214
Vajon a Bluefish üzletekbe szándékosan csak hozzánemértő arrogáns parasztokat veszik fel eladónak?
  • biomage
    #134
    hagyárok már abba ennek nincs értelme
  • virs lee
    #133
    Már negyedszerre járjuk újra a 2.c-t, egy padban ülünk, és még mindig nem ismersz meg?
  • Takezó
    #132
    keversz valakivel :P
  • biomage
    #131
    ne várj most menj a MM ba
  • grebber
    #130
    Hát ráfáztam hogy itt rendeltem TFT-t kiszolgálokkal nincs bajon de a TFT-m 4. hete nem érkezett meg oda :(
    1 hetet még várok azt visszavonom a megrendelést azt megyek MediaMarktba.
  • virs lee
    #129
    Még nem, bébi. Tudhatnád hisz együtt járunk a kisegítőbe.
  • virs lee
    #128
    Olvasni se tudsz, csak kurvaanyázni? Már az elején leírtam hogy "vagy életcélnak tekinti" (tudod, a #111-es hozzászólásban, amire csak anyázni volt eszed).
  • Narancs
    #127
    Aha, szal anyád sem volt többre képes a te véleményed szerint. No Comment öcsém...
  • gabber_saviola
    #126
    :DDDDd

    nem értem hogy az ilyen betegeket minek engedik emberek közé ....
  • Takezó
    #125
    lál, általános sulit befejezted má, tzitza? ^^
  • virs lee
    #124
    Aki mondja.
  • Takezó
    #123
    én is az vótam ^^ és ez tényleg hülyeség, amit írtál, mert egy hülye vagy ^^
  • virs lee
    #122
    Húzzál te!
  • gabber_saviola
    #121
    huzzzámáinnen
  • virs lee
    #120
    Te is magadra vetted? Akkor biztos van benne igazság.
  • Takezó
    #119
    de jó, flém lesz
  • virs lee
    #118
    "te kocsog te belöled soha nem lesz tanár ez biztos tul hülye vagy"
  • virs lee
    #117
    A te kurva anyág, köcsög! Hogy mered anyámat a szádra venni? Anyám tanár volt, ő hivatástudatból csinálta amíg meg nem halt. Nem lehetett rábeszélni hogy inkább a magántanulókból (járt hozzá elég sok különórára) próbáljon megélni, pedig jobban jövedelmezett mint a suli. Neki is ez volt a véleménye mint nekem, mert látta mi folyik körülötte. Ha nem lett volna nála ez hivatás, ő se maradt volna a pályán.
  • Takezó
    #116
    lál:Ð
  • gabber_saviola
    #115
    tuskó, takarodj
  • gabber_saviola
    #114
    "hogy valamiért el vannak szállva maguktól az eladók, pökhendiek, lekezelőek, pofátlanok és kimondottan tapasztalatlanok"

    nah ez kicsit erős volt, lehet hogy a hozzáállásodat is meg kéne mutatni, szerintem te is egy ilyen "pökhendi, lekezelő, pofátlan és kimondottan tapasztalatlan" vagy .....
  • biomage
    #113
    egyet értek narancsal
    a tanárok ne hid hogy olyan könnyü munka mint gondolnád te kocsog te belöled soha nem lesz tanár ez biztos tul hülye vagy
  • Narancs
    #112
    A számtekboltosok és tanárok nevében is a kurva anyád!
    Az gondolom eszedbe sem jut, hogy hivatástudat is van a világon, meg hogy van aki szereti a munkáját.
  • virs lee
    #111
    De ugyanez megy most a tanári pályán is, csak az marad suliban tanítani aki vagy életcélnak tekinti, vagy másra nem képes. A java már így is elpályázott magánintézményekbe, vagy más pályára.
  • virs lee
    #110
    Ez így igaz, gondolom ez is egy minimálbéres eladói szakma, minimálbérhez igazított hozzáállással és tudással. Csak az megy eladónak aki másra nem jó, elég a mistral "szakembereire" gondolni.
  • Ramore
    #109
    én azt vettem észre a budapesti számítástechnikai üzletekben (nem csak a bluefishnál), hogy valamiért el vannak szállva maguktól az eladók, pökhendiek, lekezelőek, pofátlanok és kimondottan tapasztalatlanok. tisztelet a kivételnek, akibe még nem volt szerencsém belebotlani, pedig már jópár üzletben jártam.
  • Ramore
    #108
    én adott esetekben előre közlöm, hogy felveszem a beszélgetést, azután már nincsen probléma, habár eddig senki nem vágott jó képet hozzá :)
  • biomage
    #107
    én egyszer bementem ebbe a boltba és kérdeztem hogy van e abit ic7 max3 alaplap erre azt mondta az egyik eladó hogy ez egy hibás széria ne vegyek ilyen alaplapot
    jó mi a csucs kategoriás alaplapra ilyet mond az tényleg analfabéta
  • soulhunter
    #106
    ha nem tud rola az elado,hogy a beszélgetést felveszem,és a fönöke megemliti neki,h az alapján kapott jelzést,akkor minden joga megvan feljelenteni az alanyi és polgári jogok megsértéséért...

