896
Ti mit gondoltok rólunk? Vajdasági magyarokról.
  • mrzed001
    #813
    Magyarán nincs megoldásod, sőt még ötleted sem. Egy kis BrainStorming?
    Az persze, hogy te arra a következtetésre jutottál, hogy ennek a helyzetnek nincs megoldása nem jelenti azt, hogy nállad okosabb emberek nem találták már meg
  • mrzed001
    #812
    Az index egy hazugsággyár, kb Frei-el egy szinten van a valós tényközlési skála legalján

    Index aztán tényleg bulvársajtó... van bulvár része is, de ez speciel nem abban volt. Egy egyetemi szakértő cikke volt.
    Most akkor mégis hol a fenébe volt és mi volt ???
    Dobjál már minimum egy linket, hogy mégis miről beszélsz !!!
  • Lteebee
    #811
    Attól, hogy nem tetszik, amit mond nem biztos, hogy személyeskedned kell.

    És ez persze másokra is vonatkozik itt.
  • Lteebee
    #810
    A Magyarok Világszövetsége szerintem sem tekinthető irányadónak, mert hiteltelenné váltak több nyilatkozatukkal is.

    Az index pedig az utóbbi időben határozott fejlődést mutat különböző beállítottságú emberek szerint is.
  • aston shell
    #809
    :)
  • I.C.ram
    #808
    Inkább nem mondok megoldást, monthogy hozzádhasonló egetrengető baromságokat írjak, mint forradalom meg lázadás.
  • I.C.ram
    #807
    Index aztán tényleg bulvársajtó... van bulvár része is, de ez speciel nem abban volt. Egy egyetemi szakértő cikke volt.

    Imádom az olyan buta embereket, akik rögtön kommunistáznak, bulvársajtóznak, ha nem akarják belátni, hogy faszságoakt beszélnek.
  • I.C.ram
    #806
    Ne legyél nyomi...

    Ami igaz, azt nyilván nem fogom megcáfolni. Vagy kötelező megcáfolni minden mondatot, ha már cáfolni kezdek?

    Ez már kicsit izzadtságszagú kapálódzás részedről.
  • mrzed001
    #805
    Ha előítélet nélkül elolvasnád a cikket, akkor láthatnád egy tanult történész véleményét.
    A szerbek maguknak köszönhetik Trianonjukat cikkre gondolsz ?
    Elolvastam nemegyszer. Szép, igen, ÉSSS ????
    Mégis mit szerettél volna megcáfolni erre a cikkre való hivatkozással ??

    A magyarok világszövetsége csendben maradhat azután amilyen cirkuszt csináltak a népszavazással
    Nos, mint minden csoportban itt is vannak buta, illetve megvezethető emberek. Saccolj ki vezetett meg kit, de ezt inkább hagyjuk. A jó ügy érdekében rossz utat választottak ... valamiért.

    Viszont ha valami tartalmasat akarsz olvasni tőlük, akkor javaslom a következőt: A Magyarok Világszövetsége közleménye: Székelyföld autonómiája ...
  • Balo
    #804
    A magyarok világszövetsége csendben maradhat azután amilyen cirkuszt csináltak a népszavazással. Ha előítélet nélkül elolvasnád a cikket, akkor láthatnád egy tanult történész véleményét.
  • mrzed001
    #803
    Najó... kb félperc alatt megcáfoltam az egészet
    87%-os Székelyföldi magyar arány? Megcáfolva? Hol???

    Egyébként megjelent az indexen a témáról egy cikk
    Persze, inkább hiszek a bulvársajtó legallja szemetének, mint a magyarok világszövetségének .... LOL ... MEGALOL ... az index ???

    Nem tudok megoldás
    Hát, azért legalább egy kicsit megerőltethetnéd magad :P
  • I.C.ram
    #802
    Najó... kb félperc alatt megcáfoltam az egészet, erre most meg követeled tőlem a megoldást, hogy eltereld a dolgról a fiygelmet :P

    Nem tudok megoldás, de a forradalmat ÓRIÁSI nagy baromságnak tartom!

