FTeR#10
ez nem feltétlenűl így van. életképes alternatívát kell biztosítani és máris újra van verseny. jó példa erre az ff, pedig lássuk be nem egy hibátlan darab és rengeteg hinyossága is van. persze elmaradhatatlan rész a marketing, mert hiba van az opera és hiába jobb valamiben, ha senki sem tudja, h létezik. ffnek sem lenne ekkora sikere, ha nem jelenik meg 1 egész oldalas hirdetés a Timesban.
a média lejátszós probléma is generált, hiszen számtalan életképes alternatíva van és sokan használják is. ellentétben ott áll a realnetworks aminek a termékét akkor sem használnánk ha fizetnének érte. és ahelyett, h megpróbálna valami értelmeset csinálni ráfogja a sikertelenségét az ms-re és hirtelen ő lesz a jófiú, akit meg kell védeni a gonosztól.
és az nem igaz, h kiköti az ms, h mit oktassanak, csak nagyon jó áron biztosít teljes konfigot és az oktatás módjába is besegít. és mivel egyébként is mindenki ezt használja szegény szerencsétlen általános iskolást nem éri meg olyannal traktálni, amivel valószinüsíthetően soha az életben nem találkozik. és innentől kezdve öngerjesztő a folyamat.
ha egy iskolában pl linuxot akarnak tanítani, akkor ahhoz szerezni kell egy hozzáértő embert akit jól meg is kell fizetni és egyáltalán nem biztos, h tanítani is fog, hiszen könynen találhat jobban fizető és kevesebb fejfájással járó állást is. windowsnál ez úgy néz ki, h készen odadnak mindent és csak egy éppen szabadidős matektanárt kell beosztani, aki képes felolvasni a könyvet.
a gmail meg a legnagyobb gazság, simán megsérti a levél titkot (hiszen minden levelen végigfut a spiderbot és adatokat gyüjt), ráadásul mivel meghivásos rendszeren működik a társadalmi kapcsolatok is röhelyesen könnyen feltérképezhetők. de nem gond istenítsük a nagy és tiszta googlet és pécézzük ki magunknak a ms-t, azt úgysi trendi szídni.