Ti mit gondoltok rólunk? Vajdasági magyarokról.
  • mrzed001
    #795
    Egy szóval sem mondtam, hogy könnyű, de megoldható:
    5) Választás úgy, hogy minden szavazóhelyiségnek még a környékét is magyar (sorry, erdélyi) rendőrökkel (+kamerákkal) keményen védetni

    Szóval elsődlegesen ezt nem tartod megvalósíthatónak. Na nézzük, miért is az szerintem, illetve hogyan.
    Szavazóhelyiségek védelme:
    - az erdélyi magyarok között toborzás, és egy nagyszámú ideiglenes rendőrség felállítása (max 1 hónapig kellenek, egyébként elég tökös legények szóval amúgy is képesek lennének fenntartani a rendet, csak így engedélyt kapnak rá, hogy verjék a román csürhét)
    - ENSZ és EU megfigyelőket: előzetesen a románok durva túlkapásairól készült videóval sokkolni az EU-t (van bőven miből válogatni, legjobb lenne hírként kihozni valami aktuális helyi balhé nyomán, hogy bejárja a világsajtót)
    - magyar média igencsak kíváncsi az erdélyi fejleményekre (6-os pont), ezt nem tom miért tartod elképzelhetetlennek, szóval már csak ők is jópár kamerával ott lennének a választásokon. Nemzetközi sajtó szintén, főleg ha az előzetes kampány alapján vér szagot fognak, hogy itt bizony erőszak lesz (még ha nem is lesz)
    - a magyar állam további filmes csoportokat küldhet semmi pénzért, hogy "dokumentálják" ezt a magyarság szempontjából nagyon fontos eseményt
    - a szokásos sallang, magyar filmeseket könnyes szemű nénikék fogadják/üdvözlik ... mindenki az elnyomásból felszabadításról beszél ...

    7)-es: mi nem tetszik ebben? A románoknak igen csak be tudunk fűteni az EU csatlakozással kapcsolatban, és szerintem ezt kellene tennünk. Ha érzik a betelepültek, hogy ez a rész viszont gyorsan fog csatlakozni, és jobban fognak élni, akkor ez azért érv. Mellesleg a 87%-os többség mellett le vannak sz--va

    8) a valutával kapcsolatban kíváncsi lennék a véleményedre, mert bár nem vagyok amatőr a témában, azért ez nem egyszerű kérdés

    9) ez meg már csak a Fun rész