170
130/80
  • MariaMmm
    #170
    Nem javasolnám, hogy maguk válasszák ki a gyógyszerüket. Jobb, ha szakember írja fel. Szedhet étrendkiegészítőket vagy vitaminkomplexeket! Tensital például. Szerintem nagyon jó készítmény!
  • mrzed001
    #169
    Az értékek látatlanban arra utalnak, hogy edzett a szíved (canga, sport?), de elhíztál vagy sózol vagy stressz vagy valami ami miatt fent van a vérnyomásod (mert beszűkülnek valamiért az erek).
    Alfa blokkoló szedését javasolnám, az ellazítja az érfalakat, így lentebb megy a vérnyomás. De azért konzultálj bel-kardióssal, 24 órás, terheléses ...
  • Fbn Lx
    #168
    ért hozzá valaki annyira, hogy tudja mit tesz az, ha szisztolés és diasztolés érték között ige nagy különbség van?
    ma pl. produkáltam egy 150/56-ost. Pedig a közérzetem nem rossz, nem érzem hogy bármi is lenne :D
    gyanakodtam, hogy talán szarul tartottam a kezem, túl magasan volt. lejjebb tettem kicsit, és sikerült ilyen 134/71et mérnem egy ellazulós pillanatomban :D
    a pulzusom 70 körüli volt végig, szóval szerintem normális, viszont amikor nagy akülönbség a két érték között tényleg úgy érzem, hogy lassan, de erőseket üt a szívem
  • normanrls
    #167
    En Omron M2 Compactot használok.

    Semmi gond vele, teszi a dolgát.
  • Thaison
    #166
    Sziasztok!
    van valakinek tapasztalata a Medicor vérnyomásmérőkről ?
  • mrzed001
    #165
    Á, hülye volt az az orvos is. Iszonyat mennyi a kókler.
    Ilyen apróságok miatt nem kell idegeskedned. Néha 140 fölé megy sem gond, hiszen stresszes az élet, így jön ki.
    Ezekkel az értékekkel szedned sem kellene semmit. 55-ös pulzus? Az kevés, max ha élsportoló vagy jó.
    3. emelet 82-es pulzus? A kardiológusom erre azt mondaná neked, hogy mennyémáapicsába :P vannak itt betegek is :))

    Egyszóval szép fokozatosan (állandóan mérve) szépen állj le minden gyógyszerrel.
    Heti 3x10 km kerékpározás megvan, ennyi kell hogy karban legyen tartva a szíved. Bétablokkolót amikor egy kicsit 140 fölé megy este veszel be egy kicsit, de csak alkalmilag. Állandóra nem kell.
  • normanrls
    #164
    "Mennyi volt a max nyugalmi vérnyomásod? Miért írták fel a bblokkolót?"

    Annak idején anno 1988 talyekan ugy kezdodott, hogy 122/80-at mertek, ekkor 12 eves lehettem. Az elmebajos sportorvos meg fogta fejet, hogy huu de magas.
    Addig szorakoztak velem mig stresszes es izgulos lettem, igy felment 140/100 korulire. Ugy emlekszem talan tensiominnel kezdtek, aztan valamikor valtottak blokkolora es ertagitora nehany ev utan.

    Igazabol mukodott is a dolog eleg sokaig, mert 130-125/80-at mert a doki.
    Aztan most masfel honapja tortent, hogy osszekevertem a dobozokat es dupla blokkolot vettem par napig. Ekkor tajt szoktam le a kaverol es a kolarol. Tunet: szedulni kezdtem es szarul voltam. Mikor eszrevettem, hogy rosszul szedtem, a doki a reggeli 1 blokkolot levette fel adargra. De a blokkolo hatasa lassan mehettt ki, mert igy is szedultem es rosszul voltam depis es levert voltam, nem volt kedvem semmihez. Reggelente es 115-120/60-at mertem az emlitett 48-52-es pulzussal.

    Most valtoztattam a tanacsotokra es a doki is azt mondta, igy reggel veszem be az ertagitot es este nehany ora eltolassal 2x negyed blokkolot.

    Most mar jobb a helyzet, mert napkozben 125-130/65-70-et merek es a pulzusom is normalisabb 55-65 nyugalmi helyzetben es jobban is erzem magam.
    A vernyomas mennyire mehet fel, vagyis mennyire normalis, ha felmegy sportolaskor?
    Bicorol leszalva es fel lepcsozve a 3. emeletre 143/66-ot mertem 82-es pulzussal.


    "Lépcsőzés 4. emeletre inkább mérce, mint a séta :D"
    Semmi gond a 3.-on lakom es kettesevel veve a lepcsoket szaladok fel :)
    Es nem okoz ez sem gondot.

    ""Valoszinuleg veszek egy bringat es heti 2x a munkahelyre bekerekezek, mert csak 5km-re van a melohely."
    Ez a legjobb amit tehetsz ... kivéve ha sok a cigány, vagy szar a közlekedés, mert akkor inkább szobabicikli :D"
    Ma megvettem a bicot es hazakerekeztem vele (3,5km), semmi gondot nem okozott.


    ""Betablokkolot meg kiprobalom, hogy csak este veszem be."
    Jobbat fogsz aludni. Amikor elsőnek adták azt vettem észre, hogy 10 év óta újra olyan mélyen alszom, hogy álmodok."

    Reggel sokkal tovabb tudok aludni azota. Ami az almokat illeti, mindig is hiperaktiv almodo voltam. Szinte minden ejjel almodok, altalaban tok hulyesegeket ;)


    ""A tuladagolasnak voltak jelei is, sokat kelett pisilnem."
    Ez azért lehet cukorbetegség tünete is, csekkoltasd (tünet még a szájszárazság, sokat szomjas vagy, fejzúgás étkezések között/előtt amit még egy szelet csoki is képes csökkenteni)"

    Volt vizelet es vervetel utana es negativ lett cukorbetegsegre.

  • mrzed001
    #163
    "Szivemnek nincs baja. "
    Mennyi volt a max nyugalmi vérnyomásod? Miért írták fel a bblokkolót?

    "Setalas is ok, nem szokott gondot okozni."
    Lépcsőzés 4. emeletre inkább mérce, mint a séta :D

    "Valoszinuleg veszek egy bringat es heti 2x a munkahelyre bekerekezek, mert csak 5km-re van a melohely."
    Ez a legjobb amit tehetsz ... kivéve ha sok a cigány, vagy szar a közlekedés, mert akkor inkább szobabicikli :D

    "Betablokkolot meg kiprobalom, hogy csak este veszem be."
    Jobbat fogsz aludni. Amikor elsőnek adták azt vettem észre, hogy 10 év óta újra olyan mélyen alszom, hogy álmodok.

    "Valoszinuleg a reggeli gyogyszer beszedese lehetet az ok."
    Gyanús, hogy igen.

    "Naponta reggel es delben kaveztam, es megittam fél liter light kolat."
    Erős túladagolást csak így élhetted túl.

    "A tuladagolasnak voltak jelei is, sokat kelett pisilnem."
    Ez azért lehet cukorbetegség tünete is, csekkoltasd (tünet még a szájszárazság, sokat szomjas vagy, fejzúgás étkezések között/előtt amit még egy szelet csoki is képes csökkenteni)

    Sok sikert :)
  • mrzed001
    #162
    Ismét pár apróságban javítanálak.

    "A hozzászólásában leírtak alapján a szíve nem gyengélkedik, hanem rendben van!"
    Túladagolt gyógyszerek mellett, ez ne felejtsd!

    "A szauna, és egy óvatos kondizás között ég és föld a különbség!"
    Igen, az egyik 40, a másik 50 perc alatt képes megölni egy szívbeteget.
    A kondizás rontja egy szívbeteg állapotát, ezért kell kardió edzés, ami javítja.

    "A futás sokkal megerőltetőbb egy túlsúlyos embernek, mint a kondi!"
    Én sem javasoltam a futást ... a térd miatt. Amúgy a futás kardió, a kondi meg anti-kardió.

    "az edzés hatására inkább a pulzusszám emelkedik, nem a vérnyomás"
    Igen. Csakhogy míg kardió edzés alatt enyhén megnövelt, de egyenletes szívigénybevétel van, addig a kondizás (súlyzózás, gépezés) közben lüktető és hirtelen az igénybevétel.

    "Azt írta: a terheléses szív-vizsgálat eredménye jó lett. Nem látom okát a sport mellőzésének, azok alapján, amiket írt"
    Sport kell, de nem kondi.

    "A legkímélőbb sport szerintem az óvatos kondizás..."
    Lásd előbb.
  • bigapó
    #161
    igazából azt is figyelembe kell venned, hogy most próbál a szervezet megtisztulni a káros anyagoktól. amit eddig bevittél évek alatt nem biztos, hogy 1 hónap amíg kiürül majd, lehet, hogy kétszer annyi év lesz. elsősorban természetes anyagokból készült és tartósítószermentes ételeket kellene fogyasztanod, hogy a szervezeted minél hamarabb beáljon normálisra. ez tényleg normális állapot, csak mivel ez most szokatlan azért érzed "rosszul" magad. azt nem tudom, hogy vérnyomás gyógyszereket lehet-e helyettesíteni, de ha megfelelő étrended van és sportolsz én úgy gondolom visszafordítható a folyamat, azaz idővel elhagyható a gyógyszer vagy kiváltható természetes módszerrel, gyógyteák/füvek ilyesmire gondolok.
  • normanrls
    #160
    Koszi a valaszt.

    Szivemnek nincs baja. A 170cm-hez a 90kilo valoban soknak tunik, de nem olyan veszes a helyzet, nem nezek ki tul kovernek, bar van rajtam felesleg. Setalas is ok, nem szokott gondot okozni.
    Valoszinuleg veszek egy bringat es heti 2x a munkahelyre bekerekezek, mert csak 5km-re van a melohely.
    Betablokkolot meg kiprobalom, hogy csak este veszem be.

    Visszagondolva, reggel mindig levert voltam es este tertem mindig is magamhoz es ez igy ment miota az eszemet tudom. Valoszinuleg a reggeli gyogyszer beszedese lehetet az ok.

    Naponta reggel es delben kaveztam, es megittam fél liter light kolat.
    Egy honapja a dieta kezdetekor leszoktam a kaverol es a kolarol is.
    Szoval miota egeszsegesebben akarok elni, azota vagyok rosszabbul ;)

    Ezzel egy idoben a szokasos 1 betablokkolo helyett nehany napig 2 vettem be veletlenul. Mikor eszrevettem, akkor vette le a doki a napi egyet felre. Jobban is lettem, de nem teljesen. Ekkor kezdtem el otthon meregetni a vernyomasom. A tuladagolasnak voltak jelei is, sokat kelett pisilnem. (A doki szerint leterhelte a szivem es a szervezetem probalt megszabadulni tole.)

    Szoval reggel be fogom venni az egy darab kalcium csatorna blokkolot este meg a fel, vagy inkabb negyed betablokkolot. Es meregetem a vernyomasom tovabb.
  • hykao #159
    A hozzászólásában leírtak alapján a szíve nem gyengélkedik, hanem rendben van! A szauna, és egy óvatos kondizás között ég és föld a különbség! A futás sokkal megerőltetőbb egy túlsúlyos embernek, mint a kondi! ...és még mindig nem tudjuk, hogy mennyi is a vérnyomása gyógszerek nélkül... mellesleg az edzés hatására inkább a pulzusszám emelkedik, nem a vérnyomás. Azt írta: a terheléses szív-vizsgálat eredménye jó lett. Nem látom okát a sport mellőzésének, azok alapján, amiket írt. A legkímélőbb sport szerintem az óvatos kondizás. Nem összetévesztendő a minél nagyobb súlyok hajhászásával! Ha egy gyenge kondizást nem bír a szíve, akkor egy folyamatos kardio edzést még kevésbé!
  • mrzed001
    #158
    Pár dolgot átírnék abban amit írtál, bár nagyrésze OK.
    20 évesen is nyugodtan elkezdheti orvos a gyógyszeres kezelést, de ehhez az kell, hogy legalább 1-2 alkalommal a nyugalmi vérnyomása úgy 160-170 felett legyen ... mert mire fogyna belehal, pláne, ha ekkora vérnyomásra edz.

    "lehetőség szerint kezdj kondi edzésekre járni"
    NEEEEEEEM. Erősen ellenjavallt. Akinek eleve magas a vérnyomása, gyengélkedik a szíve annak pont kondizni (meg szaunázni) TILOS!
    E helyett az első a kardióedzés (úszás, kerékpározás, laza aerobik ...), csak ha már megerősítette szívét kezdhet kondizni.

    "Ezen kívül sétálj minél többet"
    Azt lehet, meg futni is, csak a megnövekedett súly miatt nem kell csodálkozni, ha villámgyorsan tönkremegy a térde ... a térdszalagszakadás pedig igen szar dolog.

    Otthon végezhető gyakorlatok elsőnek, kardióedzés (hölgyek, illetve hölgyekkel urak is rávehetők edzésre, pl a Yourself Fitness PC-s edzőprogrammal http://www.youtube.com/watch?v=BGAdDDNsQZY ... egyéni edzéstervet készít, alkalmanként állítható, hogy felső, alsótest, kardió ... edzés legyen ... vagy bármely fitnesz DVD jó heti 2-3 alkalommal fél óra elég )
    Szobabicikli ... be kell állítani a TV elé, és amíg megnéz egy filmet le is teker 6-15 km-t

    A fogyás jó, de kardió edzés esetén a cél a szív megerősítése, nem a kilók csökkentése.
  • hykao #157
    Jó lenne tudni, hogy gyógyszerek nélkül vajon mennyi lenne...de van egy olyan érzésem, hogy egy komolyabb fogyás, és rendszeres - nem megerőltető - mozgás, sportolás sokat segítene. 170 centihez 90 kiló túl sok. Ha nem sportolsz, akkor kb. 20 kiló felesleg van rajtad...valószínűleg kevesebbet, és máshogy kéne étkezned, többet kéne mozognod...

    Azon is csodálkozom, hogy téged 20 évesen elkezdtek bétablokkolóval tömni...egy normális orvos elsősorban életmód beli változásokat javasol, és jobban utánanéz mi okozhatja a magas vérnyomást - ilyen fiatalon, és ha szemlátomást a páciens erősen túlsúlyos.

    Azt javaslom figyelj sokkal jobban oda az étkezésedre. Soha ne edd túl magad (mindig maradj egy kicsit éhes, még férjen beléd a kajálás után 30 perccel is, mert az érzés csalóka lehet egyből étkezés után...) Sokkal többet mozogj, lehetőség szerint kezdj kondi edzésekre járni, de ne erőltesd túl magad, főleg eleinte, és az edzésed ne tartson tovább 1 max 1.5 óránál (úgy, hogy nem pihengetsz hosszú percekig közben).

    Ezen kívül sétálj minél többet! Napi egy óra séta csodákra képes! Ha a túlsúly miatt ez túl megerőltető lenne, akkor fokozatosan szoktasd hozzá a tested! Kezdd fél órával, majd fokozatosan növeld az időt, végül - hónapok múlva, amikor már kicsit megerősödtél, a testzsírszázalékod csökkent - lehetőség szerint ne sík, hanem kissé dimbes-dombos terepen sétálj. Ha munka stb. miatt ez lehetetlen, akkor legalább hétvégén! (bár az egészséged az első...és napi egy órája mindenkinek kell legyen az egészségére...)
  • mrzed001
    #156
    Túl vagy adagolva.
    140 alatt nincs para, 62-es pulzus is több mint jó.
    Bétát egyébként is este ajánlott bevenni, lefekvés előtt ... és csak napi 1x
    Nem is csoda, hogy reggel bevéve utána szédülsz ...
  • normanrls
    #155
    Kb. vagy 10-15eve szedem.
    Ma reggel ebredes utan 1 oraval munkaba keszulodve 137/75-ot mertem 62-es pulzussal.
    Negyed betablokkolo bevetele utan egy oraval 125/60 58-as pulzussal.
    Ekkor jott is egy kis szedules.

    Azelott 1db egesz (50mg) betablokkolot vettem be reggelente es 1db kalcium csatorna blokkolot (5mg).
    Most az orvos felet mondott a betablokkolora.
    Jeleztem neki, hogy szedulok, de azt mondta vegyek negyedet reggel, negyedet este.
    Viszont a reggeli negyedre meg mindig van levertseg, szedules.

    Hozateszem, hogy 20 eve van magas vernyomasom, kb. 12-13 eves korom ota.
    Okat nem talaltak. Nagyon stresszelos es izgulos voltam.
    Azota szerintem ezt kinottem.

    Voltam par hete laborban (vervetel es vizelet), de mindent rendben talaltak.

    4 evvel ezelott voltam sziv utrahangon es terheleses EKG-n es minden rendben volt.
    Ekkor volt 24 oras vernyomas meresemem is. (Ekkor szedtem 1 egesz bltablokkolot es 1 kalcium csatorna blokkolot, szemben a mostani negyed betablokkoloval.)
    Nappal 130/70 es 140/80 kozott volt a vernyomasom, ejszaka 110/60 es 125/70 kozott. A pulzusom ejszaka volt csak 60 allat, de nappal sem ment nyugalmi helyzetben 70 fole.

    A csaladban van magas vernyomas, valoszinu oroklott hajlamom van.

    Eletmod: nem dohanyzom, nem iszom, viszont nem sportolok.
    170cm es 90kg vagyok. Most dietaztam es fogytam 5 kilot.
  • hykao #154
    A pulzusod nagyon alacsonynak tűnik, és elég fura, hogy ilyen fiatalon béta-blokkolókkal tömnek. Hány éve szeded? ...és igen, a kérdés, hogy gyógyszerek nélkül mennyi az a magas vérnyomás? Ill. mi a magas vérnyomás okozója? Szervi probléma? Veleszületett dolog, vagy csak simán életmód beli következmény?

    A bétablokkolók nekem pl. nem váltak be, csak szarabb lett a dolog, bár nekem nem a vérnyomás volt a fő gond, hanem a pulzusszám, az is csak éjszaka, amikor aludni kéne...az én esetemben veleszületett szív probléma miatt...kalciumcstorna-blokkoló jobban bevált, de egy ideje elhagytam a szedését annak is...
  • bens
    #153
    mennyi a vérnyomásod gyógyszer nélkül?
  • normanrls
    #152
    sziasztok

    beta blokkolot szedek (Atenobene 50mg es kalcium csatorna blokkolot = ertagitot (Amlodipin 5mg).

    Mellekhatast erzett-e valaki bate blokkolotol?

    34eves vagyok kb 20eve van magas vernyomasom.

    Par hete volt egy kis malor a dobozokkal es sikerult par napig beta blokkolobol dupla adgot szednem, ertagitobol meg semmit.

    Aztan eszrevettem es a doki azt modnta felet vegyek a beta blokolobol.
    Na szoval azota szedulok a reggeli gyogyszer bevetele utan kb. 6 oran keresztul levert es rosszul vagyok, zug a fulem is. Pedig azt is probaltam, hogy negyedet veszek reggel negyedet este. Ekkor is szedulok bar nem olyan mertekben. Viszont az esti negyedtol meg remalmaim vannak.

    A vicc, hogy a gyogyszer osszecsereles idoszakaban leszotam a kaverol, napi 2-ot ittam, meg a kolarol is, es fogytam 5 kilot is. Kb. azota vagyok szarul.

    Vernyomasom most 115/65, ha felet veszek. 125/65-70, ha negyedet veszek.
    Pulzus nyugalmi heslyzetben 45-52.
    Lepcsozes utan is 60 alatt marad.

