Kedvenc mesefilmek a múltból...
  • hszpp
    #159
    Sziasztok.a segítségeteket kérném.Egy nagyon régi mesét keresek,sajnos nem emlékszem túl sok mindenre.most 19éves vagyok,amikor 4-5 éves lehettem édesapámtól kaptam egy mesét.(Tőle mindig ilyen elvont,"senki sem hallodt róla" meséket kaptam:D)Kb a második világháború idején játszódhatott,egy nagyon szegény zsidó családról szólt.Emlékszem Nagyon furcsa rajzok voltak benne.A kislánynak volt egy macija,ő tartotta végig benne a lelket.és emlékszem hogy elkellett menekülniük az erdőbe egy föld alatti bunkerba.Aztán a családját elvitték,és ő egyedül maradt a macijával.Emlékszem még hogy próbálták a téglákat a hídból kiszedni,hogy az összedőljön,és ezáltal ne tudjanak a vonatokkal több fegyvert szállítani a háborúhoz.A családjával húzogatta ki a téglákat,és amikor elvitték őket,egyedül folytatta tovább.Mindig számolta a téglákat,hogy már csak ennyi és ennyi kell.Végül a híd összedőlt.Utána emlékszem vmi tűzre,ahol a drámaibb hatás érdekében fekete-fehér félelmetes tűzcsóvák uralták az erdőt.A végére sajnos nem emlékszem.Vagyis talán mégis.Volt egy dala,mit mindig énekelt a nagymamájával,azt hiszem azt énekli a végén.Egyébként egy nagyon beteg mese:)) Aki esetleg tudná,vagy van ötlete a [email protected]
    ra küldhetne egy mailt.Nagyon szépen köszönöm.
    Továbbá ha vki emlékszik még egy bizonyos muki doki nevű mesére,aminek kb 6-7 része volt.az is írjon:))))