• RealPhoenixx
    #116
    Szio Dez
    Reszben igazad van, reszben nem.
    A lenyeg: ha van ismerettseged bizonyos cegeknel, akkor hasonlokat ar es teljesitmeny viszonylatban tenyleg jo aron meg tudod szerezni; ld: magyar vizmuveknel olyan penzdobalas ment nehany evvel ezelott, hogy az alkalmazottak hazavittek akkiri csucskategorias cuccokat potom penzekert, mert elinteztek hogy leselejtezett cucckent irja le a vizmuvek az adott hardwarekat, es ........ -fantaziara bizom a dolgot, konkretumot jobb ha nem irok ezzel kapcsolatosan (hasonlo esetben masoknak is azt ajanlom hogy konkretumot ne irjon, mert nem mindig jo beleartani az un. nagyok dolgaiba, etc)
    Masreszt, ha vegignezed a termekeket, akkor meglathatod hogy van olyan cuccuk is, ami 640M/s -el ketyereg, mint hattertarolo, na most ez a max 133M/s-hez kepest hol is van??

    Amiben teljes mertekben egyetertek: legalisan hazi hasznalatra nem erdemes ilyen cuccost venni

    Amiben kicsit kulonbozunk valoszinuleg: az az, hogy szerintem ezt sem erdemes igazan hazi hasznalatra megvasarolni, legfeljebb ceges esetben, viszont sok ceg van, aki fokapcsolon keresztul aramtalanit, a magas villanyszamla koltsegek miatt, vagyis eljon az elso hetvege, es lottek ennek a cuccnak adattarolas szempontjabol.

    Mindezeken felul: ertelmet ugy latnam e dolognak, ha legalabb 8G-re lehetne feltornazni ennek az adathordozo kepesseget, de mivel ez csak 4G, ezert ez ugynevezetten lemarado jellegu eljaras, arrol nem beszelve hogy az a 133M/s lassu is, igy inkabb sztem az ember csinalja a kovetkezot:
    Veszel szep gyors 4G ramot a gepedbe melyek hibatlanok, ebbol 2G-t csinalsz ramdrivenek, es mindjart sokkal gyorsabb mint ezzel a cuccal, igy legfeljebb pedig folyton vagy bekapcsolva hagyod a gepet, vagy legfeljebb hibernalas, etc

    Osszesites:
    1. Gyorsabb ramdrivekent 2G ramba dolgozni, akar iras, akar olvasas (nem 133M/s, hanem olvasas akar 5,5G/s iras 2G/s -es csak atlagos esetet tekintettem egy rendes dual chaneles gepen)
    2. Olcsobb is (Nem kell kulon venni gyenge ramokat 1G modulokban semilyen formaban, tehat meg csak nem is rohangaszol, plane ha meg meg bithibasan veszel ramot, nem kell tesztelgesd, tehat tesztceremonia nelkulozheto)
    3. Varialhatobb is a dolog (azt mondod hogy most nem ramdrive, hanem masra hasznalod, vagy csak csokkented a ramdrivet a szukseges meretre, etc)
    4. raadas:DDRII eseteben egy jo lapba ugyanazt a penzt radobva, vagyis amit e kartya kepvisel + 4G megbizhato DDR1 bele, inkabb veszel 6G DDRII-ot, vagy esetleg feltornazod 8G-re es akkor eled vilagodat, ahogy akarod, ugy kombinalsz, de minenkeppen gyorsabb leszel mint ez az elmarado technologia

    NB: mindenki ugy valaszt, ahogy akar es a zsebe engedi, en mindenesetre velemenykent elmondtam mit latok helyesnek, ha te megsem igy gondolod, hat tedd meg a szukseges lepeseket, csak kerlek, utolag ne sirankozz ilyen formaban: