• Ackro
    #1579
    Hi!

    elég láma vagyok flashből, amit a neten találtam megoldások nem működtek nálam ezért hozzátok fordulok.
    a probléma a következő: van egy data_sphere nevű movieclip a libraryban, nincs instance belőle kinn a stage-en és scriptből (AS2) szeretném berakni a stage-re. a neten az attachMovie parancsot találtam erre a célra. ezt próbáltam: _root.attachMovie("data_sphere","data_sphere2",_root.getNextHighestDepth())
    ez nem működik és ennek idézőjel nélküli, felmenő és lemenő ágainak minden permutációja hatástalan.
    Akárhonnan címzem (_root, stage,this,semmi,táp,falidugó,trafóház,paks) data_sphere nem létezik, mindig undefined-ot ír ki
    pl: _root["data_sphere"] = undefined,
    _root["data_sphere2"]=undefined,
    _root.data_sphere = undefined,
    _root.data_sphere2 = undefined
    szóval végigzongoráztam és sehogyan nem találja a libraryban lévő nyomorult movieclippet
    pls help!
    ui: amúgy a script assist meg azt írja ki egy if..else-re, hogy az else-hez nincs if ág és nem indul el, amúgy pedig hiba nélkül lefut a script. legutoljára commodore16-on találkoztam ilyen komoly debuggerrel hogy rakná keresztbe a villát a torkán aki ezt írta.
    khmm bocs a közjátékért de már a hajam tépem pedig nincs sok...