496
Agykontrollról mindent ide!
  • Anaid
    #456
    Nem olvastam agykontrollos cuccokat. Én max saját tapasztalataimról tudnék írni, de ahhoz meg már nincs kedvem.
    Képzeld, ma kaptam meg a vérvételi eredményemet, 2,2-es a vas szintem, de nem veszem észre magamon a klasszikus anémiás tüneteket. Jól hatok magamra.:-):-) Vagy ez már túl abszurd?:-(
  • Apa27
    #455
    sziasztok!
    Mi a véleményetek a hang és fényterápiáról?
    Próbálta már valaki?
  • patiang
    #454
    tudunk hatni saját testünkre---és elménkre
  • patiang
    #453
    Amikor MO-n is megjelent Silva könyve, én is mint benne hívő megvásároltam az első két kötetet. Alapból már jógáztam, tehát tudtam, hogy az akaraterőt felhasználva tudunk hatni saját testünkre. Gondoltam ez is hasonló elven működik, s olvasni kezdtem. Amikor olyan részekhez jutottam, hogy képzeljük magunkat egy fal belsejébe stb, akkor már gyanús kezdett lenni. DE amikor a "megtörtént" eseteket ecsetelte, nos akkor mesekönyv lett az egész. Pl (többek között) kirándulni szerettek volna. Ám borzelmasan ronda vihar kezdett kialakulni. Ekkor ő agykontroli tudását felhasználva fél óra alatt napsütést varázsolt. Még szerencse, hogy nem este volt. És még a többi sületlenség. Lehet, hogy azóta új kiadások jelentek meg tőle, kihagyva a zagyvaságokat, azonban számomra egy, az emberi butaságban pacsinkáló krapek maradt.
  • Anaid
    #452
    Mivel a gyerekeknél több a szinapszis...stb. ez lehet, hogy nem annyira hiten múlik.(bizonyos mértékben azon is) Logikailag több idegsejt, több összeköttetés több dologra lehet képes. De én személy szerint inkább óva intem a gyerekeket ettől, a saját fejlődésük miatt, hogy "elfogadottan" történjen, ne fejlődjenek "furcsa" irányba. A társadalom zöme nem fogja x mértéken túl tolerálni. A társadalom inkább az átlagosat szereti. Szavazásokból, felmérésekből ez szokott kiderülni, mindegy mit mondanak. Amikor lehet anonímként őszintén voksolni, akkor ez szokott lenni az eredmény. Alkalmazkodni kell, hogy az ember megkönnyítse az életét. És akár ezt mondják, akár nem társadalmi szinten az "átlaghoz" várják el az alkalmazkodást. Az ember egyszerűen ilyen lény, jól esik neki, ha nem kell kevesebbnek éreznie magát másoknál, másnál, sőt vannak, akik kifejezetten azt szeretik, ha többek lehetnek bizonyos területen - önmaguk szerint - másoknál és hangoztathatják is... Ez van. "gyarló az ember"
    Egyéni vélemény, de ragaszkodom hozzá.
  • dronkZero
    #451
    Próbáltam, évekig hittem benne. Gyerekkoromban. Anyám megvezetett.
    Torokmanduláimmal voltak gondok, már úgy volt, hogy ki kell vetetni, mert nem akart rendbe jönni, akkor tanított meg anyám erre, és gyakorlatilag pillanatok alatt elmúlt a dolog. Akkor elfogadtam, hogy ez egy jó módszer.

    Aztán az, hogy az azóta eltelt húsz év alatt egy szájbavert náthát nem lehetett vele elmulasztani kezdeti stádiumban, az egy kicsit betette a kaput. Érzem, hogy kapar a torkom, érzem, hogy beteg leszek. Megcsinálok mindent amit kell. Másnapra rosszabbul vagyok. Jó sokat ért, mi? Egy sima megfázást kiheverni agykontrollal három nap, agykontroll nélkül 72 óra. Pont ennyit is ér.

    Plusz azóta kicsit utánanéztem a témának, meg úgy általában az orvostudomány szintjén tájékozódtam, és most már nincsenek kétségeim, hogy kamu az egész.
  • patiang
    #450
    Nem a lószart.
    Tudatában vagy Te annak mennyi suskát összeszedtek?
  • Rotcsa
    #449
    Próbáltad?
  • dronkZero
    #448
    Ötszáz, bizony, dalolva ment
    Lángsírba velszi bárd:
    De egy se birta mondani
    Hogy: éljen José Silva.

    :P
  • Koppixer
    #447
    Vérszagra gyűl az éji vad... :)
  • uwu hun
    #446
    XD
  • dronkZero
    #445
    Felesleges vergődni, az agykontroll nem működik.
  • Koppixer
    #444
    "honnan tudom, hogy mikor kerülök alfába?"

