1609
  • joebacsi
    #1609
    legyártasz egy ilyet after effects-ben, aztán beteszed bitmap overlaybe:
    http://www.youtube.com/watch?v=QTNOb8i_N5g
  • Alice Sabbat
    #1608
    tudom hogy nem nagyon jártok már ide de egy kérdés hátha

    http://cloudsovercuba.com/

    ezt a sercegés oldtimer feelinget.. hogyan lehet elkészíteni adobe-flash el vagy adobe html 5 szerkesztővel

    vagy havan ötletetk hol, milyen fórumon lenne érdemes megkérdezni ?
  • binya
    #1607
    üdv mindenkinek !

    Egy flashbanner szerkesztő programot keresnék ! Van valakinek valami ötlete !

    Lehetőleg Free version legyen és jó lenne ha magyar lenne , de ha nem az se nagy baj !
  • Sas6
    #1606
    sziasztok!

    az lenne a kérdésem hogy egy flash alapú weboldalt szeretnék csinálni, viszont most 1024 x 768 as a mérete és ha feltöltöm egy tárhelyre nem jeleníti meg az egész tartalmat, csak amennyi épp a képernyőből épp látszik.
    hogyan lehetne valami görgető sávot berakni hogy láthassuk az egész tartalmat?

    Köszi!
  • Brinn
    #1605
    Amikor megnyitok egy .psd fájlt crashel a Flash. Váratlan hiba törtélnt, de se hibakód se nevet nem dob, csak annyit h küldjem el a supportnak.

    Valamit rosszul állítok be?
  • MANOWAR
    #1604
    letöltöd, kicsomagolod és meg találod a Docs/Manual.pdf-et amiben le van írva minden.
    Milyen menü? Az hogy lenyiló az egy dolog vertikális vagy horizontális, az is flasben kellene? keres rá így: vertical flash menu, horizontal flash menu.
  • Brinn
    #1603
    Sziasztok!

    Szeretnék beilleszteni egy képgalériát, találtam a neten egyet, letöltöttem hozzá a progit ami azt írja egy 7 soros kódot kell csak bemásolni valahová. A kérdés az hová kell ezt bemásolni és hogyan tudom elhelyezni?

    A másik kérdés pedig hogyan tudok egy olyan lenyíló menüpontot csinálni ami transzparens?

    Előre is köszönöm a segítséget.
  • MANOWAR
    #1602
    1. Add a new layer, say "actions"
    2. Make sure that the last frame(note: its frame not keyframe) number is equal to the last frame of whole movie. This is to ensure that the following code works throughout the movie
    3. Now click on the first frame of actions layer and press F9 to open Action Panel and write this code:
    HTML and CSS Syntax (Toggle Plain Text)

    _root.onMouseUp= function() {
    getURL("http://www.google.com", "_blank");
    };

    de tessék kipróbálni több alternatívát
  • kifli
    #1601
    hmm, szerintem valamit roszul csinálhatok, mert nem akar működni :(

    így csinálom:

    1. létre hozok egy új layert, majd átnevezem actions-ra
    2 f9-et nyomok az első képkockára

    beleírom ezt:

    mcbutton.onRelease = function:void () {
    getURL("http://www.yahoo.com");
    };

    De kapok egy ilyen errort: Scene 1, Layer 'actions', Frame 1, Line 1 1084:Syntax error: expecting leftparen befor colon
  • MANOWAR
    #1600
    itten tessék körülnézni több variáns is van :)
  • kifli
    #1599
    Üdv, kérdésem lenne, ha él még a topik :)

    készítettem egy flash baner szerűséget.

    AZt hogy tudom elérni, hogyha rákattintanak erre a banere, akkor az megnyisson egy weboldalt?
  • TheLostOne
    #1598
    Hi, ismeri ezt valaki?
    Sothink SWF Quicker

    Webfejlesztő cég alapítására készülök egy haverral, egyelőre csak egyszerűbb dolgokhoz kéne majd Flash, a rendes Adobe Flash 220 ezer forintos ára kissé durva, de most találtam ezt.

