Legújabb Guy Ritchie film
  • Rio81
    #39
    Zseniális film! Van benne három jelenet, amit újra és újra visszannézek, mert egész egyszerűen zseniális:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Egy: éttermi merénylet. Amikor Liotta lekerül a földre, és farkasszemet néz a pisztolycsővel, ahogyan kétségbeesetten próbál feltápászkodni, közben Sorter látszólag minden indok nélkül kimegy cigizni... a jelenet alatt szól a zene - nagyon nagy...

    Kettő: Sorter, a dadogó, kopasz, szemüveges bérgyilkos beindul. Azt hiszem ez a jelenet viszi az egy percre jutó fejlövések számát. Szenzációs a fickó, az egész film legnagyobb karaktere. Felvisítottam, amikor berakta a kibővített tárat a Glockba, nem véletlen. Nagyon-nagyon stílusos jelenet.

    Három: Liotta áll a liftajtó előtt, előreszegezi a pisztolyt (később ugye más értelmet nyer ez a jelenet), és könnyel a szemében, szinte hisztérikusan mondogatja maga elé: Fear me.... fear me!.... - Liotta legnagyobb színészi alakítása a szememben


    Aki meg azért fikázza a filmet, mert nem érti, bátran nézzen több "érthetetlen" filmet. Talán megszereti őket. Pl. én a Mulholland Drive-val voltam így. Az is hatalmas.