Vajon a Bluefish üzletekbe szándékosan csak hozzánemértő arrogáns parasztokat veszik fel eladónak?
  • keeper2
    #99
    Szerintem az asus alapvetően jó minőség, csak pár igen gyenge sorozatot élt meg. Pl. a p4sdx annyira jellegzetesen sz*r lett, hogy vissza is hívták az egészet. Emellett, él bennem a gyanú, hogy vannak nem eredeti asus sorozatok is. Valahogy a kék-fekete mintázatú dobozban levő típusok általában sokkal gyengébbek, mint a "hagyományos" kinézetű asus dobozos lapoknál Pedig igen sok ilyen kinézetű dobozos sorozat van forgalomban. Elkébzelhető, az is, hogy ez jelenti a gyengébb kategóriát az asusnál (na meg az asrock, ami az asus "olcsó vacak" márkája). De pl. anno a pioneer 106-os is kétféle dobozban érkezett, és a legtöbb problémás eset pont azokkal fordult elő, amelyek a ritkábban előforduló dobozban lettek forgalmazva. Úgyhogy szerintem itt is bejátszik, hogy a csomagolás már előrevetíti a várható minőséget. De, hogy ne csak efféle doboz teóriákkal jöjjek elő (bár a p4sdx nem tartozott ezek közé), az abit kd7 sorozata teljesen ugyanolyan kinézetű, mint a többi, mégis, valami eszméletlenül sz*r. Sőt, nem elég, hogy ilyen vacak minőségű, az abit javította is ezeket a meghibásodott lapokat, amiket javítottként forgalmazott, ezt pedig egy bizonyos élelmes magyar importőr előszeretettel vásárolta fel, és forgalmazta ugyanúgy, mintha vadi új termék lenne. Bár, pl. az nf7-sl léte is magyar "találmány", ugyanis ez az l betű a végére úgy jött, hogy az s-ből kiszedték a sata átalakítót...
    Soul: nem ismerem fejből az alaplapodon lévő chipset hűtő típusát, de a tapasztalatom az, hogy ha a kis négyszögletű, régebben videokari hűtőként is külön árusított venti van rajta, akkor annak elég 2 hónap ahhoz, hogy elcsapágyasodjon. Pl. az én eléggé "prémium" gigabyte lapomon is ilyen van, és mégis, nem bírta csak 1-2 hónapig, pedig vigyáztam rá, olajoztam is, és többször is lecseréltem, de mind ilyen gagyi. Azóta már le is szedtem, és azt vettem észre, hogy a tuning ellenére is csak langyos így a borda, csak a nyári hőségre kellett egy házhűtővel megfújatni kissé. Most cserélem chaintech-re a64-re váltás miatt a lapot, kíváncsi vagyok, azon meddig fogja bírni, mert azon is hasonló a venti. Amúgy, a hűvösebb idő nem szabad, hogy ilyen hatással legyen rá, a 15 fok az semmi neki, sőt, elméletileg még inkább csak jót kellene, hogy tegyen.