2363
I am the Doctor whether you like it, or not!
  • Alex2
    #226
    köszi
    én is olvastam hogy kettévágják, nem tudom hogy ettől jobb lesz-e
  • Dzsini
    #225
    nincs még hivatalos időpont, ráadásul kettévágják az évadot tavaszra és őszre - az én tippem április-május és szeptember-október.
  • Alex2
    #224
    tudom hogy tavasszal folytatódik a sorozat,de melyik hónapban?
    köszi
  • Narxis
    #223
    http://comment.blog.hu/2010/12/29/jo_lesz_a_doctor_who_kovetkezo_evada_is
  • Narxis
    #222
    OMFG ez rohadt jó rész volt, remélem még lesz vagy 20 évad. Hát igen, pár szabály fel lett rúgva, de ilyenek a karácsonyi külön epizódok. Coming soon alapján durva részek lesznek... :D
  • Dzsini
    #221
    na akkor az apróságok:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Egyrészt a "nem változtatjuk meg a megtörtént eseményeket" kicsit keményen fel lett rúgva, ejnyebejnye, de ez van - csinált már cifrábbat is, itt érdekes volt egy "elszenvedő" szempontjából látni, hogy megjelennek az emlékek.
    Másrészt viszont miből állt volna bedobni a TARDISt a hajóba, beterelni azt a ~3000 embert és elszállni velük ízlés szerinti helyre (a hajót mondjuk akkor sem menti meg, de amiatt nem is aggódott - valószínűleg nem okozott volna a felszínen gondot)?
    Harmadrészt a régi részekben elég komolyan tiltva volt a TARDIS-on kívül azonos személyek különböző időből való érintése (van valami neve is, most nem néztem utána), bár ezt már A Big Bang-ben is figyelmen kívül hagyták, ott Amy találkozott önmagával.


    I wear a Stetson now. Stetsons are cool.
  • Alex2
    #220
    megnéztem,nagyon jó rész volt :)
    nem hiszem hogy kibírom tavaszig.
    a Marilyn Monroe-s rész vicces volt,de a többi Doktoros poénon is jót mosolyogtam :D
  • Dzsini
    #219
    végre megnézitek, és feltehetem az első kérdésemet, ami másnap reggelre eszembe jutott az egész sztorival kapcsolatban :)
  • Narxis
    #218
    thx, Allard 4ever!
  • Dzsini
    #217
    én reggel 7 körül néztem, akkor nem volt - köszi!
  • Alex2
    #216
    Van már magyar fordítás Allard-tól.
    A hosszupuskasub.com-on megtalálhatjátok.
  • Alex2
    #215
    valaki talált-e már magyar felíratott a Christmas Carol-hoz?
  • Dzsini
    #214
    nekem sajnos kevés hozzá a laptopom, el se indul :(
  • stargatelost
    #213
    első kettőt végigtoltam, egész pofás, meglepően jó egy ingyenes játékhoz képest. gyűjthető kártyák rulz :D majd valamikor a másik kettőt is végigjátszom
  • Alex2
    #212
    Helló!
    Örülök hogy rátaláltam erre a fórumra!
    A Doctor Who egyszerűen nagyszerű sorozat.
    Szerintem David Tennant a legjobb Doktor,bár már Matt-et is szeretem.
    Remélem ma már lesz felírat mert alig bírom ki hogy ne nézzek bele.
    Amúgy közületek valaki játszi az Adventure Game-mel?
  • Narxis
    #211
  • Andr0
    #210
    imádom! Doki Amy :D Meg a szőke csaj:D ásztákúrvá IMÁDOM a Brit akcentust! imádom az egész story-t és a repülő halakat!!! Csak a DOCTOR WHO még vagy 100 évig menjen a tv-ben :D
  • Dzsini
    #209
    én tegnap este megnéztem kb. 1 órával azután, hogy odakint vége volt :) (viszont az angol és a magyar feliratot is elteszem hozzá későbbiekre)

    a magyar fordító (Allard) amúgy nagyon jó, bár néha mókás melléket lő a fordítással - pár szólást meg közmondást nem ismer (meg egyszer-egyszer félreértett pár mondatot) de még mindig sokkal jobban sikerültek a fordításai, mint a tévés szinkron, ahol párszor néztem furán, hogy akkor ez most fordítógéppel készült-e, vagy ember is látta :)
  • Narxis
    #208
    Én várok, Dzsini már megnézte és a magyar feliratot várom. Engem már az is idegesít ha egyetlen szót nem értek, ezért szeretem inkább felirattal nézni, de ha sokáig tart akkor úgyis megnézem anélkül.
  • biomage
    #207
    azt hogy várjátok az angol subot -.-
    tudtok angolul, és a szinkron alapból angol, szal nem kell semmire várni
  • Narxis
    #206
    Lenézni a feliratra? Aki először néz feliratos filmet/sorozatot annak biztos így kell, de én már évek óta így nézek mindent, valahogy együtt látom a kettőt. :D Jó, nem is valami bazi nagy monitoron vagy TV-n nézem...

