Az emberiség hány százaléka képes ölni a háborúban?
  • warhammerLINUX
    #142
    Jópár hónapja épp egy "kibeszélő" showban valami hasonlóról volt szó. Nevetséges és béna érvelések és ellenérvek hangoztak el. Különössen szomorú volt, hogy egy középkorú férfi képtelen volt megvédeni magát pár öregasszonnyal szemben akik az miatt vonták felelősségre, hogy galambokat lövöldözött le. Épp azok az asszonyok tették mindezt, akik egyébként hetente vágják el a csirkék nyakát !
    Szerintem, hogy az öléshez csak egy indok, ideológia, kényszer stb. kell és már benne is van az ember.
    Persze vannak akik azt hangoztatják, hogy egy állat megölése más mint egy emberé ! És miért lenne más ? (vannak emberek akik rosszabbak mint az állat!)
    Tudományos szempontból is megközelithető a kérdés, bár én nem biztos, hogy a legalkalmasabb vagyok erre. Az emberiség évmilliók óta harcol. Az marad fenn aki a harcban gőz, tehát a géneknek tovább kell vinni valamit abból amit ősapáink adtak. Az élet=harc.
    A kérdéskör sokrétegű, szerteágazó. Kicsit nehéz röviden körbekeriteni a lényegét.