    Ez talán a leggyakoribb kérdés, de nem lehet rá pontos választ adni (kivétel, ha rendelkezésre áll valamilyen biofeedback készülék). A könyvben is leírja a szerző, hogy vannak akik gyönyörű érzésként élik meg az alfát, mert korábban ritkán voltak ilyen állapotban, míg mások teljesen semlegesnek érzik, mert már eleve hozzá vannak szokva.
    Az én esetemben sem volt semmi különleges érzés, csak egy egyszerű nyugodt, testileg és lelkileg is ellazult állapot.
    Ha valami belső feszültség, izgatottság, negatív gondolatok, érzések jönnek elő, akkor ezek "felspanolják" az agyat, és rögtön kizökkentenek alfából, vagy el se jutsz olyan szintre. Erre kell ügyelni, de azt is figyelembe kell venni, amit mondott Silva, hogy ha "az akarat és a képzelet összeütközik, akkor a képzelet kerül ki győztesen". Tehát ne akarj görcsösen ragaszkodni a számoláshoz. Én ha elfelejteném, h hol tartottam, akkor egyszerűen egy "minden mindegy" attitűdöt vennék fel, egy tetszőleges számtól folytatnám, vagy mondogatnám magamnak a nyugalmamat megőrizve, h "Lazíts!", "Mélyebbre!" stb.
  • Carmang
    #443
    Helló. Olvasom az Agykontroll könyvet, és abból próbálom a relaxációt megtanulni (100-tól 1-ig számlálás). Namost, honnan tudom, hogy mikor kerülök alfába? :)
    Mert este szoktam használni elalvásra, és elég könnyen átmegyek egy "fél éber" állapotba, de aztán eszembe jut, hogy "hol is tartottam a számolással?", és felébredek :)
  • Anaid
    #442
    Hát, arról nemigazán tudok mit írni....Én a hagyományos módon tanulok.
    Sajnálom.
  • Apa27
    #441
    Szia! Én arra az úgynevezett "IGAZI" agykontrollos tanító anyagra gondolok, amikor hallgatod az angol szöveget/szavakat és van valami zenei (relaxációs) aláfestés ami stimulálja az agyad és így sokkal könyyebben megtanulod a szavakat...
    Nos én már hallottam ilyenről, de nem tudom, hogy igaz-e és ha igen, akkor hol lehet ilyet beszerezni és ezt használni!!!
  • Anaid
    #440
    Milyen az "IGAZI agykontrollos tanító" anyag? Hátha hallottam már róla...
  • Anaid
    #439
    Ne haragudj, de nem olvastam, hogy a fórum szószólójának választottak volna meg.
    Nincs bennem világfájdalom, de nem vagyok mindig komoly mint vakbélgyulladás. Ha gondod van vele ne olvasd el légyszí amit írok.
    Most zömében olyan dolgokról írok, amelyekb volt egy célom: megfejteni, megérteni egy titokzatosnak mondott jelenséget. A legtöbb "felfedező, kutató típusú embernek" vannak ilyen céljai. Nekem meg van is hozzá sajna sereg tapasztalatom. Talán félreérted az alapszándékot. A vicc, meg vicc. Bocs ha sértő volt a számodra.
  • Apa27
    #438
    Szia Anaid! Ez baromi nagy hülyeség... Ha nem tudsz értelmesen a fórumhoz szólni, vagy a feltett kérdésre válaszolni, akkor ne ide írj (itt senki sem kíváncsi a teóriáidra), hanem képeslapban, vagy levélkében írd ki a világfájdalmad Magadból!
  • Anaid
    #437
    "UI.Segítsd az orvosodat,ő nem a megváltó!"

    Az orvosok is "csak" emberek....
    UI:Max. annyira segít őt, mint ő téged, ne jobban, mert te sem vagy megváltó!
  • Apa27
    #436
    Sziasztok! Hadd kérdezzem meg!

    Honnan tudok olyan fajta MP3-as angol nyelvtanulós szöveget letölteni (amit az MP3-om lejátszón is le tudok hallgatni), ami nem valami ócska relax, meg "tanulj gyorsan angolul!!!", meg villám angol....... hanem IGAZI Agykontrollos angol tanító MP3-om :-)
    Mert úgy hallottam, hogy van ilyen és nagyon klasz... Hogy teljesen más, mint a gagyik...

    Köszi a segítséget!!!
  • #435
    Igazolható oklevelekkel rendelkező természetgyógyász vagyok.
    Nem gyógyítok fitymaszűkületet,szájon át,sem kézrátéttel!
    Az agykontról,az jó.Megismered a testedet,a benne rejlő erőt.
    Mindenkinek ajánlom.
    UI.Segítsd az orvosodat,ő nem a megváltó!
  • ravensoul
    #434
    Sziasztok!
    Szeretnék elvégezni egy agykontroll-tanfolyamot és az lenne a kérdésem, hogy üdülési csekkel lehet fizetni a tanfolyam díját?
    Válaszotokat előre is köszönöm!
  • Anaid
    #433
    Szerintem nincs benne semmi furcsa, csak hasonló eredmény van annak ellenére, hogy ő totál álmos volt, én meg totál ideges.
    Lehet, hogy cikkben is olvastam erről, megpróbálom megkeresni.
  • sz4bolcs
    #432
    És mi ezen a furcsa? (Nem olvastam még el a könyveket, amiket linkeltél)
  • Anaid
    #431
    A lányom 10 éves, majdnem elaludt EEG közben írom az "eredményt" én nem sok idővel ezelőtt viszont totál ideges voltam EEG felvétel közben zárójelben az "eredmény":
    9-10 cps 30-60 uV-os szabályos alfa hullámok (11-12 cps 20-40 uV-os szabályos alfa hullámok)
    15-20 cps 10-20 uV-os béták (20-25 cps 10-20 uV-os béták)
    ritán 6-7 cps 20-40 uV-os szabálytalan théták (epizódikusan 6-7 cps 20-40 uV-os szabálytalan théták)
    Nem tudom, te találsz-e benne hasonlóságot...
  • sz4bolcs
    #430
    Nem kell kikölcsönöznöd, elég, ha az írót, címet, kiadót megnézed. Köszi.
  • Anaid
    #429
    Régebben írtam asszem róla Az emberi agy, vagy vmi ilyesmi a címe, majd megint kikölcsönzöm a kedvedért és leírom az adatait.
  • sz4bolcs
    #428
    Érdekelne, milyen szakkönyv?
  • Anaid
    #427
    Kivételesen nem bulvárban:D:D, hanem szakkönyvben olvastam róla.
  • sz4bolcs
    #426
    Jaa, és azt honnan veszed hogy hasonlít?
  • Anaid
    #425
    A pánikrohamnak meg a hisztinek semmi köze egymáshoz. Ez a hiszti bizonyos kiakadt, síró...stb állapotot jelent csupán.
  • sz4bolcs
    #424
    Hát nem hiszem, hogy hisztéria rohamok (ha pánikrohamokra gondolsz) és meditatív állapotban hasonlóan működne az agy. :) De már írtad.
  • Anaid
    #423
    Lehet, bár extrém veszélyhelyzetekben is képes ugyebár fantörpikus teljesítményre. Bár az is igaz, hogy a "hisztériás rohamoknál" és a meditatív állapotban az agy igen sok hasonlóságot tud mutatni, pl. fokozottan termel théta agyhullámokat. Tudtad, hogy az állatok meg a kicsi gyerekek agya is úgy műkszik, hogy thétát termel, embereknél a felnőttkorhoz közeledve változik a helyzet, az állatoknál nem. Ja, nem fontos, csak eszembe jutott....
  • sz4bolcs
    #422
    Nagyjából. Nyugalomban, boldogságban gondolom a szervezet is optimálisabban működik, könnyebben képes elintézni a betegségeket, vagy regenerálódni.
  • Anaid
    #421
    Szal bedumáljuk magunknak, hogy nem is fáj...na ez tényleg nem új felfedezés, egyébként nem vagyok meglepve, hogy nem lett egyforma az eredmény, nem vagyunk egyformák. A fájdalom területén is vannak akik tág, meg szűktűrésűek. Ugyanolyan intenzitású fájdalomtól van akinek a szeme sem rebben, van aki jajveszékel...
  • sz4bolcs
    #420
    Azért kutatják.
    Abban igazad van, hogy jó sokan gyógyultak "érthetetlen" módon, párszáz éve valószínűleg a legtöbb betegségből érthetetlen módon gyógyultak. :D
  • Anaid
    #419
    Ok, nem pontosan fogalmaztam, inkább nem igazán tudják, hogy működik a placebó hatás, keresnek, honnan, hogyan ered. Ja, arra gondoltam, hogy a tapasztalat, miszerint emberek "érthetetlen" módon meggyógyultak előbb volt, mint az, hogy tudományosan mérhető és igazolható lett volna a "jelenség" oka , folyamata és egyebek.
    Egyébként azt, hogy okos vagy nem irónizálásnak szántam, tényleg az vagy aszem. Utólag elolvasva kicsit kétértelmű volt, bocs.
  • sz4bolcs
    #418
    Én nem kötekszem, csak érdekel, hogy miből gondolod, hogy nem bizonyítható a placebo-hatás, meg hogy milyen gigantikus tudományos felfedezéseket előzött meg.
    A placebo hatása meg persze, hogy másmilyen, mint egy hatóanyaggal rendelkező gyógyszeré.
    A gyógyszerek tényleg feleslegesek bizonyos esetekben, csak ember legyen a talpán, aki eldönti, hogy melyik esetekben.
  • Anaid
    #417
    Jaj, olyan okos vagy, ne kezdjük már előlről, hogy megfogalmazásokon kötekszünk, OK?
    A gyógyszerek hatása másmilyen, a cikk szerint az agy azonos területein pont csökkent az aktivitás a placebóhoz képest, mégis gyógyulást eredményezett. Logikusnak tűnik, hogy a gyógyszerek máshogyan hatnak a szervezetre és bizonyos esetekben ezek szerint totál feleslegesek, mert a szervezet maga is el tudja végezni ezt a "munkát" csak más módszere van rá:D.