    a biluxnál majdnem feljelentettek,mert felvettem a vizsgámat,és arra hivatkoztam,hogy ott és ahol elhangzik,hogy én átzugtam a zebrán,ott nemcsak hogy nem volt zebra,de mégha lett is volna, akkor se volt átkelőhely tábla, de ha ez nem elég,akkor röpke 12 cm-s ho takarta,és a kocsik 1más hegyén hátán parkoltak a szegély mellett, szal ott nem lehetett zebra...
    majdnem feljelentettek, a vizsgám érvénytelennek nyilvánitották, utána 2 vizsgáztatoval érdekes modon 1ből sikerült,és nem kellett kifizetnem a kövi vizsgát :)

    tulképp azért nem jelentettek fel,mert igazam lett,és ott és azon az utvonalon tényleg nincs zebra,és nem kellett nekik a negativ reklám :)

    szal a diktafonnal vigyázni kell
    azota az eset ota szigoruan ellenőrzik,h a mobil ki van-e kapcsolva,nehogy véletlenül vki aktiválja a diktafon funkcioját :)
    de több jogsi már ugyse kell :)
  • Tarajos Sül
    #105
    Ja és a modorrol,és bukoságrol,parasztságrol

    A Nokiában nem volt paraszt az eladó!

    De sztem St,ha a Bluefish üzletnek a fönöke,vezetöje nem veszi észre,hogy a kiszolgálo,eledó mekkora egy gyökér,akkor ugy beszél az elado a vásárlokkal,ahogy akar!

    Ha engem az elado,megsértett volna,(pl ne legyen már ennyirre analfabéta maga)én visszamentem volna egy diktafonnal,és a fönökkel elbeszélgettem volna!

    Aztán akkor sziv,az eladó!
  • Tarajos Sül
    #104
    Hát nemtom,én nem szoktam járni abba az üzletbe,de egyszer már voltam a Nyugati pu-nál!

    Én a Nokia szervizröl mondanék egy storyt:

    Határozottan állitják ott a szervizbe,hogy az MMS küldéshez-fogadáshoz kell GPRS kapcsolatnak lenni-e!

    Tehát ha akarok mms-küldeni fizetnem kell,a GPRS havi diját!

    De ez teljes képtelenség!
    Egy uj sim cserénél vittem el,mert nem tudtam,hogy egy uj simnél aktiválni kell az mms szolgáltatást!

    Megnézte az ürge,hogy nincs GPRS kapcsolatom!
    És elkezdett ugatni,hogy annélkül nem fog menni!
    DE uj sim elött tudtam küldeni mms és még GPRS kapcsolat sem volt,csak az volt a bibi,hogy nem tudtam,hogy uj simnél kell megint aktiválni az mms szolgáltatás!

    A Vodafone-os üzletben is az én pártomat fogták,miszerint hülyeség,hogy kell GPRS az mms-hez!

