• Laci73
    #17
    NuclearScorp:"A Windows-al semmi gond.. a felhasználók tudásával viszont annál több..."

    Valóban igaz, hogy a felhasználói tudásszint messze elmarad a szükségestől (de még a minimumtól is). Ami azonban a kijelentésed első felét illeti, szép paradoxonba csaltad magad :) Ha semmi gond nem lenne a Windows-al, nem kéne a foltozásokat letölteni hozzá, és pl. egy működőképesebb DOS emulációt valósítana meg (a beépített emu ugyanis nem jó. Persze lehet azt mondani, hogy mit akarok még a DOS-al, de nálam ő volt a legelső :))) Nézd, én tudom hogy egy multimédiás, színvonalas graf. alapú oprendszer fejlesztése a legnagyobb kihívás, ami talán egy programozó számára elképzelhető. De léteznek más, nem a kódolásra visszavezethető dolgok is. Alapvetően két helyen látom az ilyen hiba okát: egyrészt a rövid tesztelési fázisban - pedig mennyire kihangsúlyozott dolog a leendő programozók oktatásában a tesztelés fontossága, csak hát a piac még fontosabb...de talán a Longhorn(Vista) már megfelelően előkészített lesz ebből a szempontból, lásd a publikus béta verziót. Másrészt a zárt forráskódot okolom a bajokért (hiszen a MicroSoft érthetően "féltékeny" az aranytojást tojó kódra), viszont ezáltal nem teszi lehetővé a betekintést - és ezáltal a nyílt rendszereknél olyan jól működő folyamatos visszajelző/javító rendszert. Persze itt is észnél kell lenni, mert megjelennének a különféle "maszek" változatai is az oprendszernek, ami kódolási oldalról óriási lenne, csak némi káoszt hagyna a kompatibilitásban :) A lényeg: szerintem a zárt kód még a belső MS fejlesztőket is zavarja a munkában.
    De ne félj: egy nap még lesz UNIX szinvonalú oprendszeretek :) Megyek tüzijátékot nézni.