű oka volt az én esetemben, a menüben be kell kapcsolni a folyamatos autófókust, most esett le :)

    Képzaj:
    Igen, van, de szerintem a felbontás, az optika kárpótol. Ha van rá igény, töltök fel néhány tesztképet holnap.