    Zavarban voltak a nokiánál,mikor mondtam,hogy a szolgáltatás aktiválása után tudtam küldeni mms,GPRS nélkül!
    Azért nem annyira hülyék,mert tudtak,más nyelven is!(melettem az ürge német volt,és nem ugy néztek,a szervizbe,mintha nem értenék,mit mond a német csáko!

    De ha én egyszer sem küldtem volna mms,rávettek volna hogy a nagy semmiért fizessek plusszba pénz,hacsak nem használtam volna a GPRS,de nekem nem is arra volt szükségem!

    Ugyhogy ezekkel vigyázni kell!
  • keeper2
    #103
    Igazad van, bocsi, tényleg az a sorozat a dobozos, csak megszokásból mondok mindig 1xx -et, mert az eladottak legalább 80%-a oem kiszerelés.
    Egyébként, hogy ne csak boltok legyenek fikázva, erről jut eszembe egy vevő (pontosabban egy vevőnek az ismerőse, akivel jött, de állandóan az az ismerős ugatott bele, a vevőnek megfelelő lett volna, csak az (még hozzá sem értő) ismerősnek nem), aki anno 108-ast akart venni sulinetre, és pont én fogtam ki, amikor besegítettem az eladásban. Elösször az volt a baja, hogy mi a fenéért zacskós, közölte, hogy ha zacskós, akkor az már használt, és mindenáron ragaszkodott a dobozoshoz. Mutattam neki, hogy az is van sulinetben, csak éppen az kb 8 ezerrel drágább volt (tudom, hogy közel sem éri meg ezt a plusz árat, de akkor kiskerben voltam, a sulinet árakat a kiskerek csak elfogadhatják, változtatni nem lehet rajta). Persze, ez valahogy elment a füle mellett, mintha meg sem hallotta volna, hogy a dobozos verzió, az a08 az drágább. A vége az lett, hogy a tényleges vásárlónak lett ebből elege már, és ő állította le, mert neki az elejétől fogva megfelelt volna az oem. Ekkor persze nem adta fel, abba kötött bele, hogy ha jól emlékszem 108D volt az íróra írva névként, és közölte, hogy ez is csak átverés, neki 108-ast adjunk, a 108D az egy másik termék...
    Na, ha egy napra 3 ilyen kaliberű vevőt kifog az ember, az biztos, hogy a harmadiknál már úgy bekattan, hogy ott helyben fejberúgja... Azért, végül nagy nehezen a vásárló csak megvette az írót, és nem is volt késöbb sem problémája vele (vagy legalábbis, nem hozta vissza sosem)
  • soulhunter
    #102
    ha megint előjön a probléma, rádobok 1 böszme nagy bordát :)
    namost a régi ASUSaimra nem emléxem

    de az idei (!!!) alaplap sorozatom:
    ASUS
    A7N8X-X (2) - mindegyik se kép se hang (tul is adtam rajtuk a garis javitás után)
    A7N8X Deluxe - talán az egyetlen alaplap,ami jo volt, életem során,de az most félre van téve a mostani gép miatt (az a gép a tartalékos)... de van 1 olyan érzésem,hogy ha most beüzemelném, se kép,se hang nem lenne :)

