• janyikzs
    #55
    A pingvint nem lehet lelőni :) , ez tény!

    Próbáltam mindkettőt (win/lin), mindkettő jó (szerintem). De játszani is akarok a gépen, és a gyerekem is, tehát adott a megoldás. Nem azért mert sokkal jobb/rosszabb, hanem azzal tudok.
    Korábban valaki dicsérte az OpenOffice-t, win alatt is van, ingyenes, és sok dolog van ami ingyenes.
    Azt meg mindenki tudja, hogy win alatt azért nincs sok progi (pl. normális szövegszerkesztő, táblázatkezelő, adatbázis-kezelő, rajz/fotóprogi) mert beperelnék őket, hogy mást így nem hagynak érvényesülni. Így valószínűleg nem is várható benne alapból. Ezért van az, hogy rá kell pakolni sokmindent. De szinte mindenből van itt is ingyenes.

    Az ár azért nem elhanyagolható, ha ingyenes progikat használunkm, akkor az op. rendszerek közti különbséget kell nézni. Nekem amelyik tetszett linuxból az a Susie (ha jól írom), csak sajna az sem ingyenes, nem de. Így már nincs is olyan hatalmas előnye árban a win-nel szemben, ráadásul játszani se lehet vele úgy, ha felraknám, mit mondjak a gyereknek, hogy nem játszhat?