    Egyébként megjelent az indexen a témáról egy cikk. Olvasd el, és meglátod, hogy a hozzáértő szakértők is hasonló véleményen vannak velem, azaz nem olyan egyszerű ez, hogy csak fingok kettőt, aztán bűdős lesz...
  • mrzed001
    #801
    Én bejötteket ismerek onnan, és ők ugyebár már legalább annyit azért megtettek hogy átjöttek, szóval ezek alapján elég jól meg lehet saccolni, hogy mi az ami maradt.
    Az ottmaradt időseket sajnálom igazán
  • Lteebee
    #800
    Az a baj, hogy ismerem a kintieket és látom én, hogy sírnak feszt, de ha kitalálok valami bizniszt, meg sem mozdulnak.
  • mrzed001
    #799
    Igen, úgy látom te is belátod mire utaltam. Pozitív :)
    Szeretek olyan emberekkel vitatkozni akik észérvekkel meggyőzhetőek
  • Lteebee
    #798
    De ha kivitelezhető, akkor meg miért nem csinálják?
    Igazad lehet abban, hogy ha nem akarják, mi sem verhetjük magunkat.
  • mrzed001
    #797
    Ez igaz is, meg nem is. Egy újonnan létrejövő állam esetén nincsenek eleve fennálló hatalmas tartozások, így nulláról lehet kialakítani a gazdaságpolitikát (lásd új kis államok inflációja).

    Erdélynek Székelyföld szvsz csak egy része
    Ezért is írtam, hogy vagy székelyföld, vagy 1,5-2x székelyföldnyi terület, ahol még így is jóval 55% feletti maradna a magyarság aránya, illetve ettől függetlenül (!) megszavaztathatók a környező erdélyi megyék/városok

    Magyarország nemzetközi politikájához szerinted illik az effajta tevékenységek nyílt támogatása?
    Ööööö miről is beszélünk? Nos, IGEN, Magyarország nemzetközi politikájához illik az effajta tevékenységek nyílt támogatása, mint ahogy a Montenegrói függetlenségi törekvés nyílt támogatása is illett hozzá.
    Sőt, nemzetközileg egyenesen hülyén venné ki magát, hogy az idegeneknek segítettünk, a barátainkat/rokonainkat meg le se szartuk
  • Lteebee
    #796
    Az euro bevezetése gyakorlatilag elképzelhetetlen szvsz egy újonnan létrejövő állam területén, ahol szinte biztosan átmeneti, vagy elhúzódó pénzügyi, gazdasági válságra lehet számítani.

    A 87% igaz lehet Székelyföldön, de Erdélynek Székelyföld szvsz csak egy része.

    Tehát akkor most Erdély, vagy Székelyföld.

    Magyarország nemzetközi politikájához szerinted illik az effajta tevékenységek nyílt támogatása?
    Szvsz hiteltelenné válnánk politikailag, miután senki eddig még a megválasztot kormányok közül nem vállalta fel ezt.
  • mrzed001
    #795
    Egy szóval sem mondtam, hogy könnyű, de megoldható:
    5) Választás úgy, hogy minden szavazóhelyiségnek még a környékét is magyar (sorry, erdélyi) rendőrökkel (+kamerákkal) keményen védetni

    Szóval elsődlegesen ezt nem tartod megvalósíthatónak. Na nézzük, miért is az szerintem, illetve hogyan.
    Szavazóhelyiségek védelme:
    - az erdélyi magyarok között toborzás, és egy nagyszámú ideiglenes rendőrség felállítása (max 1 hónapig kellenek, egyébként elég tökös legények szóval amúgy is képesek lennének fenntartani a rendet, csak így engedélyt kapnak rá, hogy verjék a román csürhét)
    - ENSZ és EU megfigyelőket: előzetesen a románok durva túlkapásairól készült videóval sokkolni az EU-t (van bőven miből válogatni, legjobb lenne hírként kihozni valami aktuális helyi balhé nyomán, hogy bejárja a világsajtót)
    - magyar média igencsak kíváncsi az erdélyi fejleményekre (6-os pont), ezt nem tom miért tartod elképzelhetetlennek, szóval már csak ők is jópár kamerával ott lennének a választásokon. Nemzetközi sajtó szintén, főleg ha az előzetes kampány alapján vér szagot fognak, hogy itt bizony erőszak lesz (még ha nem is lesz)
    - a magyar állam további filmes csoportokat küldhet semmi pénzért, hogy "dokumentálják" ezt a magyarság szempontjából nagyon fontos eseményt
    - a szokásos sallang, magyar filmeseket könnyes szemű nénikék fogadják/üdvözlik ... mindenki az elnyomásból felszabadításról beszél ...