    Trial verziót épp most nézegetem, eddig tetszik a dolog, de ha valamelyikőtök esetleg próbálta már kíváncsi lennék a véleményére.
  • MANOWAR
    #1597
    Flash mindig is folyamatosan bővült de még eddig sohasem ment át olyan hatalmas változáson, mint amit az új Actionscript 3 hozott. Akár nyugodtan beszélhetnénk róla úgy, mint egy teljesen más nyelvről mivel alapjaiban lett újraírva és a futtatást is másik virtuális gép végzi (AVM2, Actionscript Virtual Maschine 2) a flash playeren belül. Hasonlóságok természetesen vannak, viszont egy AS2-es kód AS3-asra átírása komplexebb dolgok esetén akár a kód újraírását is vonhatja maga után.
  • greco
    #1596
    Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni.Adott egy fla as3-ban és ezt szeretném használni a saját munkámban ami as2-es.Hogyan kellene átírnom a scriptet hogy használható legyen? Sajnos ehhez nem értek. Innen letölthető az fla.
    Előre is köszönöm a segítséget!
  • vassgaby
    #1595
    Sziasztok!
    Egyszerű menüt akarok készíteni, de egyelőre csak annyit,h van 3 gombom és a legelső gomb megnyomására előbukkanjon a többi menüpont,újbóli megnyomására pedig eltűnjenek. Egy layeren rajzoltam, az 1. flame-re 1 gombot, majd ugyanezt a gombot áttettem a 2.frame-re is,és még alárajzoltam 2 gombot.
    Csináltam 1 "action" layer és beírtam az 1. flamere:
    stop();
    gomb1.onRelease= function(){
    gotoAndStop(2);
    }
    // ha megnyomom a gombot ugorjon a 2-es frame-re

    Action layer 2. flame-re pedig:

    stop();
    gomb1.onRelease = function() {
    gotoAndStop(1);
    };
    // ha megnyomom a gombot ugorjon az 1-es frame-re
    gomb2.onRelease = function() {
    getURL("http://www.iwiw.hu/", "_self");
    };
    gomb3.onRelease = function() {
    getURL("http://www.facebook.com/", "_self");
    };

    Amikor indítom még sem csinál semmit. (A gombok kaptak instance nevet is, és így is - úgy is átírtam a kódot,eddig sehogyse működött)
  • Jana93
    #1594
    Sziasztok!

    Ne haragudjatok, hogy csak így berontok, de a googleban nem találtam semmi használhatót, gondoltam megpróbálok érdeklődni itt.

    Szeretnénk létrehozni egy kvízjátékot az egyik ismerősömmel, de nem tudjuk, milyen programmal álljunk neki. Ti mit javasoltok? Én a Flashről és a Javaról hallottam...

    Sajnos egyikben sem vagyok jártas, HTML és CSSt tanultam régen programozni, gondolom semmi közük hozzá... Szóval ti mit javasolnátok? Flasht, vagy Javát?

    Kérdésekkel folyamatosan bővíthető játékot szeretnénk, 1 perc válaszadási idővel.

    Remélem nem zavartam :)
  • Picar77
    #1593
    hali, nem tom jár-e ide még valaki de azért megkérdem
    az lenne a gondom hogy házinak kaptam egy auto átfestési feladatot azzal megspékelve hogy lehessen is 360 fokban forgatni, na a forgatás az tök jol is müködik viszont a szineszéssel van egy kis gond, ha rányomok a gombra ami a piros autobol zöldet csinál akkor ez megis történik de ha forgatnám a kocsit vissza ugrik eredeti szinére :\
    valakinek valami ötlet ?

    ez lenne a szinállito:
    function szinalito()
    {
    blueButton.addEventListener(MouseEvent.CLICK, szint);
    yellowButton.addEventListener(MouseEvent.CLICK, szint);
    greenButton.addEventListener(MouseEvent.CLICK, szint);
    pinkButton.addEventListener(MouseEvent.CLICK, szint);
    grayButton.addEventListener(MouseEvent.CLICK, szint);

