I am the Doctor whether you like it, or not!
  • Dzsini
    #193
    de, van néhány nagyon nagyon jó rész a régiben is (még a mai stílushoz képest is pörgősek, izgalmasak) - de azért nagyon más az alap tempó. Egy rész általában 4-6 x 25 perces, és nem 1 (ritkán 2)x 45. Ha annyira nem akarsz belemerülni, akkor tudok egy-két ajánlatot is írni, de ha csak azokat nézed meg, amihez van magyar felirat, akkor sok mellét nem lősz :) Bár sajnos kimarad a teljes 2. Doktor időszak, azok sajnos nagy részben elpusztultak amúgy is, és csak hanganyag+képek maradtak meg, viszont a harmadik teljes sorozata megvan, és azok jól sikerült részek, a UNIT fénykorában :)

    Tennant sokaknak volt "a Doktor", hiszen ott ismerték meg - én úgy, hogy már láttam az összes részt, és meghallgattam ~200 hangjátékot meg elolvastam pár tucat regényt, azt mondom, hogy nagyon jó volt, bár nagyon modern és túlságosan emberi. A többi Doktor sokkal inkább idegen volt, érezhetően más kultúrával, más értékrenddel, ami rendszerint konfliktusok (és a történet) forrása volt. Tennant pedig (persze szánt szándékkal) sokkal közelebb került a kedvenc emberi fajához (és ezért a végére összeszedett pár vödörnyi világfájdalmat), és Matt Smith pont ezzel szemben megint egy excentrikus, idegen (mármint földönkívüli) Doktor lett.