    Ki milyen gyogyszert szed es erzett-e mellekhatast?
  • Domady
    #151
    Sziasztok!
    5 percig tartottam azt az UFÓ szerű kütyüt a csuklómon és már nem volt olyan magas a vérnyomásom… és ezt rendszeresen megcsinálja velem, hihetetlen! UFÓ szerű kütyü
  • marxell
    #150
    Közel sem.. nekem mérték, volt 200/90 nem is éreztem, hogy valami bajom lenne.. azóta szerencsére csak enyhén magas, van amikor normális..
    sőt volt egyszer mikor alacsony volt :D
  • Jano
    #149
    Akinek alapból 70-80 a pulzusa, és lezuhan 50-re, az naná, hogy szarul van.
    Ha valakinek alkatilag eleve alacsony (sportszív), az nem probléma.
  • Zigdris
    #148
    anyámnak néha lemegy 50 alá a pulzusa, volt olyan hogy elájult. hülyeséget ne mondj.
  • Levander
    #147
    Neked=nekem
  • Levander
    #146
    Bens, az alacsony pulzus épp, hogy jó!
    Ez azt jelenti, hogy neked a szíved 40 összehúzódással annyit tud pumpálni, mint az enyém 78-al. Ez nagyon előnyös, mert kevesebbet kell dolgoznia az amúgy is leterhelt szívnek.
  • Levander
    #145
    Neked 125/80 és kiskoromban se volt sokkal kevesebb... Az első szám volt csak 120.

    Ami jó, az a pulzusom csökkenése.
    Nekem túlsúlyom van és ebből nyilván érthető, hogy nem mozogtam túl sokat... A pulzusom így 84-85 körül volt... Most 1 hónapja mindennap munkába megyek napi kétszer biciklivel, majd onnan haza és a tegnapi mérés alapján már csak 78 a pulzusom. :)

    Szép napot
  • mgenya911
    #144
    106/58 stabilan kis csalással
  • hykao #143
    Az tényleg eléggé magas. Sikerült kideríteni az okát?
    Nekem inkább a pulzusszámmal van bajom, azzal is csak akkor, amikor épp nem kéne: általában alvás közben éjszaka. (mert az egyik szívbillentyű nem zár rendesen) :)
    A bétablokkolók nálam nemigazán jöttek be, inkább csak a kedvezőtlen mellékhatásaik érvényesültek. :) Nekem a kálciumcsatorna-blokkolók jönnek be. Azoknak egyébként kevesebb a mellékhatása, viszont ugyanolyan hatékonyak lehetnek gyógyászati szempontból.
  • bens
    #142
    esetleg ah valaki tud megoldást, vagy hasonló gondokkal küzd, megoszhatná a tapasztalatokat.
  • bens
    #141
    ha más mérő is ennyiket mutat, akkor én a helyedbe gyorsan orvoshoz mennék :P

    amúgy nekem is szar a vérnyomásom, 150/90 körül van, néha 160-ig is felmegy, ami nagyon magas 22 éves embernél. szedek rá néha ß-blokkolót, ami viszont csökkenti a sport miatt amúgy is 45-ös pulzusomat, így lemegy néha nyugalomban 40 alá :P ami azt mondják szintén nem éppen jó.
  • hykao #140
    Valószínű nem jó a vérnyomásmérő, vagy szívbillentyű problémád van. :)
  • Sekler
    #139
    egy kérdésem lenne, mi oka lehet hogy nekem ilyen vad értékek jönnek ki gyakran a vérnyomásomra: 140/40 stb tehát a diasztolés nyomásom olyan hihetetlenül alacsony, volt már 35ös... :S
  • Sekler
    #138
    Az optimális vérnyomás átlaga 138/83 Hgmm, melyet a Nemzetközi Hipertónia Társaság határozott meg 1998ban egy széleskörû, nemzetközi vizsgálat eredményeképpen.

    forrás
  • Aquir
    #137
    mert az ország másik felében van (ergo nem találkozok vele) és egyedül csak ezért most nem hívom fel:)
  • bigapó
    #136
    te akkor el vagy tévedve:DDDDDD

    miért nem anyudat kérded meg és utánna beírnád ide???
  • Aquir
    #135
    majd később, most megyek egy Fábry Sanyi önálló estre itt Szegeden:)
  • hykao #134
    tessék, olvasgassatok
  • Aquir
    #133
    anyám orvos
  • bigapó
    #132
    szinte biztos, hogy ez a válasz:)

    de érdemes megkérdezned egy orvost erről, Ő csak tudja, hogy miért ott mérik és legalább bizonyíték is lesz rá, valamint ide is beírhatnád:)
  • Aquir
    #131
    végülis az is lehet