    }
    szinalito();

    function szint(arg:MouseEvent)
    {
    var colorSquareName:String = arg.currentTarget.name;
    var squareColor:uint;

    if (colorSquareName == "blueButton")
    {
    squareColor = 0xC4D6FF;
    }
    else if (colorSquareName == "yellowButton")
    {
    squareColor = 0xFFCC00;
    }
    else if (colorSquareName == "greenButton")
    {
    squareColor = 0x99CC00;
    }
    else if (colorSquareName == "pinkButton")
    {
    squareColor = 0xFF6666;
    }
    else if (colorSquareName == "grayButton")
    {
    squareColor = 0x666666;
    }
    changeColor(squareColor);
    }

    function changeColor(newColor:uint)
    {
    var colorTransform:ColorTransform = szin.transform.colorTransform;
    colorTransform.color = newColor;

    szin.transform.colorTransform = colorTransform;
    }
  • MANOWAR
    #1592
    Flash CS5-ben :)
  • MANOWAR
    #1591
    AS3-ban kellene egy egérkezelő action kijelölt területhez (hide), hogy lehet mozgó animáció fix részére rádobni?
    Terület (link helye)kivan jelölve, kattra szeretném ha másik html-t töltene be de nem igazán megy a dolog. :(
  • Jim Morrison
    #1590
    ja
  • MANOWAR
    #1589
    Él még ez a topik? :)
  • Fülüke
    #1588
    Kösz! :D
  • MerlinW
    #1587
    Transzparens képet importálj be:)
  • Ryleh
    #1586
    mind2 alt,1 xerre...es a ";" gomb...is muxik
    koszonom a valaszt:))
  • Ackro
    #1585
    én alt+59-el oldottam meg :)
  • Fülüke
    #1584
    Üdv!

    Az adobe flash cs3-at használom, és megtudná valaki mondani, hogy hogyan kell abban megcsinálni azt, hogy van egy kép aminek fehér a háttere, beimportálom a könyvtárvba és amikor ráhúzom a színpadra, akkor ott csak magát a képet mutassa a fehér háttér nélkül. (úgy mintha screenelnék egy hátteret)
  • Ryleh
    #1583
    sziasztok!

    visszatero gondom(es persze mindig elfelejtem a megoldast leirni vhova)..
    alapbol AS ben nem tudok ;-ot irni.
    Tudom ez egy apro beallitason mulik,de elfelejtettem.
    XP-sp3 angol-a bellentyuzetem magyar.
    valami configbeallitas a flash-en belul..de komolyan elfelejtem mindig:)

    koszi a helpet:)
  • paj01
    #1582
    Hi

    Valaki nem tudja h miert van az h az adobe flashplayer 10 el miert akadnak/laggolnak a videok? Youtube siman megy, sot az ilyen hiper szuper flashes weboldalak is mennek, igazabol akkor van gubanc ha a lejatszott video melett a weboldalon van pl egy flash reklamfelulet ami szinten valami animaciot csinal. Mintha egyszerre ket flash objektumot nem birna el a gepem:D de emlekeim szerint a 9es verzioval nem volt ilyesmi.XP t hasznalok meg chrome ot.
    Lehet nem a legjobb topikba irtam de itt csak ert hozza valaki velem ellentetben:)
  • Shiwo
    #1581
    Hali !

    ha szeretném a következő flash-t betetetni bannerbe itt az sg-n, 620x250-es méretben, akkor hogyan kell pontosan megadnom a moderátoroknak ?

    link: http://shiwo.uw.hu/flash/snf_banner/snf_banner.swf

    illetve másik láma kérdés, ha csak szimplán egy kommentbe szeretném beszúrni, az hogyan lehetséges ?
  • Ackro
    #1580
    megtaláltam a megoldást: export for actionscript...
  • Ackro
    #1579
    Hi!