    7)-es: mi nem tetszik ebben? A románoknak igen csak be tudunk fűteni az EU csatlakozással kapcsolatban, és szerintem ezt kellene tennünk. Ha érzik a betelepültek, hogy ez a rész viszont gyorsan fog csatlakozni, és jobban fognak élni, akkor ez azért érv. Mellesleg a 87%-os többség mellett le vannak sz--va

    8) a valutával kapcsolatban kíváncsi lennék a véleményedre, mert bár nem vagyok amatőr a témában, azért ez nem egyszerű kérdés

    9) ez meg már csak a Fun rész
  • mrzed001
    #794
    Nos, nem tom honnan maradt meg bennem a 3 milliós szám, de tényleg hamis.
    Egész pontosan 1434377 vallották 2002-ben magyarnak magukat (meg 535250 cigány)

    VISZONT (!!!!!) a 87%-os Székelyföldi magyar arány valós, ebbe ugyan miért nem akarsz belekötni? Ja, hogy abba nem tudsz :P
    (már nem tom hol és miben is olvastam, meg nem is tökéletesen szó szerint emlékszem rá, de találó: csak a gyáva az ki csak oly csatákba kezd, melyet könnyedén meg tud nyerni, s kerüli az igazi kihívásokat)

    Továbbá még EGY megoldásra hasonlító ötletet sem láttam tőled, szóval, lássuk mit tudsz :P
    Vagy szerinted az a probléma megoldása, hogy nincs megoldás? Na erre írtam azt, hogy akkor felejtsük is el a romániai magyarokat (aki akar megkönnyítjük az átköltözést, a többieket meg elkönyveljük, mint magyarul tudó románok)
  • Lteebee
    #793
    A 5-ös pont kivitelezhetetlensége és az utána következők földtől elrugaszkodottsága miatt nem tartom az egész koncepciót realizálhatónak.
  • I.C.ram
    #792
    Trianon idején volt közel 55-45% a románok és a magyarok+németek(szászok), és ekkor élt Erdélyben olyan 5,8 millió ember. Utána az arányok megváltoztak a betelepítéseknek, falurombolásoknak és az anyaországba visszatérő magyaroknak hála.
  • I.C.ram
    #791
    Az a 3 millió max tomcat blogbejegyzésében létezhet, de még ott sem igazán. Trianon idején volt kb 1.6 max 1.7 millió magyar.

    Egész pontosan 1.4 millió magyar él egész Romániában, ami kb egyenlő az erdélyi magyarsággal.

    Ha azt nevezed problémamegoldásnak, hogy mindenféle utópisztikus elképzelést szándékozol megvalósítani, meg halva született forradalmakat, akkor valóban nem vagyok része ennek a problémamegoldásnak.
  • mrzed001
    #790
    Nézzük a tényeket. Abban igazad van, hogy egész erdélyt nem lehet felszabadítani a román elnyomás alól, erről gondoskodtak a betelepítésekkel.
    A te számaid szerint (ezt nem volt erőm ellenőrizni) erdély lakossága kb 7 millió. Erdélyben utolsó infóim szerint 3 millió magát magyarnak valló lakik.
    Az erősen román területeket kivágva bőven összehozható az 55%

    De vegyük alapnak székelyföldet.
    Idéznék engedelmeddel (magyarok világszövetsége): "Székelyföldön, amely megközelíti az EU-tagállam Szlovénia nagyságát, összefüggõ területen élõ közel 1 millió lelket számláló népesség 87%-a magyar anyanyelvû õslakos."
    Tehát még egy 1,5-2 székelyföldnyi területen is bőven megvan a 55%-os magyar többség, ahol meg nincs, ott a városok maguk dönthetnek népszavazással (mint tette sopron is!), hogy hova akarnak tartozni.
    Hogy a románok nem néznék jószemmel? Hát persze, ettől rettegnek már majd 100 éve. Ez persze nem azt jelenti, hogy megfelelő magyar média támogatottsággal ne tudnák a románok maguk ellen haragítani az EU-t, ami nem tenne éppen jót nekik (szóval keserű pirula tipikus esete)

    Továbbra is azt látom, hogy te olyan problémás ember vagy, nem problémamegoldó. Legalábbis eddig SEMMIFÉLE megoldási javaslatot nem tudtál leírni, csak hőzöngsz.
    Be part of the SOLUTION not the PROBLEM !!!
  • I.C.ram
    #789
    Ember gondolkodjál már! Akkoriban elege volt egész románianak a dologból, a gazdaságromokban, a hadsereg szinte teljesen impotens, szovjetekkel nem várhattak segítséget, mert ők is hasonló cipőben jártak.

