Ti mit gondoltok rólunk? Vajdasági magyarokról.
  • ROKICA
    #841
    forrás : vajdaságma.info

    2006. május 29. [17:33:10]
    Kristian Schwartz-Schilling, a nemzetközi közösség bosznia-hercegovinai főképviselője: "Nem vonható párhuzam a boszniai Szerb Köztársaság és Montenegró esete között, mert nem létezik történelmi Szerb Köztársaság, amely kiválhatna Boszniából."



    2006. május 29. [16:11:50]
    Sulejman Tihiæ: [i]"A boszniai szerbek nem válhatnak ki Boszniából, mint ahogyan a szandzsáki bosnyákok vagy a vajdasági magyarok sem szakadhatnak el Szerbiától."


    A két emberke állítása szerintem ugynézki cáfolja egymást.. én inkább az előbbinek adok igazat, mert a második valószínűleg hirtelen felindulásból mondott olyan hülye szöveget:)

    Mivelhogy az első állítás szerint a Boszniában élő szerbek nem válhatnak ki boszniából mert nemvolt soha nem volt történelmi szerb köztársaság ami kiválhatna boszniából..

    a második pedig azt állítja hogy hasonlóan a boszniai szerbekhez, a vajdasági magyarok sem vállhatnak ki.. holott léteztett történelmileg független vajdaság..


    De persze lehet h a csávó ugy értette hogy csak a magyarok válnának ki vajdaságból.. de akkor nemmondtam semmit:)