    A8N-SLI: chipset fan,driver problémák, memoria probléma

    tényleg ugy látszik,hogy csak én fogok ki minden ASUSbol szart :(
  • virs lee
    #101
    Az az A06, a 106-os zacsis, no doboz. :)
  • virs lee
    #100
    Szerintem is. Ezért mondtam hogy végülis bármelyik márkát veszed, tökmindegy, csak márkás legyen, meg kifejezetten azt a szériát ne fikázza a fórum 90%-a, mert az már gyanús, de egyébként bármelyikkel jól jársz.
  • keeper2
    #99
    Szerintem az asus alapvetően jó minőség, csak pár igen gyenge sorozatot élt meg. Pl. a p4sdx annyira jellegzetesen sz*r lett, hogy vissza is hívták az egészet. Emellett, él bennem a gyanú, hogy vannak nem eredeti asus sorozatok is. Valahogy a kék-fekete mintázatú dobozban levő típusok általában sokkal gyengébbek, mint a "hagyományos" kinézetű asus dobozos lapoknál Pedig igen sok ilyen kinézetű dobozos sorozat van forgalomban. Elkébzelhető, az is, hogy ez jelenti a gyengébb kategóriát az asusnál (na meg az asrock, ami az asus "olcsó vacak" márkája). De pl. anno a pioneer 106-os is kétféle dobozban érkezett, és a legtöbb problémás eset pont azokkal fordult elő, amelyek a ritkábban előforduló dobozban lettek forgalmazva. Úgyhogy szerintem itt is bejátszik, hogy a csomagolás már előrevetíti a várható minőséget. De, hogy ne csak efféle doboz teóriákkal jöjjek elő (bár a p4sdx nem tartozott ezek közé), az abit kd7 sorozata teljesen ugyanolyan kinézetű, mint a többi, mégis, valami eszméletlenül sz*r. Sőt, nem elég, hogy ilyen vacak minőségű, az abit javította is ezeket a meghibásodott lapokat, amiket javítottként forgalmazott, ezt pedig egy bizonyos élelmes magyar importőr előszeretettel vásárolta fel, és forgalmazta ugyanúgy, mintha vadi új termék lenne. Bár, pl. az nf7-sl léte is magyar "találmány", ugyanis ez az l betű a végére úgy jött, hogy az s-ből kiszedték a sata átalakítót...
    Soul: nem ismerem fejből az alaplapodon lévő chipset hűtő típusát, de a tapasztalatom az, hogy ha a kis négyszögletű, régebben videokari hűtőként is külön árusított venti van rajta, akkor annak elég 2 hónap ahhoz, hogy elcsapágyasodjon. Pl. az én eléggé "prémium" gigabyte lapomon is ilyen van, és mégis, nem bírta csak 1-2 hónapig, pedig vigyáztam rá, olajoztam is, és többször is lecseréltem, de mind ilyen gagyi. Azóta már le is szedtem, és azt vettem észre, hogy a tuning ellenére is csak langyos így a borda, csak a nyári hőségre kellett egy házhűtővel megfújatni kissé. Most cserélem chaintech-re a64-re váltás miatt a lapot, kíváncsi vagyok, azon meddig fogja bírni, mert azon is hasonló a venti. Amúgy, a hűvösebb idő nem szabad, hogy ilyen hatással legyen rá, a 15 fok az semmi neki, sőt, elméletileg még inkább csak jót kellene, hogy tegyen.
  • Wanax
    #98
    Pontosan, ebben igazad van, semmi se tökéletes, de az Asus szerintem eléggé márkás cucc :)
  • virs lee
    #97
    ASUS-ból is voltak hibás szériák / darabok, mint mindenből. Olyan márkát nem ismerek amiben ne lett volna, ilyen alapon semmit nem lehetne venni. Szerintem ami minőségi márkanév, az általában minőségi terméket takar, kivéve ha épp ellenkezőjét nem olvassa az ember az adott termékről.
  • Wanax
    #96
    Hümm, szerintem meg az Asus lapok a legjobbak, nekem még egyel se volt bajom sose, és arra se emlékszem hogy valaki szitta volna az Asus dolgokat, lehet hogy csak neked nincs szerencséd? :) (bár ha nekem is az lenne a legnagyobb gondom hogy a 4 giga ramom nem megy 400on, csak 333on...)
  • soulhunter
    #95
    a győri blufishben
    de mind1... most jo,ugyh 7főn bemegyek,és megmutatom nekik a fotot,hogy ennyit kellett volna csinálniuk össz vissz
    nameg elmagyarázom nekik,hogy nem kell küldeni vmit bp-re,mert fogalmuk sincs mi a szitu,hanem neki kell állni,és ha egyszerű paraszti ésszel nem jutnak semmire, akkor mehet bp-re

    amugy kb 8 percembe telt a 2 VGA kivétele (hogy hozzáférjek a ventihez), a lapka levétele (az 1ik csavar elég rendesen bele volt csavarva),és a kártyák visszatétele