    Most nézzük a jelenlegi helyzetet:

    Románia lakossága kb 21 millió. ebből kb 1/3a lakik Erdélyben, 75%os román abszolút többséggel. Ebből 20% a magyar.

    Tehát legjobb esetben is kb az erdélyi lakosság kb 40%a támogathatná kb az elszakadást! Gondolod hogy ez elég?

    Jó tegyük fel. Kitör a forradalom. Szerinted mennyi esélye van kb 3 millió embernek a maradék 18 millió ember ellenszenvével vagy passzívitásával szemben?

    Kikiáltják rendbontásnak, és bevetik a hadsereget, rohamrendőröket. Tényleg nagyon esélyes lenne a dolog. Jó eséllyel mégjobban elnyomnák őket, és ráfognák a magyarokra.

    Szóval felejtsük el a tündérmeséket, meg ahogy móricka elképzeli dolgokat. Ez nem ilyen egyszerű, egy válságmentes országban.

    Szóval vicces, hogy a rendszerváltó forradalommal hoztad összefüggésbe a dolgokat.

    Tomcatezés meg azért volt, mert egy az egyben benyeled Tomcat világmegváltó baromságait.
  • ROKICA
    #788
    én is erre céloztam, mert valaki mindig mindenre azt mondja hogy "nem olyan eccerű":)
  • mrzed001
    #787
    A Montenegrói szavazáshoz sem kellett megrohamozni a "cári palotát" ha jól tévedek, szóval igen, ilyen egyszerűen érvényesíteni lehet békésen a népakaratot.

    És mivel nem problémafelvető, hanem problémamegoldó jellemű vagyok ezért itt egy egyszerű megoldási terv:
    1) Erdélyi árnyékkormány megalakítása (3 nap)
    2) Kapcsolatfelvétel EU-val, elszakadási akarat kinyilvánítása feléjük (1 hét)
    3) Erdélyszerte kihirdetni, hogy népszavazás lesz a függetlenségről XY időpontban (2 hét - 1 hónap)
    4) Montenegró 2 év ottlakást követelt meg, hogy szavazhasson valaki, ezt itt 10-re emelném (ha bukoltan csalni akarok, mivel az új Erdélyi köztársaság hivatalos nyelve a magyar lesz, ezért mindent csak magyarul -hova kell menni szavazni pölö-, ezért még az EU sem pampoghat :P)
    5) Választás úgy, hogy minden szavazóhelyiségnek még a környékét is magyar (sorry, erdélyi) rendőrökkel (+kamerákkal) keményen védetni, román rendbontókat (elősször csak hagyni egy darabig és filmezni, majd) keményen lecsukni úgy, hogy kamerák veszik a rendbontást (ezzekkel a felvételekkel a teljes EU-t egy csapásra az erdélyi függetlenség mögé lehet állítani), az erdélyi magyar lakosságot meg a végletekig a médiában feltüzelni, hogy nem magyar az aki nem megy el a függetlenségre szavazni.
    6) bevonni az egész kampányba a magyar médiát (mert ebbe nem tudnak a románok belepofázni, és sokan nézik romániában) kb egy olyan beetetéssel, hogy most valami olyasmi fog történni itt, mint amikor a Chaucescou-t (jól írtam? már a nevére is alig emlékszem :P) megbuktatták (akkor is mindent élő adásban adtak, mert azért a magyar média nem érdektelen az erdélyi események iránt, csak mint már említettem nem kezdeményezhet senki semmit magyarországról, mert revizionistának kiáltják ki)
    7) A betelepült románokat beetetni, hogy az egyébként szegényebb románia kiszipolyozta erdélyt (mellesleg igaz is), tehát ha ez megszűnik (és erdély magyar támogatással villámgyorsan csatlakozik EU-hoz, míg románia csatlakozása igencsak el fog nyúlni -teszünk róla?!-), akkor nagyon gyors növekedésnek indul az ország, illetve könnyű lesz erdélyi állampolgárnak nyugatra menni dolgozni.
    8) Erdélyi valutának alapból az eurót bevezetni. Itt lehet gond az EU meggyőzésével, illetve lehet, hogy 2-3 év múlva engedi EU csak, akkor vagy addig a forint mint fizetőeszköz (és a Mo-al együtt váltani EU-ra), vagy vadiúj saját valuta addig (ez a veszélyesebb)
    9) szavazatok összeszámolását követően kinyilvánítani az első Erdélyi Köztársaságot