    elég láma vagyok flashből, amit a neten találtam megoldások nem működtek nálam ezért hozzátok fordulok.
    a probléma a következő: van egy data_sphere nevű movieclip a libraryban, nincs instance belőle kinn a stage-en és scriptből (AS2) szeretném berakni a stage-re. a neten az attachMovie parancsot találtam erre a célra. ezt próbáltam: _root.attachMovie("data_sphere","data_sphere2",_root.getNextHighestDepth())
    ez nem működik és ennek idézőjel nélküli, felmenő és lemenő ágainak minden permutációja hatástalan.
    Akárhonnan címzem (_root, stage,this,semmi,táp,falidugó,trafóház,paks) data_sphere nem létezik, mindig undefined-ot ír ki
    pl: _root["data_sphere"] = undefined,
    _root["data_sphere2"]=undefined,
    _root.data_sphere = undefined,
    _root.data_sphere2 = undefined
    szóval végigzongoráztam és sehogyan nem találja a libraryban lévő nyomorult movieclippet
    pls help!
    ui: amúgy a script assist meg azt írja ki egy if..else-re, hogy az else-hez nincs if ág és nem indul el, amúgy pedig hiba nélkül lefut a script. legutoljára commodore16-on találkoztam ilyen komoly debuggerrel hogy rakná keresztbe a villát a torkán aki ezt írta.
    khmm bocs a közjátékért de már a hajam tépem pedig nincs sok...
  • MerlinW
    #1578
    Használd a PPA-t a legfrissebbhez:

    sudo apt-get purge flashplugin-nonfree flashplugin-installer
    sudo add-apt-repository ppa:sevenmachines/flash
    sudo apt-get update
    sudo apt-get install flashplugin64-installer

    Legközelebb gyere az Ubuntu topikba, ha ilyen jellegű kérdésed van.
  • Inquisitor
    #1577
    Nem tudja valaki, hogy az Adobe mikor kegyeskedik kiadni Linuxon kívül más platformra az x64-es flash plaer próbaverziót? Linuxra már egy éve volt pre alfa, most néztem egy videót, hogy miként kell Ubuntu 10.04-re feltenni a legutolsó Alpha verziót ... elhiszem, hogy bonyolult a kompatibilitás miatt, de mióta csinálják már? 5 éve?
  • szepppy
    #1576
    Helo! Sikerült megoldanom :) Hiba nálam volt :P
  • Toto652
    #1575
    Érdekes... próbáld meg, hogy a galériát a főkönyvtárba teszed.
  • szepppy
    #1574
    Nem is lehet megoldani a linkelést???
  • Dobronski
    #1573
    "Csináltam egy weboldalt flash-be"
    Itt a probléma.
  • szepppy
    #1572
    Hali!
    Kipróbáltam de inkább leírom az egészet hogy gondolom :)
    1, Csináltam egy weboldalt flash-be. A c: meghajtón a web mappába mentettem ki html-be(script,swf,fla,index.html fájl van benne).

    2, Csináltam egy html-es galériát.Galeria mappában van és az index.html fájlra szeretnék benne hivatkozni.

    3,A web mappába tettem másoltam a geleria mappát.Így minden mappa egy helyen van.

    4, A flash-be készítettem egy gombot és megadtam neki a linket.(c:\web\galeria\ index.html). A web mappába elindítom az index.html fájlt akkor megnyílik a böngészőben rákkantintok a gombra és megnyitja a geliriaban az index.html fájlt egy másik ablakban. Így működik rendesen.

    5, Ha feltöltöm a web mappa tartalmát ftp keresztül a webre akkor nem jó a link. Próbáltam átírni galeria\index.html-re de ftp ugy se működött.
  • Evin
    #1571
    Mindig a relatív elérési utat kell megadni, és sosem lesz vele probléma. Tehát azt az utat, ami a linktől a linkeltig mutat: c:\doksi\dok\xy.html hanem ha a doksi-ban van a flash, akkor dok\xy.html stb.
  • szepppy
    #1570
    Helo! Sikerült meg csinálnom linkelést müködik is a gomb ha rányomok meg nyílik egy új oldalon a böngészőben. Csak ha feltöltöm webre akkor nem működik a link. Ilyen kor hogy adjam meg az elérési utat ??