Agykontrollról mindent ide!
  • Koppixer
    #444
    "honnan tudom, hogy mikor kerülök alfába?"

    Ez talán a leggyakoribb kérdés, de nem lehet rá pontos választ adni (kivétel, ha rendelkezésre áll valamilyen biofeedback készülék). A könyvben is leírja a szerző, hogy vannak akik gyönyörű érzésként élik meg az alfát, mert korábban ritkán voltak ilyen állapotban, míg mások teljesen semlegesnek érzik, mert már eleve hozzá vannak szokva.
    Az én esetemben sem volt semmi különleges érzés, csak egy egyszerű nyugodt, testileg és lelkileg is ellazult állapot.
    Ha valami belső feszültség, izgatottság, negatív gondolatok, érzések jönnek elő, akkor ezek "felspanolják" az agyat, és rögtön kizökkentenek alfából, vagy el se jutsz olyan szintre. Erre kell ügyelni, de azt is figyelembe kell venni, amit mondott Silva, hogy ha "az akarat és a képzelet összeütközik, akkor a képzelet kerül ki győztesen". Tehát ne akarj görcsösen ragaszkodni a számoláshoz. Én ha elfelejteném, h hol tartottam, akkor egyszerűen egy "minden mindegy" attitűdöt vennék fel, egy tetszőleges számtól folytatnám, vagy mondogatnám magamnak a nyugalmamat megőrizve, h "Lazíts!", "Mélyebbre!" stb.