    Ez egy lehetséges megoldási terv. Várok jobbakat :PP
  • ROKICA
    #786
    Haggyad csak.. ő mindent jobban tud:P
  • mrzed001
    #785
    Gondolom teljesen elfelejtetted a romániai rendszerváltás lefolyását.
    Emlékszel még egyáltalán rá, hogy is zajlott le európa egyik "nagy" zsarnokának megdöntése?
    Nem, itt nem az Auróra lövésére indult el a cári palota ostroma ...
    Nem, itt nem kellett ezreknek meghallnia a bevehetetlen erődök ostroma közben ...
    Nem, itt nem kellett a kivezényelt katonáknak golyózáporral fogadni a lázadókat ...

    Csak össznépi akarat és egypár bátor felszólalni képes ember kellett hozzá, a többi ment magától (ezt ha jól emlékszem úgy hívják, hogy a történelem hajtóereje, ha valaminek be kell következnie -mint egy zsarnok bukása-, akkor elég pár bátor ember a változáshoz)

    Ezt a "le"Tomcatezős marhaságot meg inkább felejtsd, ez csak rád nézve minősítő
  • ROKICA
    #784
    (pedig pl. az Otpor itt szeribiában ilyen egyszerűen indult, szerintem a forradalom indítás nem túl bonyolult és éppcsak ugy működik hogy valaki valamikor gondolt egyet és kirobbantotta,, De ezzel semmire nem akarok célozni csak kifejtettem ezzel kapcsolatos igazságokat)
  • I.C.ram
    #783
    Felejtük már el ezt a tomcat + káoszbrigád baromságot. Azért ez nem olyan egyszerű, hogy fogom magam aztán kirobban a forradalom.
  • ROKICA
    #782
    hát a Vajdasági magyarság azér még nem hontalan... itt nálunk mindenki(magyarok)
    utálják a szerbeket, és viszont.. szal itt nem történik közelsem olyan beolvadás.. nemtom h Romániában h lehetett.:(
  • mrzed001
    #781
    (Vissza/meg)térek időnként.
    Egyébként ez egy általános hangulat (ism.körömben), hogy ha nem tesznek semmit, akkor elfogadták, akkor meg mi minek törjük magunkat értük? (ha elfogadták, akkor már csak magyar nyelven tudó románok, NEM romániai magyarok)
    Ezzel persze csak azt érik el, hogy mégjobban hontalanok lesznek.
    Szóval ha csak feleannyit tennének, mint a nagy román diktátor megdöntéséért, akkor már rég túl lennének az egész procedúrán.
    Vagy az a korosztály már eltűnt onnan ?
  • Lteebee
    #780
    Örülök, hogy újra körünkben...

    Szal szerintem nem románok, hanem romániai magyarok, ennyi.
  • mrzed001
    #779
    1) Vagy most lesz ilyen békés úton, 2) vagy később nem békés úton, 3)vagy SOHA.
    E van, de ha meg se próbálják még az 1)-es legkönnyebb utat sem (vagy 3-ast válasszák), akkor mégis miért támogassuk őket ???
    De most komolyan, ha semmit sem mernek tenni a mostani helyzet ellen, akkor az azt jelenti, hogy nekik ez jó és elfogadják. -> Ha elfogadják, akkor fogadjuk el, hogy ők már nem elszakadt magyarok, hanem románok. -> Ha ők már románok, akkor meg felejtsük el, hogy bármi módon támogassuk vagy segítsük őket (szomszéd, idegen, sőt! ellenséges nemzet).
    Röviden, ennyi.
  • I.C.ram
    #778
    Nincs annál rosszabb mikor két teljesen más, még vallásban is eltérő népcsoport keveredik. Erdélyi szászok, székelyek, magyarok sem komálják a rájuk nőtt románokat.

    Van egy kérdésem. Ismerek egy lányt a Vajdaságból, és múltkor kérdeztem, hogy mi jelenleg a helyzet ott, szerbek és magyarok közt. Aztán kijelentette, hogy erről nem szeretne beszélni, de elégedjek meg azzal, hogy bekességben élnek. Nem nagyon értem, hogy miért reagált így. Arrafelé ez kínos téma, vagy mi?
  • Lteebee
    #777
    Pláne amennyi román lakik már szerte Erdélyben...
  • ROKICA
    #776
    Az alábbi megállapításokat sokatlátott földrajz tanárommal tettük persze kicsit leegyszerűsítetten irom ide.:


    Vajdaságban egész nyugottan elindíthatnánk egy olyan népszavazást hogy önállósuljon -e vagy ne.. ezzel csak az a baj hogy az EU nekünk még nagyobb limitet adna valószínűleg, de még az 50% se hinném hogy most ebben a helyzetben elérnénk... mert vannak ugyan magyarok itt, vannak olyan szerbek is akik még azoknak a leszármazottaik akik még akkor Vajdaságban éltek mikor magyar terület volt, vannak Horvátok(én is félig horvát vagyok), vannak makedónok st. akik valószínűleg az elválás mellett szavaznának.. csak az a baj hogy még rajtuk kívül meg kellene az elválásról győzni egy rakás betelepült/ített szerbet mert amugy kevesen lennénk, Vajdaságban kb. 2000000 ember él..

    De ha tervezünk ilyen hullámot azt nemsokára elkéne kezdenünk mert egyre több hazafias szerb fog áramlani Montenegróból.. a híreim szerint amiket általában a szerb tv csatornákból vagy az ujságokból hallok , hát lehetséges hogy a Montenegrói szerbeket át fogják telepíteni Vajdaságba..


    De ha megtörténne Vajdaság elválása akkor jobban élnének a Vajdaságiak mint most amikor az egész szerbiát kell ellátni... igaz áramellátást a szomszédos országoktól kellene venni világpiaci áron, de ez nem okozna különösebb problémát mert Vajdaság -nak ebben a helyzetben lenne arra pénze.. Vajdaságrengeteg Exportálásra alkalamas árút birna előállítani..
    Tehát a mostani helyzetnél sokkal jobb lenne.


    Régesrégen úgy csatolódott el Vajdaság magyarhontól hogy az ottlakó szláv népség megszavazta a magyarországtól való elválást és az akkori SZHSZ királysághoz való csatlakozást, ebbe Vajdaság akkoriban beleegyezett.

    Vajdaság hivatkozhat nyugottan arra hogy nem Szerbiához csatolódott akkoriban hanem egy olyan államhoz/királysághoz ami már azóta nagyonnem létezik.
    Szóval a népszavazásra itt is lenne lehetőség, csak erős részvétel kellene.

    De eljön az a nap amikor lesz önálló államunk.
  • I.C.ram
    #775
    "Ja, és az erdélyieknek most kellene ugyrálniuk, hogy visszaállítsák a török hódoltság idelyén utoljára független erdélyi fejedelemséggel közel megegyező szabad országukat."

    Ezeket felejtsük már el... ilyen békés úton soha nem lesz.
  • mrzed001
    #774
    Majd ha a montenegróból és koszovóból átáramló szerbek szépen elkezdik elárasztani a vajdaságot, akkor már talán téma lesz?
    Ami a módszereiket illeti, gondolom mindenki sejti hogy a "kisajátítás", illetve "elüldözés" nemes és nemzetes eszméi szerint fognak eljárni (mert megtehetik)
    Akkor valyon mennyi esélye marad a vajdaságnak bármiféle önnállóságra?

    /* Utópia ON */
    Ja, és az erdélyieknek most kellene ugyrálniuk, hogy visszaállítsák a török hódoltság idelyén utoljára független erdélyi fejedelemséggel közel megegyező szabad országukat.
    /* Utópia OFF */