130/80
  • normanrls
    #164
    "Mennyi volt a max nyugalmi vérnyomásod? Miért írták fel a bblokkolót?"

    Annak idején anno 1988 talyekan ugy kezdodott, hogy 122/80-at mertek, ekkor 12 eves lehettem. Az elmebajos sportorvos meg fogta fejet, hogy huu de magas.
    Addig szorakoztak velem mig stresszes es izgulos lettem, igy felment 140/100 korulire. Ugy emlekszem talan tensiominnel kezdtek, aztan valamikor valtottak blokkolora es ertagitora nehany ev utan.

    Igazabol mukodott is a dolog eleg sokaig, mert 130-125/80-at mert a doki.
    Aztan most masfel honapja tortent, hogy osszekevertem a dobozokat es dupla blokkolot vettem par napig. Ekkor tajt szoktam le a kaverol es a kolarol. Tunet: szedulni kezdtem es szarul voltam. Mikor eszrevettem, hogy rosszul szedtem, a doki a reggeli 1 blokkolot levette fel adargra. De a blokkolo hatasa lassan mehettt ki, mert igy is szedultem es rosszul voltam depis es levert voltam, nem volt kedvem semmihez. Reggelente es 115-120/60-at mertem az emlitett 48-52-es pulzussal.

    Most valtoztattam a tanacsotokra es a doki is azt mondta, igy reggel veszem be az ertagitot es este nehany ora eltolassal 2x negyed blokkolot.

    Most mar jobb a helyzet, mert napkozben 125-130/65-70-et merek es a pulzusom is normalisabb 55-65 nyugalmi helyzetben es jobban is erzem magam.
    A vernyomas mennyire mehet fel, vagyis mennyire normalis, ha felmegy sportolaskor?
    Bicorol leszalva es fel lepcsozve a 3. emeletre 143/66-ot mertem 82-es pulzussal.


    "Lépcsőzés 4. emeletre inkább mérce, mint a séta :D"
    Semmi gond a 3.-on lakom es kettesevel veve a lepcsoket szaladok fel :)
    Es nem okoz ez sem gondot.

    ""Valoszinuleg veszek egy bringat es heti 2x a munkahelyre bekerekezek, mert csak 5km-re van a melohely."
    Ez a legjobb amit tehetsz ... kivéve ha sok a cigány, vagy szar a közlekedés, mert akkor inkább szobabicikli :D"
    Ma megvettem a bicot es hazakerekeztem vele (3,5km), semmi gondot nem okozott.


    ""Betablokkolot meg kiprobalom, hogy csak este veszem be."
    Jobbat fogsz aludni. Amikor elsőnek adták azt vettem észre, hogy 10 év óta újra olyan mélyen alszom, hogy álmodok."

    Reggel sokkal tovabb tudok aludni azota. Ami az almokat illeti, mindig is hiperaktiv almodo voltam. Szinte minden ejjel almodok, altalaban tok hulyesegeket ;)


    ""A tuladagolasnak voltak jelei is, sokat kelett pisilnem."
    Ez azért lehet cukorbetegség tünete is, csekkoltasd (tünet még a szájszárazság, sokat szomjas vagy, fejzúgás étkezések között/előtt amit még egy szelet csoki is képes csökkenteni)"

    Volt vizelet es vervetel utana es negativ lett cukorbetegsegre.