Emberibb Parkolásért Mozgalom
  • Vlala #26
    Mire jogosít fel a mozgássérült-igazolvány?

    Azért kérdeztem, mert ma egy kicsit betelt nálam a pohár, egy nővel folytatott "kedves, baráti" beszélgetés során. A hölgy ugyanis olyan szépen felállt a járdára, keresztben, hogy a sövényre kell felmásznia annak, aki ki akarja kerülni, vagy meg kell vívnia harcát az út forgalmával. Rákérdeztem, hogy "Elnézést, hölgyem,biztos Ön abban, hogy jó helyen áll ez az autó?" Először egy haggyonbékén volt a válasz, és el akart sietni a helyszínről, aztán meglátta a kezemben a telefont (kaptam egy sms-t, semmi különös) biztos azt hitte, közterületis vagyok, visszalépett, és kaján vigyorral kitette az ablakba a mozgássértült-igazolását, amely nem változtat azon a tényen, hogy babakocsival még mindig ki kell mászni az útra, a járókeretes idős nénik pedig éppen repülni tanulnak ebéd utáni sétájuk közben.

    Tudtommal a mozgássérült-igazolás ingyenes parkolást engedélyez, továbbá speciális, gyépé-only parkolóhelyekre beállásra jogosít fel.A hölgy bitzosan nem venné jó néven, ha a déli csúcsforgalombanmegállnék előtte, és gyépétáblát a szélvédő mögé téve dugót okoznék előtte. Nem venné jó néven, mert feltartom, akadályozom, és különben is, oltári nagy baromság az egész. Akkor ő milyen alapon teszi meg ugyanezt a gyalogosokkal?