• dez
    #223
    Jobbulást! Én is szoktam ilyen teákat inni, a kisebb-közepes problémákat eddig még jobban megoldotta nálam és barátnőmnél, mint ha egyszerű gyulladáscsökkentőkkel, szintetikus antibiotikumokkal, és hasonlókkal tömtem volna magam. Pl. barátnőmnek is és a nővérének is problémái voltak a veséjével. Nővérét orvosok kezelték már jópárszor - hamar "elmúlik", de időről időre ugyanúgy visszajön a vesegyulladása, és egyre rosszabb. Barátnőm egy bizonyos Vesevédő teát (Naturland, filteres, neked is ajánlom, van benne zsurló is, asszem aranyvessző is, meg még néhány más) kezdett inni egy éve, kb. egy hónapig, napi 1-2 csészével. Azóta el is felejtette az egészet.

    Apropó, oltás. Én pár éve kaptam ilyet. Nem volt hőemelkedésem, meg ilyesmi, de egy hónapig éreztem, hogy nem vagyok rendben. És akkor még nem is biztos, hogy van értelme (olyan járvány jön, amire számítottak, és hogy mennyire véd.) Az is benne van a leírásban, hogy nem ajánlják olyannak, aki allergiás légúti irritációra hajlamos. Én hajlamos vagyok (egyelőre), már csak ezért sem kell nekem ilyen. Ja, és még valami: korábbi lakhelyemen egy nagyon szorgalmas állatorvos havonta járta az állattartókat, és szépen adogatta az oltásokat minden állatnak. (Anyagi érdek ugye nem játszott szerepet ebben. :p) Nos, egy idő után azt vettem észre, hogy egyre rosszabbul vannak a macskáim. Azóta elköltöztem, és a másik állatorvos elszörnyedve nézte, hogy már majdnem betelt az oltási lapjuk.