    Akkor szoktam felirat nélkül nézni ha tudom, hogy minimum 1 hétig is eltarthat mire lefordítja valaki, addig nem bírom ki és biztos megnézem, de a Doctor Who elég népszerű, szerintem holnap vagy holnap után már lesz is magyar felirat. ;)
  • Dzsini
    #205
    de igen - mit kell ezen nem érteni? :)

    Narxis: profi vagy :D (amúgy simán le lehet maradni apró momentumokról olvasás közben, egy-egy pillantásról, mozdulatról, poénról... bármennyire rövid időre nézel le a feliratra)
  • biomage
    #204
    nem értelek benneteket, a DR who nem angol sorozat?
  • Narxis
    #203
    Tudom egyszerre olvasni és nézni is.
  • Dzsini
    #202
    mert akkor a feliratot olvasod a kép nézése helyett?
  • Narxis
    #201
    Igen, én is, de megvárom a feliratot mert úgy jobb. :p
  • Dzsini
    #200
    angol már van :) (meg tudok is angolul, felirat nélkül)
  • Narxis
    #199
    Nincs felirat.
  • Dzsini
    #198
    jó lett bizony.
  • Narxis
    #197
    jaja :D
  • Andr0
    #196
    wááá holnap este doki:d Kit érdekel a karácsony ugorjuk már át...:D
  • Dzsini
    #195
    dehogy is, úgy emlékeznek az előzőre, ahogy akkor kinézett. Sokszor volt is mellette valamilyen társ amikor regenerálódott, és "átvezette" a nézőket is az új Doktor elfogadásába :)

    pl. Sarah Jane Smith most már 7 különféle Doktorral találkozott csak a tévés részekben (1,2,3,4,5,10,11, bár társa csak a harmadiknak és a negyediknek volt, plusz teljes közös kalandja volt a tizedikkel és a tizenegyedikkel is), a regényeket hozzávéve találkozott a hetedik Doktorral is.
  • biomage
    #194
    Tényleg, ha 1 doktor meghal, akkor minden ember aki látta az előzőt, annak a memóriája módosul ara akivé volt?
  • Dzsini
    #193
    de, van néhány nagyon nagyon jó rész a régiben is (még a mai stílushoz képest is pörgősek, izgalmasak) - de azért nagyon más az alap tempó. Egy rész általában 4-6 x 25 perces, és nem 1 (ritkán 2)x 45. Ha annyira nem akarsz belemerülni, akkor tudok egy-két ajánlatot is írni, de ha csak azokat nézed meg, amihez van magyar felirat, akkor sok mellét nem lősz :) Bár sajnos kimarad a teljes 2. Doktor időszak, azok sajnos nagy részben elpusztultak amúgy is, és csak hanganyag+képek maradtak meg, viszont a harmadik teljes sorozata megvan, és azok jól sikerült részek, a UNIT fénykorában :)

    Tennant sokaknak volt "a Doktor", hiszen ott ismerték meg - én úgy, hogy már láttam az összes részt, és meghallgattam ~200 hangjátékot meg elolvastam pár tucat regényt, azt mondom, hogy nagyon jó volt, bár nagyon modern és túlságosan emberi. A többi Doktor sokkal inkább idegen volt, érezhetően más kultúrával, más értékrenddel, ami rendszerint konfliktusok (és a történet) forrása volt. Tennant pedig (persze szánt szándékkal) sokkal közelebb került a kedvenc emberi fajához (és ezért a végére összeszedett pár vödörnyi világfájdalmat), és Matt Smith pont ezzel szemben megint egy excentrikus, idegen (mármint földönkívüli) Doktor lett.
  • Narxis
    #192
    Kösz, megnézem, bár a régiben nem lesznek olyan izgalmas részek, vagy igen?
  • Narxis
    #191
    Am. nem azt mondom, hogy a többiek gyengék, csak Tennant olyan volt, hogy ránéztem és azt mondtam, hogy na ő a Doktor. Szerintem ha jó a sorozat akkor mindegyik dokit megkedveli az ember egy idő után. Mindegyik egyedi és pont ez a jó ebben a sorozatban, többek között... mindig tud újat mutatni.

    Kedvenc részeim az újakból meg a szobrosak, azok elég paráztatósak, de jó volt a könyvtáros is a húsevő árnyékokkal. Ami meg elgondolkodtató volt az a kristályos rész, amikor vakációzott Tennant és egyedül ment egy kis űrhajón pár turistával. Egyrészt paráztatós volt ahogy ismételte a szavukat a lény, másrészt mivé tud válni az ember ha fél, egy állattá.
  • Dzsini
    #190
    olvass vissza, ebben a topicban is ott a link a 200+ gigás torrentre, fent van ezer helyen :)
  • Narxis
    #189
    Régieket nem láttam, nem tudom honnan letölteni. :S
  • Dzsini
    #188
    az meg, hogy ráöntötték - a 11. jobban hasonlít a negyedik dokira (meg a másodikra, meg egy kicsit a hatodikra), Tennant meg főleg az ötödikre (de azt mondta is, hogy gyerekként ő volt az "ő Doktora", így tudatosan róla mintázta meg magát - és ezért volt oda meg vissza, mikor a Time Crashben összehozták vele :) )
  • Dzsini
    #187
    nem tér vissza, maximum majd az évfordulóra egy rövid fellépésre (de ha minden jól megy, oda az összes élő Doktort megpróbálhatják összeszedni, csak az első három nem él)

    és hogy a legjobb volt - szerintem a régiek között voltak legalább olyan jók, igazán egyetlen gyenge se volt köztük... a hatoska is beleért, bár igazán csak a hangjátékokban jött ki, a tévésorozat akkor épp eléggé döcögött.