Alvás igény korosztályonként mennyi?
  • sz4bolcs
    #78
    Érdekes téma. Nálam nincs alváshoz kötve, mikor ébredek jól. Tényleg nagyon faja, amikor az ember korán fekszik, és korán reggel már sétálgat. De van, mikor hajnalig fennvan, és korán kómásan ébred, és az a Yesterdays kóma hangulattal sétál a városban. Az is tud jó lenni, mikor délben kelek. Attól függ, hogy aludtam el előző nap, milyen élményeim voltak. Most pl. 9kor elaludtam, és fél7kor keltem, az 9 óra. Nyáron ha vmit muszáj volt csinálni, és nagyon nem volt kedvem hozzá, mindig elálmosodtam, és aludtam. Volt olyan, hogy túlaludtam magam (nem tudom másképp leírni): a gyomrom szúrt, a fejem pedig mint ha satuba fogták volna. Ez akkor jött elő, amikor elaludtam, aztán amikor fölébredtem ettem valamit, és újra elaludtam, és volt, mikor még harmadszor is elaludtam. Kóma+bizsergés a gyomorban, és a fejben. Emlékezetes ébredésem volt, egy pálinkás jóreggelt. Este lerészegedtünk, telítődtünk nikotinnal, és sörrel, aztán hajnalban pálinkás jóreggelt.. Reggel büdösen, egy füstös teremben a lehányt kanapén másnaposan, még a szintet fönntartva pálinkákkal, kómásan annyira jó volt elindulni, és a távolsági buszra várni, hogy leírhatatlan. Az az üresség... és kimész a napra, és megsüti a nap az arcod, látod az éledező várost, beszívod a levegőt, a tested nem friss, de az elméd mégis minden kis rezzenést észrevesz, olyan, mint amikor már nem akarsz aludni, mert fáradt vagy, de túlvagy a holtponton. woohooo Pécs egy király város. Remélem nem keverem össze a rock&rollt a nihilizmussal.